הקאמבקים של 2013

| שתף |

לצד עונת אתלטיקה נהדרת, היו חסרים לנו כמה שמות גדולים שנעלמו בקיץ האחרון. מתי תחזור בלנקה ולאסיץ', למה דיירון רובלס כל כך כועס? ואיך פולה ראדקליף תוכל לרוץ?

תאריך: 23/09/12, מאת: דני בורשבסקי

עונת האתלטיקה של קיץ 2012 תיזכר לעוד הרבה זמן, אבל לצד הרגעים הכל כך יפים, היו גם רגעים שבהם חובבי האתלטיקה הרגישו בחסרונם של כמה מהשמות הגדולים של השנים האחרונות. לקראת 2013, שנה שבמרכזה אליפות עולם, בדקנו מה קרה לאלה ש"נעלמו לנו" ומתי נראה אותם בחזרה?

בלנקה ולאסיץ'

הקופצת לגובה הקרואטית אמנם לא זכתה בתואר אולימפי, אבל שתי מדליות זהב באליפויות עולם, שליטה במקצוע שלה במשך שנים, ובעיקר מראה חיצוני והתנהגות – הפכו אותה לאחת האתלטיות היותר פופולאריות בעולם בשנים האחרונות. בדיוק כמו דניאל פרנקל שלנו, ולאסיץ' נעדרה כמעט מכל עונת התחרויות של עונת 2012. הסיבה – פציעה טורדנית ברגל שמאל שהיא רגל הניתור שלה. בקיץ 2011 היא עוד הספיקה לזכות במדליית הכסף באליפות העולם בדרום קוריאה, אבל את השנה שלאחר מכן היא הקדישה בעיקר לטיפולים. בשלבים מסויימים היא עוד פינטזה להשתתף בלונדון 2012, אבל הפציעה מנעה זאת ממנה. את תקופת ההחלמה היא מעבירה באימונים קלים תחת הדרכתו של מאמנה-אביה יושקו ולאסיץ'. היות ובעונה הקרובה היא תהיה כבר בת 29, ולאסיץ' והצוות שלה בחרו בתהליך החלמה איטי ושקול, במטרה לנסות ולחזור לעונת החורף בתחילת 2013. בכל מקרה, התכנון של ולאסיץ הוא כן לחזור ולהתחרות באליפות העולם שתתקיים בקיץ הבא במוסקבה.

דיירון רובלס

שיאן העולם לשעבר בריצת ה-110 משוכות סבל בשנתיים האחרונות מפגיעה רצינית בשמו הטוב. בקיץ 2011 הוא הבין שהוא כבר לא כל כך דומיננטי כשהקאמבק של ליו שיאנג נראה טוב, אז בגמר אליפות העולם בדרום קוריאה הוא דחף את הסיני תוך כדי הריצה, ובסופו של דבר נפסל אחרי שסיים במקום הראשון. בעונה הנוכחית כבר הגיע יריב חדש בשם אריאס מריט, ש"העלים" לגמרי את רובלס מהמפה. מריט ירד מ-12.95 שניות כמעט בכל ריצה בה התחרה בקיץ, ונראה מצוין לקראת המשחקים האולימפיים. בריצת הגמר בלונדון 2012 היה די ברור שמריט ינצח, השאלה הפתוחה הייתה מה יקרה לרובלס? הקובני פרש אחרי 6 משוכות בטענה לפציעה, ואפילו במדינתו שם הוא היה כל כך נערץ, נשמעו קולות על ויתור גדול מדי מצדו.

בראיון לתקשורת הבינלאומית החודש אמר רובלס: "אני שונא לשמוע שאומרים עליי שהייתי צריך לעמוד במטרה שלי, ושהעמדתי פנים שאני פצוע. אומרים את זה אנשים שלא מבינים מה זה להיות ספורטאי, הם לא מבינים איזה דברים עוברים עלינו. בשלבים מסויימים בכלל לא ידעתי אם אוכל להתחרות בלונדון, אבל רציתי לעשות הכל כי גם הצוות שלי השקיע המון". על מצבו הנוכחי אמר רובלס: "כל מה שאני רוצה לעשות עכשיו זה לנוח, ולתת לכל המתח הזה לעבור. אחרי מנוחה קצרה אשב עם הצוות שלי ונחליט מה לעשות. כרגע קשה לי לדעת אם אני מתכוון להמשיך ולהתחרות ברמות הגבוהות", אמר רובלס בן ה-25 שזכה בתואר האולימפי בבייג'ינג 2008, והחזיק בשיא העולם במשך 4 שנים. את עונת 2012 סיכם רובלס במשפט: "העונה הגרועה ביותר בקריירה שלי".


דיירון רובלס Victah Sailer / photorun.net

פולה ראדקליף

זה ללא ספק צפוי להיות הקאמבק המעניין ביותר, אם וכאשר. אחרי שפולה ראדקליף הודיעה שלא תוכל להתחרות במשחקים האולימפיים בלונדון בגלל פציעה בכף הרגל, נודע שמדובר בפציעה ממש חמורה. ראדקליף סיפרה בעצמה שהרופאים הסבירו לה שלא תוכל לרוץ יותר לעולם, אבל היא לא קיבלה את זה וחיפשה את אנשי המקצוע שיספקו לה בשורות אופטימיות יותר. אחרי שמצאה כאלה, היא אימצה שיטות טיפול אחרות.
בסופו של דבר, באחד הראיונות האחרונים שלה לתקשורת האנגלית, פולה ראדקליף סיפרה שמצבה כיום הוא הרבה יותר טוב, ושיש לה כוונה להתחרות במרתון לונדון הבא, שיתקיים באפריל 2013. אם זה אכן יקרה, זו תהיה דחיפה רצינית למארגני המרתון הענק הזה, וכמובן שלקריירה של ראדקליף, אחת האתלטיות הבריטיות הטובות בכל הזמנים, שפשוט לא מוכנה לתלות את הנעליים.

  
רדקליף בימים טובים יותר Victah Sailer / photorun.net

 

  • ולאסיץ באליפות העולם 2011

    Victah Sailer / photorun.net

סגור