השראה יומית - אנדי ווארד

| שתף |

בגיל 44 קבע אנדי ווארד ב-10 ק"מ תוצאה של סאב 30 דקות, לאחר שלא התחרה במשך 12 שנים.

תאריך: 23/01/14, מאת: SPORTWEB

אנדי וורד בן ה-44, סיים את שנת 2013 שלו בשלושה מרוצים שבהם קבע תוצאות לעשרה קילומטר בתוך טווח ה-30 דק', זאת לאחר שתים עשרה שנים שבהן לא התחרה.

בנובמבר האחרון קבע ווארד זמן של 29:57 דק', ואותו הצליח לשהשוות גם ארבעה שבועות לאחר מכן. בגיל 44 הוא נהנה לקצור את הפירות לאחר עשרות שנים של אימונים, וזאת לטענתו הודות לפיזיולוג ורץ העבר המצויין דייב טון.

"דייב ואני התחרינו אחד נגד השני בשנות התשעים (הוא תמיד ניצח אותי!) והתחלנו לעבוד יחד ב-2012. הייתי מאד סקרן לדעת אם אי פעם אוכל לפרוץ את גבול ה-30 דקות בעשרה קילומטר, ואכן, אחרי שעבדנו יחד הצלחנו לעשות זאת מספר פעמים", מספר ווארד.

דייב טון הקים קליניקה לפיזיותרפיה באנגליה יחד עם עוד רצה מצויינת, ג'ני בליזארד. אנדי ווארד מאמין כי התיאוריה של טון ובליזארד היא זו שהביאה אותו להשיג את היעד. התאוריה מבוססת על בדיקות מדעיות של סף חומצות חלב וכן אימונים ב"אזורי דופק" (Heart Rate Zone). "למעשה דייב ידע על פי הבדיקות שעשה שאני אוכל לקבוע את התוצאות שלי, עוד לפני שקבעתי אותן".

נראה שהנתונים לא טעו ו-ווארד סיים את 2013 במקום ה-27 הכללי בדירוג באנגליה ומקום ראשון לקטגוריית 40+. בכך הוא הוכיח שהגיל לא משחק תפקיד, וביחוד לאחר הפסקה של שנים מתחרויות.

אנדי וורד היה רץ מצויין בתור ילד, ולאחר מכן גם בתיכון, בגיל 22 קבע את שיאו האישי ב-10 ק"מ - 30:20 דק', שיא שהחזיק 19 שנים. "בגיל 25 התחלנו להקים משפחה והחלטתי לקחת צעד אחורה מהתחרויות. החלטתי גם להיות "עקר בית" ולגדל את שתי בנותיי. המשכתי לרוץ בשביל לשמור על כושר, אבל השתתפתי במרוצים לעיתים מאד רחוקות", מספר ווארד.

"הרגשתי פתאום שהגיע הזמן ויש לי גם את האנרגיה לחזור להתחרות. ב-2009-2010 הצלחתי לחזור לזמן של 31 דקות ב-10 ק"מ, זה היה מאד מספק בשבילי אבל כמובן המשכתי להתאמן". עוד ווארד מספר שלא תמיד פשוט לשלב בין הריצה למשפחה, לבין גידול הבנות ועבודתו כגנן. אולם השינוי החל כאשר הוא וטון התחילו לעבוד ביחד. האימונים הפכו יותר ספציפיים בקצב יותר מהיר, וכן אימוני המהירות הפכו ליותר ספציפיים גם כן.

ווארד הציב לעצמו מספר מטרות לעונה הקרובה, להשתתף במספר מרוצי 10 ק"מ וכן קרוס-קאנטרי, לאחר מכן ישתתף בתחרויות מסלול של 3 ק"מ, 5 ק"מ, ו-10 ק"מ. כמו כן הוא ישתתף במרוץ למרחק חצי מרתון וכאשר יהפוך לבן 45 הוא מתכנן לשבור מספר שיאים בקטגוריה זו. בינתיים הוא בהחלט נהנה מהרגע. "הריצה שלי חשובה לי המון כרגע יותר מאשר בכל זמן אחר. אני אוהב את זה. אני גם מודע שהזמן לא עוצר עבור אף אחד, ולכן אני לא חושב יותר מדי קדימה, אלא נהנה מהרגע", סיכם.

 

  • אנדי ווארד

סגור