השראה יומית - לוריין קלפינג

| שתף |

תכירו את לוריין קלפינג, אמנית צעירה שהחליטה לקחת את הריצה ברצינות, אפילו שכולם אמרו לה שהיא משוגעת...

תאריך: 03/11/14, מאת: SPORTWEB

סביר להניח שהשם לוריין קלפינג לא נשמע לכם מוכר, וזה בסדר. קלפינג עד גיל 23 היתה רצה "בסדר". היא למדה בקולג' בארה"ב והיתה בנבחרת הריצה. היא אף פעם לא הבריקה יותר מדי, אבל לא היתה גרועה. 
היא למדה אומנות בקולג', וכשסיימה את הלימודים היתה אבודה לגבי עתידה בכלל והריצה בפרט. בתוך תוכה, היא תמיד חלמה ללכת על קריירת הריצה עד הסוף, והאמינה בכל ליבה שהכשרון נמצא שם, רק צריך לגלות אותו.

בסיום הלימודים, כך היא נזכרת: "הייתי לגמרי אבודה, ארזתי את כל הדברים שלי בתיק אחד ופשוט לא ידעתי לאן ללכת". שני אירועים טרגיים התרחשו בתקופה זו, שני חברים קרובים שלה נהרגו. "פתאום הדברים קיבלו פרופורציות", היא מספרת. "הבנתי שצריך לנצל את החיים שאנחנו חיים עכשיו, מאותו רגע, החלטתי לקחת את הריצה ברצינות". היא ארזה תיק ונסעה לקליפורניה. "כולם אמרו לי שאני משוגעת, אבל בתוך תוכי ידעתי שיש לי את הכישרון".

בקליפורניה היא מצאה עבודה בתור ברמנית, אבל המשיכה להתאמן לבד. היא השתתפה במרתון לוס אנג'לס וניצחה בזמן של 2:42:17 שע'. "אני זוכרת שעמדתי על קו הזינוק ולא ידעתי אם אני צריכה לעשות חימום או לא". לאחר הניצחון בלוס אנג'לס היא הבינה שכדי להצליח באמת היא צריכה להתאמן עם "הגדולים". היא יצרה קשר עם אנדרסון ודינה קסטור, ב"מאמות' לייק", שם הם מנהלים קבוצה של רצי עילית. האימונים תחת שרביטו של קסטור היו בבחינת חלום שהתגשם. כל הרצים הגדולים שתמיד היתה רואה בתחרויות בטלוויזיה, הפכו פתאום להיות חבריה לאימונים. קלפינג הפתיעה את כולם, וגם את עצמה, וקבעה במרתון לוס אנג'לס השנה 2:28:48 שע'. לאחר הישג זה היא יצגה את ארה"ב יחד עם הנבחרת באליפות העולם בחצי מרתון בדנמרק.

"בהרבה מובנים, אנשים חושבים שאני קצת משוגעת. אבל בכל אחד מאיתנו (הרצים) יש קצת שיגעון. אם אתה מתכוון לרוץ מרתון, ולקרוא לזה הספורט שלך, אז אתה כנראה באמת קצת משוגע. באופן מוזר, אני מקבלת מזה הרבה סיפוק".

 

יש לכם השראה יומית? שתפו אותנו!
Info@sportweb.co.il

 

  • Victah sailer / photorun.net

סגור