השראה יומית - יוקי קוואוצ'י

| שתף |

הרץ היפאני, יוקי קוואוצ'י הוא כנראה האתלט המקצוען היחיד בעולם שעובד במשרה מלאה. מי שפרץ לתודעה ב-2010 עשה את הבלתי יאמן ב-2013

תאריך: 24/12/13, מאת: SPORTWEB

לעבוד קשה רק בשביל המטרה לעבוד קשה לא יוביל לתוצאות. אתה צריך להיזהר מפציעות, להתאמן ביעילות ולזכור שאתה מתאמן כי אתה אוהב את זה. אני חושב שאתלט מגלה את ההנאה מהריצה ברגע שהוא או היא מסוגלים להישאר נקיים מפציעות ולהתחרות באופן שהם רוצים".

כפי שקורה במדינות רבות בעולם, אתלטים בכירים נתמכים על-ידי המדינה ואיגודי הספורט השונים. גם ביפן, ישנה מערכת שכזו התומכת באתלטים היפניים. אולם מי שיוצא דופן בינהם ואולי גם נבדל מאתלטים רבים בעולם, רצים בפרט, הוא יוקי קוואצ'י. קוואוצי' קבע במרתון טוקיו 2011 2:08:37 שע' ובזכות הישג זה הוא ייצג את ארצו באליפות העולם בדייגו. קוואוצ'י אומר שהסוד שלו להצלחה טמון ב"עבודה קשה והרבה כיף". קוואוצ'י בן ה-27 עובד במשרה מלאה, 5 ימים בשבוע. הוא עובד במשרד ומשלם את כל ההוצאות של עצמו. בהוצאות אלו נכללות גם כל ההוצאות שקשורות לריצה. הוא עובד 8-9 שעות ביום בבית ספר שמעניק לימודי ערב ולכן במשך השנה הוא עובד בין 12:45 ל- 21:15 וכאשר בית הספר בחופשה הוא עובד מ- 10:30 עד 19:00.

קוואוצ'י התחיל לרוץ בילדותו אולם לא נחשב לכישרון בולט בתיכון וגם לא בשנותיו בקולג'. בשנה האחרונה שלו בתיכון אביו נהרג והיה לו קשה להתרכז בריצה עקב הנסיבות המשפחתיות. כמו כן סבל מפציעות שונות. אבל קוואוצי' לא ויתר. הוא ביסס את האימונים שלו לפי העבודה שמצא. הוא מודה שלעיתים הוא היה רוצה עוד זמן להתאמן, אבל בסך הכל הוא מספיק לרוץ בערך 600 ק"מ בחודש. "ההגבלה של הזמן מכריחה אותי להתאמן ביעילות ומעלה לי את המוטיבציה לקראת האימונים בסוף השבוע".

"במקום לחשוב שאתה צריך להיות רץ שמקבל תמיכה כספית או לפרוש, אני רוצה שרצים צעירים יבינו מה יכול לעבוד בשבילם, ויעבדו קשה". על מנת לנצח במרתון הוא אומר: "זה תלוי כמה חוסן פיזי ומנטאלי יש בך, עד שמגיע הזמן לדחוף".

והנה מה שעשה יוקי קוואוצ'י ב-2013:

שימו לב לנתונים: בחודש דצמבר קבע קוואוצ'י במרתון "הופו" 2:09.05 שע' בדיוק שבועיים לאחר שסיים שלשי במרתון פוקואוקה בזמן של 2:09.05 שע'. בכך קוואו'צי קבע "שיא עולם" של סמיכות בין שני מרתונים מהירים מזמן של 2:10 שעות.

בסך הכל הוא רץ ב-2013 11 מרתונים בתוצאות שבין 2:08.14 שע' (שיאו האישי) ועד 2:18.29 שע' (על מסלול קשה עם עליות). סך הכל הוא השתתף ב-41 תחרויות ומרוצים וישתתף בסוף חודש דצמבר במרוץ 10 ק"מ. מעניין מה יקרה איתו ב-2014....

 

  • Victah Sailer / photorun.net

סגור