המרתוניסטים המשוגעים בעולם

| שתף |

חשבתם פעם מה יקרה אם תשתו במהלך המרתון בירה במקום מים, תרוצו בחשכה מוחלטת או סתם בתנועות איטיות וטפשיות? מסתבר שיש כאלה שכן

תאריך: 25/09/12, מאת: דני בורשבסקי

שיין לוגאן – להשתכר ולרוץ בקצב מטורף 

לא קשה למצוא אמריקאים שהורסים לעצמם את הבריאות בגלל הרגלי תזונה לקויים, אבל הרבה יותר קשה למצוא מרתוניסטים שעושים את זה. מסתבר שבארצות הברית דווקא יש תת-תרבות של שתיית בירה וריצה למרחקים ארוכים. אפילו במרתון ניו יורק עצמו יש מירוץ שנקרא 5 בירות בחמישה רובעים, כשהמטרה היא לרוץ מרתון שלם ולשתות בירה בכל אחד מהרובעים: סטאטן איילנד, ברוקלין, קווינס, מנהטן והברונקס. האגדה האורבנית מספרת ששיא המסלול במירוץ הזה היא 3:26 שעות.

אבל האמריקאים אוהבים גם שיאים רשמיים, והיה מי שדאג לספק אותם. שיין לוגאן הוא רץ למרחקים ארוכים שמסיים את המרתונים שלו בזמנים של כ-2:40 שעות. כנראה שבגלל שבארצות הברית יש הרבה רצים כמוהו, לוגאן החליט ללכת על שיא מיוחד שיגרום לאנשים להכיר אותו. בחצי מרתון סן פרנסיסקו ב-2010 הוא החליט לשתות פחית בירה בכל מייל. חצי מרתון שווה ל-13 מיילים, כך שלוגאן שתה 13 פחיות בירה במהלך המירוץ וזה גם מתועד בוידאו. הנתון המדהים ביותר בכל הסיפור הזה הוא שלוגאן סיים את המירוץ בזמן של 1:29 שעה. ה"מסע" המטורף הזה של לוגאן תועד במצלמת וידאו והועלה לרשת. הוא כלל לא מעט הקאות וגיהוקים, כמו גם הרמות גבה ואנשים ששאלו האם זה באמת אמיתי, אבל עם כל הכבוד ל"הישג" של לוגאן – כבר נקבעו דברים מטורפים יותר.

סרטון ההשתכרות של לוגאן:


קרלוס מרצ'נאריו – מרתון בהליכה

ההלך המכסיקני הזה, שזכה במדליית כסף אולימפית בהליכה ל-50 קילומטרים בברצלונה 1992, הוא למעשה האיש שחצה מרתון בהליכה בזמן המהיר ביותר אי פעם. זה קרה ב-1997, כשמרצ'נאריו סיים מרתון בזמן של 3:21:54 שעות. על זה נאמר "הוא יכול לקחת את רובנו בהליכה". חשוב לציין שמרצ'נאריו הוא אחד ההלכים הבכירים היחידים שניסה לקבוע תוצאה מהירה במרתון בשנים האחרונות. ההלך המרשים ביותר בקיץ האחרון היה דווקא האלוף האולימפי הרוסי, סרגיי קירדיאפקין, שניצח בלונדון 2012 בהליכה ל-50 קילומטרים בזמן של 3:35:59 שעות.
 

דייויד סטינסון – לרוץ מרתון בחשכה

מדי קיץ מתקיים במדבריות נבדה שבארצות הברית מרוץ שנקרא "מרתון אי.טי". הרעיון הוא לרוץ מרתון מלא בלילה של ירח מלא, כשהזינוק הוא בחצות, והמסלול עובר במקומות שבהם היו דיווחים רבים על פעילות של עב"מים. בקטע מציאותי יותר, מדובר בריצת מרתון קשה ביותר מאחר והיא מתבצעת בחושך מוחלט, כשהמתמודדים מאירים את דרכם רק באמצעות פנסי ראש. אין ספק שמדובר בתנאים קשים מאוד כדי לעבור מרחק של מרתון, ועוד עם החושך של המדבר. דייויד סטינסון מקליפורניה עשה את זה מצוין בקיץ האחרון, כשחצה את המסלול בזמן של 3:08:53 שעות.
 

יאן סקורקובסקי – יש כדורגלנים שיודעים לרוץ

יאן סקורקובסקי הצ'כי הוא אמן הקפצת כדורגל, מאלה שתמיד מתמודדים על שיאי גינס בהקפצת כדור למשך 24 או 36 שעות. מה שמייחד את סקורקובסקי מהרבה להטוטנים אחרים זו הסיבולת שלו. באתר האינטרנט הרשמי שלו, השיא שמופיע בראש העמוד וכנראה השיא שבו הוא מתגאה יותר מכל הוא "שליטה בכדור במהלך ריצה ארוכה". למעשה, סקורקובסקי סיים את המסלול המלא של מרתון פראג ב-1990, כשלאורך כל 42.195 הקילומטרים הוא מקפיץ כדורגל. בצורה הזאת, הצ'כי סיים את המסלול בזמן של 7:18:55 שעות, וזאת מבלי להפיל את הכדור.
 

שיבנאת סין – רץ המרתון היחף המהיר בכל הזמנים

אבבה ביקילה האתיופי הוא ללא ספק רץ המרתון היחף הידוע ביותר בהיסטוריה, כי הוא עשה את זה במהלך המשחקים האולימפיים ברומא 1960 וגם זכה בסופו של דבר במדליה אולימפית. אנשים נוטים לחשוב שאף אחד לא רץ מהר יותר מביקילה ללא נעליים, אבל זה לא נכון. שיאו של ביקילה כרץ יחף ברומא 1960 היה 2:15:16 שעות. ארבע שנים לאחר מכן בטוקיו הוא כבר קבע 2:12 שעות, אבל עם נעלי ריצה. לעומת ביקילה, שיבנאת סין ההודי התעקש כל חייו לרוץ מרתונים ללא נעליים. היום הוא כבר לא בין החיים, אבל בשנת 1978, במרתון שהתקיים בג'לנדאר שבהודו, הוא קבע 2:12 שעות שזו התוצאה הטובה ביותר שנקבעה על ידי רץ מרתון יחף.
 

גרג בילינגהאם – מרתון בהילוך איטי

יש שיגידו שזה שיא המרתון ההזוי ביותר, ועד כמה שזה נשמע מוזר – הקשה ביותר. גרג בילינגהאם הוא עוד ספורטאי חובב שרצה שיכירו אותו. אבל אם הוא עשה את זה במטרה טובה – גיוס כספים לילדים חולי לוקמיה, מי אנחנו שנצחק עליו? ההישג של בילינגהאם – הוא הצליח לסיים את מרתון לונדון היוקרתי בריצת "סלואו מושן". הוא פשוט חצה את כל המסלול בתנועות איטיות ביותר, כמו ההילוכים החוזרים האיטיים ביותר שתראו בשידורי ספורט בטלוויזיה.
בילינגהאם סיים את המסלול של מרתון לונדון בצורה הזאת שבוע לאחר שהוזנק. זה קרה בשנת 2007, והחלק הטוב הוא שזה עשה את העבודה. בילינגהאם הצליח לעמוד בציפיות שלו לגבי גיוס הכספים, וזכה לסיקור תקשורתי נרחב, שבעה ימים אחרי שתושבי העיר לונדון כבר הספיקו לשכוח מהמירוץ.

לסרטוון המדהים של בילינגהאם

  • רצים עושים דברים מטורפים

    Victah Sailer / photorun.net

סגור