חוקים לא כתובים

| שתף |

לכל עולם יש חוקים משלו. כך גם לעולם הריצה. מי שנמצא בתחום מספיק שנים מכיר את "האתיקה" שבו. יש דברים שפשוט לא צריך להגיד, ואם אתם לא יודעים את כולם הכנו לכם רשימה מסודרת. רוצים להוסיף? נשמח.

תאריך: 03/06/13, מאת: דפנה פרחי

החוקים שאף פעם לא נכתבו (אבל אין ברירה לרכז אותם עכשיו....)

1. באימון אצטדיון רצים איטיים יותר צריכים להיצמד לימין. בדיוק כמו על הכביש כך זה עובד באצטדיון: אם אתם נוסעים על איילון נגיד, מה יותר מעצבן מלהיתקע מאחורי רכב איטי במסלול השמאלי? אותו דבר גם כאן, אתם לא רוצים שינשפו לכם בעורף אם אתם לא עומדים בקצב, ואתם לא רוצים להאט בגלל מישהו שלא שמר על הימין. לסיכום: שני המסלולים הפנימיים שמורים לרצים המהירים, כל השאר - לכל השאר.

2. עוד בנוגע לאצטדיון - אם רץ סיים את האינטרוול חובה עליו לעצור בצד ולא על המסלול. גם כאן, כמו על כביש כולם יודעים למה עצירות פתאומיות יכולות לגרום, בייחוד אם יש עוד רצים מאחור שרצים בשיא המהירות.

3. ריצה בחבורה - ריצה בחבורה של מעל שלושה רצים זה דבר נפלא. אבל זה לא המקום לחסום שבילים לאלו שרצים סולו ומגיעים ממול. שני רצים או שלושה רצים אחד ליד השני זה בסדר....אבל עשו טובה: כבדו את מי שבא ממול ופנו לו את הדרך (עדיף להיצמד לימין). ככה לא בונים חומה!

4. ריצה בחבורה - אם אי אפשר להתאפק.....

א. אם אתה צריך "לשחרר" עבור אחורה.

ב. אם אתה צריך לירוק, זוז הצידה.

ג. אם אתה צריך לשירותים - בשיחים (ורחוק), כי שירותים אמיתיים זה לחלשים.

ד. חובה לחכות לרץ שהלך לשירותים.

5. על קו הזינוק - היה כנה עם עצמך. אם מדובר במירוץ קטן, לא נורא. אבל אם מדובר במירוץ עם מאות ואלפי משתתפים עמוד על קו הזינוק לפי אזור הזמן שלך. אם אתה לא מתכוון לנצח או להיות לפחות בן 50 הראשונים, זוז אחורה. מצד שני, אל תפריע לאלו האיטיים ממך. 

6. אם רץ עוקף רצה. הנטייה הטבעית של הגברים היא להרגיש מופסדים ממעמד שכזה, לכן תמיד רץ ינסה לעקוף רצה ובהמשך לכך, הרצה תמיד תעקוף אותו בחזרה. 

7. רץ אמיתי חייב להכיר לפחות שיא עולם אחד בריצה.

8. רץ אמיתי יוצא "לריצה" ולא ל"ג'וגינג" ויש לו זכות להתעצבן אם מישהו מהעולם החיצון מתבלבל.

9. אם לרץ או רצה השחירו הציפורניים בכפות הרגליים מותר לו/לה לחשוף אותם רק בקרב רצים אחרים. בכל פורום אחר זה ייחשב כפטרת חמורה ואף מדבקת.

10. אם רץ מספר מה השיא שלו, הוא חייב לציין את השנה באם עברו יותר משנתיים מאז קבע אותו. (מה לעשות....חוק התיישנות)

11. אם רץ, מצטרף לרץ אחר ששומע מוזיקה, על הרץ עם האוזניות חובה להוריד אותן, זה לא מנומס.

12. (המשך ל-11) אם אותו  רץ מתעקש להמשיך לשמוע מוזיקה, על הרץ השני לכבד את רצונו לריצת סולו, ולא לקחת את זה אישית.

13. אם חבר אומר לכם באמצע אימון ריצה - "תמשיך הלאה, הקצב מהיר לי מדי", חובה עליכם לחכות לו בכל מחיר ולסיים את הריצה ביחד.

14. אם חבר אומר לכם באמצע תחרות - "תמשיך הלאה, הקצב מהיר לי מדי", חובה עליכם לעזוב אותו. בתחרות כל אחד לעצמו.

15. אם אתה מעודד חבר בק"מ האחרונים של המרתון חובה עליך להגיד לו שהוא נראה טוב כשהוא עובר, גם אם זה שקר גמור.

16. לגרום לכולם שיהיה כיף - במידה ואתם מכירים מישהו שהפר את אחד מכללי האתיקה נסו לגרום לו להרגיש טוב. אם קורה פעם-פעמיים "תחליקו" את זה, אם משהו חוזר על עצמו, תפסו אותו לשיחה, אולי תרוויחו פרטנר חדש לריצה.

 

הערת העורכת:  חלק מ"החוקים" נאספו ממגוון אתרים ברשת. במידה ותרצו להוסיף את ה"חוקים" שלכם, כנסו לעמוד הפייסבוק שלנו.

דפנה.

  • Victah Sailer / photorun.net

סגור