המרתונים היפים בעולם

| שתף |

אין ספק שמרתון ירושלים נחשב לאטרקטיבי בקרב "תיירי המרתון", אבל גם לישראלים שרוצים לרוץ מרתון בחו"ל צריך שיהיה על מה לפנטז. בכתבה הבאה המרתונים היפים בעולם.

תאריך: 07/01/14, מאת: דני בורשבסקי

ביום שישי התקיים מרתון ירושלים והיום (ראשון) יתקיים מרתון רומא, שניים מאירועי הריצה היותר אטרקטיביים באירופה ובמזרח התיכון באביב, ומרתונים שהרבה ישראלים בוחרים להתנסות בהם. הטרנד ההולך וגובר של תיירות מרתון, ובכלל ריבוי המרתונים בעולם גרם לנו לבחור בכמה מהמרוצים היותר אטרקטיביים בעולם. בעיקר מבחינת היופי, ולפעמים (אבל לא תמיד) מבחינת התנאים. 


מרתון הונולולו

הסופר היפני הארוקי מורקאמי צבר אלפי קילומטרים של ריצה בעיר הבירה של הוואי, שם הוא נהג להעביר את עונות הקיץ, ותיאורים רבים של הריצה בהוואי כתובים בספרו הנהדר "על מה אני מדבר כשאני מדבר על ריצה". מספיק לקרוא משפט או שניים שלו על ריצה בהונלולו כדי לבנות על מחנה אימונים בהוואי, אבל התמונות מדברות אפילו טוב יותר מהמילים ואת זה אפשר לראות בקטע הוידאו המצורף. מרתון הונולולו מתקיים בכל שנה בדצמבר, ולמעשה מדובר במרתון היחידי שמוזנק לפני הזריחה. שעת הזינוק היא בדרך כלל 4:30 לפנות בוקר, כך שתוך כדי, הרצים נחשפים למראות יפים של הזריחה, על רקע מקומות מרכזיים באי כמו חוף וואיקיקי המפורסם והר הגעש "ראש היהלום". מדובר במסלול קשה מבחינת תנאי מזג אוויר והררי, אבל אטרקטיבי במיוחד עבור "תיירי המרתון".

 


מרתון לייוה (סאפאריקום)

מארגני מרוץ הספארי שמתקיים מדי שנה ברמת גן נוהגים לשווק אותו כמרוץ היחיד שבו החיות מסתכלות עלינו רצים. זה נכון כל עוד זה קורה בארץ, אבל ליד ניירובי שבקניה מתקיים בכל שנה מרתון אמיתי שכל כולו באמצע שמורת טבע אפריקאית. מסתבר שלא חייבים להסתתר בתוך ג'יפים ממוגנים כשעוברים ליד אריות וקרנפים. אפשר פשוט לחבור ליותר מ-1,000 רצים מאפריקה ומהעולם המערבי ולהתרשם מהפלא הזה תוך כדי ריצה. אם זה לא מספיק, מדובר באירוע תרומה אחד גדול למען היבשת השחורה, כך שההשקעה בלהגיע לשם ולעשות את זה, הולכת בסופו של דבר גם למטרה טובה.

 


 

 

מרתון שני האוקיאנוסים


אמנם מדובר באולטרה מרתון של 56 קילומטרים, אבל לא יכלנו להתעלם ממרוץ שמוגדר על ידי הרבה אנשים כיפה ביותר בעולם. העיר קייפטאון שבדרום אפריקה משמשת גם כנקודת מפגש בין האוקיאנוס האטלנטי להודי, ודרך המסלול הזה ולאורך הים עוברים הרצים שמגיעים לאירוע הזה בעיקר כדי לחגוג. הריצה מתחילה בניולנדס, אחד הפרברים היפים בקייפטאון שמציע נופים מרהיבים. היא ממשיכה במויזנברג, אחד ממוקדי גלישת הגלים האטרקטיביים בעולם. בדרך עוברים בעוד כמה מקומות אטרקטיביים כמו פיש הוק, פסגת צ'פמנס, הר השולחן ומסיימים באוניברסיטת קייפטאון. כ-8,000 רצים משתתפים מדי שנה במרתון שני האוקיאנוסים, שמציע גם ריצת חצי מרתון אטרקטיבית.
 


 


מרתון ניו יורק

גם אם אנחנו מנסים להיות קצת יותר מקוריים בכתבה הזאת, אי אפשר להתעלם משילוב בין אחד המרוצים האטרקטיביים בעולם לעיר שרבים רואים אותה כ"הכי טובה שיש". וזה לא שעוברים באזור מסויים בניו יורק, או שיוצאים ממנה וחוזרים אליה. מרתון ניו יורק עובר במקומות האטרקטיביים ביותר של התפוח הגדול: סטאטן איילנד, ברוקלין, קווינס, הברונקס ומנהטן. עושים את זה דרך כל הגשרים הידועים ויחד עם עשרות אלפי אנשים – כמעט 50 אלף ליתר דיוק. כמו שאר המרתונים הפופולאריים ביותר בעולם, גם בניו יורק אי אפשר לבנות בוודאות על השתתפות רק על סמך הרשמה, וצריך לעבור סינון. מה שבטוח, זה שווה את זה.

 


מרתון החומה הסינית

אם כבר הזכרנו את מרתון ירושלים וחשיבותו ההיסטורית, אי אפשר להתעלם ממרוץ אחר, הרבה יותר קטן, אבל כזה שמספר היסטוריה של מאות שנים בכמה שעות טובות של ריצה. מדובר בריצת מרתון רגילה (מבחינת המרחק) לאורך חלק פחות מתוייר של החומה הסינית, כשהמסלול מורכב מעליות וירידות בלי סוף. אין ספק שמדובר באירוע המומלץ במיוחד לחובבי ריצות המדרגות למיניהם, מזה לא חסר שם. כשמדובר במרחק כל כך גדול, נראה שהדרך היחידה לשרוד את המרתון הזה היא פשוט לספור את המדרגות, הרי הכל בראש לא?

 

  • צילום באדיבות great wall run

סגור