טיפים מנצחים ליום המרוץ

| שתף |

"הישארו מרוכזים בריצה של עצמכם. רגע לפני הזינוק זה לא הזמן להחליט לרוץ עם אנשים שמעולם לא רצתם איתם". אתר ספורטווב מגיש לכם מספר טיפים מנצחים למרוצים הקרובים.

תאריך: 23/10/12, מאת: SPORTWEB

עונת מרוצי הסתיו נכנסת להילוך גבוה וזה הזמן להיות מוכנים ליום המרוץ שלכם. בכתבה הבאה מספר עצות שימושיות שגם אם אתם רצים מנוסים, אף פעם לא מזיק להיזכר.

תזונה

גם אם אתם ממש מתרגשים, זה ממש חשוב שתאכלו לפני המירוץ. רצוי לאכול משהו קל שמבחינה תזונתית יעניק לכם אנרגיה. עדיף לאכול משהו שאתם רגילים אליו ויודעים שהוא עובד בשבילכם.

שתייה

ביום שלפני הקפידו על שתיית נוזלים. ביום המירוץ יש לשתות במידה רבה אך כמובן לא להגזים.

התארגנות

מומלץ להגיע לשטח ההתכנסות מספיק זמן לפני הזינוק, אם מדובר במירוץ גדול- לפחות שעה לפני הזינוק. זכרו שכל מי שנמצא שם הגיע לעשות בדיוק מה שאתם רוצים לעשות, לכן קחו בחשבון שיהיה תור ארוך בשירותים וכו'.

חימום

לאחר שסידרתם את מספר החזה והשבב האלקטרוני צאו לחימום של ריצה קלה ומספר "מתגברות".

קו הזינוק

הגיעו לקו הזינוק ועמדו יחד עם הזינוק ששייך לזמן המטרה שלכם. אם תעמדו באזור הזמן שלכם תוכלו למנוע מעצמכם להתחיל את הריצה בקצב מהיר מדי או לחילופין להפריע לרצים מהירים מכם.

פוקוס

הישארו מרוכזים בריצה של עצמכם. רגע לפני הזינוק זה לא הזמן להתחיל לרוץ עם אנשים שמעולם לא רצתם איתם ולא מתאימים לקצב שלכם. דבקו במה שאתם יודעים, זכרו את כל האימונים שעשיתם והתמקדו בזמן המטרה שלכם. אל תתחילו את הריצה בקצב מהיר מדי, אלא בהדרגה תגבירו את הקצב. אם תגיעו למצב שיש לכם כוח בקילומטרים האחרונים להגביר, כנראה שרצתם נכון.

אחרי הריצה

אחרי שחציתם את קו הסיום מומלץ להמשיך ללכת כדי להוריד את הדופק בהדרגה ולאחר מספר דקות צאו לריצת שחרור קצרה. ריצת השחרור תמנע מכם להיות "תפוסים" ביום שלמחרת ולהרגשה כללית טובה יותר. שתו מים ואיכלו פחמימות מיד בתום הריצה. כעבור שעה מומלץ לאכול ארוחה גדולה יותר המורכבת מחלבונים ופחמימות.

והכי חשוב....לחייך ולהנות!

בהצלחה! 

  • צילום: מערכת SPORTWEB

סגור