המרוצים הכי "פורימיים" בעולם

| שתף |

במרוצים רבים בעולם אפשר לראות מדי פעם רצים שרצים מחופשים. במהלך השנים נולדו ריצות תחפושות שונות, ואצלנו - חג פורים אחד ומיוחד.

תאריך: 23/03/16, מאת: SPORTWEB

תופעת הרצים המחופשים הפכה לנפוצה יותר ויותר בשנים האחרונות ברחבי העולם, והסיבה היא ממש לא פורים. בסדרת מרוצי ה"רוק אנד רול" הפכו התחפושות לנפוצות במיוחד בגלל אופי המרוץ - ריצה שהיא בעצם מסיבת רחוב ענקית שמחה ומלהיבה. מרוצי תחפושות רבים נולדו מטעמים דתיים (ולא יהודיים בכלל!) אלו הם סדרת מרוצי ליל הקדושים. כמו כן, קיימים מרוצים שהם "מרוצי נושא",  רעיון שלקוח מאופנת ה-"Theme party". בין מרוצי הנושא היכרנו כבר את מרוץ הצבע, מרוץ המוזיקה ועכשיו נכיר גם את ריצת התחפושות.


מתחפשים במרוץ / Victah Sailer / photorun.net

 

חצי מרתון ומסיבת התחפושות של סאן-דייגו

בסאן-דייגו, קליפורניה יודעים לעשות את זה כמו שצריך. אל תבואו לא מחופשים כי תרגישו מאד לא נעים. אלפי רצים מגיעים לרוץ חצי מרתון עם תחפושות מושקעות במיוחד.
לאורך השנים אפילו התפתח להם הומור משל עצמם בסגנון של: "אם התחפושת לא עושה לך שפשוף בפטמות אז היא לא מספיק טובה". תבינו לבד את רמת ההשקעה.
אבל ה"היילייט" של המרוץ הוא דווקא מסיבת רחוב ענקית של כל המחופשים, באזור הסיום של המרוץ (ראה סרטון בראש הכתבה). לאתר המרוץ

 

חצי מרתון הנסיכות של דיסני

בדיסני-וורלד,  הלכו עם הקונספט של "מרוץ נושא" עד הסוף. מדובר במרוץ למרחק חצי מרתון ו-5 ק"מ שעובר ברחבי פארק השעשועים המפורסם. הקונספט - כולם מתחפשים לנסיכות (אבל ממש לא חובה) כמובן שהמרוץ פתוח לגברים ונשים. שוב, אם את לא נסיכה, את לא שם...
למעשה זהו מרוץ מסדרה של מרוצים שמארגנת חברת וולט-דיסני. אפשר למצוא על לוח הארועים של הפארק עוד גרסאות דומות: "חצי מרתון טינקרבל", "5 ק"מ של מיקי מאוס" ועוד. האמריקאים מגיעים ויודעים "לזרום" ממש מצויין עם הנושא של כל מרוץ. לפחות ככה אין התלבטות למה להתחפש.... עוד מידע כאן

 

מרוצי "ליל כל הקדושים"

אפשר לומר שמבחינת המנהג 'להתחפש', "ליל כל הקדושים" של הנוצרים היא המקבילה הפורימית. אמנם בחג הנוצרי מציינים המאמינים את זכרם של קדושי הנצרות והמסורת הינה להתחפש לדמויות רפאים וללכת לבקש "תעלול או ממתק". בשנים האחרונות נולדו מרוצים ביום החג הזה והם הפכו לארועים גדולים של חגיגת תחפושות. כמעט בכל מדינה בעולם יש מרוץ ליל כל הקדושים ברחבי אירופה וכן בשאר העולם הנוצרי.

 

 

וככה זה נראה באמסטרדם

 

 

 

 

ריצת תחפושות באוסטין , טקסס

 

 

 

עוד ריצת תחפושות ברינו, ארה"ב
 

 

 

חג שמח!

  • Vicath SAiler / photorun.net

סגור