טיפול זוגי

| שתף |

רצים ביחד עם הפרטנר הקבוע שלכם? בכתבה הבאה טיפים מנצחים לשמירת הזוגיות "הריצתית" שלכם

תאריך: 19/01/15, מאת: SPORTWEB

רצים ומתאמנים רבים נוהגים להיכנס לתקופת אימונים אינטנסיבית, לקראת מרוץ מטרה חשוב (מרתון, איש ברזל וכו') ביחד עם פרטנר או עם קבוצת ריצה. לרוב, רצים מוצאים את עצמם עם מישהו שמתאים להם בדיוק מבחינת קצבי האימון, או מבחינת שעות וגמישות האימונים. די מהר, נוצרת מחוייבות אחד לשני ומערכת יחסים שלא נופלת מההגדרה של "זוג", אלא שכאן המטרה היא משותפת - להגיע לתחרות מוכנים בצורה הטובה ביותר, וכמובן להנות מזה. אז איך תשמרו על הפרטנר שלכם איתכם לאורך זמן? הנה הטיפים המנצחים שלנו:

כנות

תמיד תגידו את האמת אחד לשני. אם אתם רצים מהר מדי, או לאט מידי, או אם נראה לכם שהפרטנר שלכם רץ מהר מדי או לאט מידי, פשוט תגידו! לשמור דברים בבטן, ועוד במהלך ריצה, לא מועיל לאף אחד מכם.


דברו מהלב, ועל עצמכם

במקום להגיד: "את רצה מהר מדי!", תגידו: "אני צריך להאט קצת את הקצב".  באופן הזה אתם לוקחים אחריות על התחושות שלכם, ודבריכם לא משתמעים כדברי האשמה.


לא לתת עצות בנושא אימון

סביר להניח שאחד מבני הזוג לריצה יהיה מיומן יותר או בעל ניסיון רב יותר. הפרטנר הפחות מיומן בוודאי יכול להרגיש חוסר ביטחון. הסוד הוא לא לתת עצות הקשורות באימונים אם לא שאלו אתכם.


מטען ריגשי

בזמן ריצה קצב הלב עולה, רמות האדרנלין עולות גם כן. זה לא הזמן לנהל שיחה בעלת מטען ריגשי גבוה מידי, ביחוד אם לפניכם אימון קשה. פסיכולוגים אומרים כי בסיטואציה כזו הגירוי הפיזי יכול להגביר את כל המאפיינים המתרחשים במהלך קטטה.


"היזהרו בלשונכם" או "נפתחנו, אה?"

בטח שמתם לב שנוצרה בינכם קירבה, שלעיתים באה לידי ביטוי בשיחות "חסרות רסן". אתם מרגישים חופשיים אחד עם השני ומסוגלים לדבר על הכל. פסיכולוגים טוענים כי בקרב זוגות רמת הרגישות יורדת, ולכן חשוב שתהיו נחמדים לזרים, כפי שאתם נחמדים לאלו היקרים לכם. 


תקבעו את הכללים והציפיות מראש

מתאמנים למרתון ביחד? תקבעו מראש שאם מישהו מכם מרגיש חזק יותר, זה בסדר שילך קדימה. שונאים לעצור יותר מפעם אחת לשתות באימון? סכמו בינכם מראש כמה ואיפה תעצרו. סכמו בינכם הכל, כדי לא לצאת לאימון עם מטען ולחצים מיותרים.


תנו ספייס

לפעמים האינטיסביות של האימונים מצריכה לכל אחד מבני הזוג קצת מרחב משלהם מידי פעם. אל תתביישו לקחת לעצמכם ריצה או שתיים בשבוע לבד, או עם פרטנר אחר. אם הזוגיות שלכם טובה ומועילה להישגים האישיים שלכם, קצת ספייס לכל אחד יכול רק לעשות טוב. 

לסיכום, התייחסו אל מערכת היחסים שלכם ברצינות אבל גם כמובן "בקלילות". בסופו של דבר אתם נפגשים לטובת הריצה, ואף אחד לא מכריח אתכם להתחתן. נצלו את היתרונות של בן הזוג לטובת השגת היעדים האישיים שלכם, ותהיו מוכנים לתת לפרטנר להשתמש ביתרונות שלכם כדי שגם הוא יצליח. תהיו שם אחד בשביל השני ותהנו מהדרך שאתם עושים יחד.
 

 

 

  • micromonkey - Fotolia

סגור