לא חרדה לרוץ

| שתף |

זהו סיפורה של מירי פרוסט - אישה דתייה שפרצה גבולות והיום מאמנת מעל 140 נשים במגזר הדתי

תאריך: 01/05/14, מאת: שמרית גוטמן-עידן

זהו סיפורה מעורר ההשראה של מירי פרוסט. חסידת חב"ד, עוד לא בת 30 אם ל-3 בנות, אשר ביום בהיר אחד ולאחר מאבק ממושך בעודף משקל החליטה לעשות שינוי בחייה. מהפך שהוביל לתמורה לא רק בחייה של מירי אלה בחייהן של עוד נשים חרדיות רבות.
כיום מירי רצה למרחקים ארוכים ומאמנת למעלה מ-140 נשים במספר הולך וגדל של קבוצות ברחבי הארץ.

כיצד הכול התחיל?
"לאחר לידתה של בתי הבכורה ובעקבות עלייה נוספת במשקל (מעל 100 ק"ג!) הרגשתי שאני חייבת לעשות עם עצמי משהו. התחלתי להתאמן במועדון כושר. "מפגש" מקרי עם איש מבוגר שרץ על ידי עורר בי את הדחף לנסות גם. אמרתי לעצמי עם הוא יכול, גם אני יכולה! תמיד רציתי לרוץ אבל לא האמנתי שאני מסוגלת. התחלתי באופן הדרגתי וראיתי כי טוב ומהר מאד נדבקתי בחיידק הריצה".

למה דווקא ריצה?
"הריצה שינתה לי את החיים. מעבר לירידה במשקל יש בריצה כוח שמחיה. היא סם של החיים. בעבר, כל פעם כשהשבת יוצאת היה נופל עליי דיכאון. הייתי יוצאת עם בעלי למסעדה כדי להפחית את תחושת העצב אבל אחר כך הרגשתי רגשות אשם וייסורי מצפון על האכילה המיותרת. היום, איך שיוצאת השבת אני נועלת את נעלי הריצה ויוצאת לרוץ ומיד משתפר לי מצב הרוח. מעבר לתמורות במשקל והגוף הבריא יש בריצה תחושה של הישג שאינו תלוי באף אחד. אני מרגישה שאם אני מצליחה להתגבר על הקשיים והאתגרים שהריצה מזמנת, אוכל להצליח בכל תחום בחיים".

ספרי לי על השינוי והמעבר ממירי שרצה לבדה להקמת רשת ענפה של קבוצות ריצה לנשים.
"אני מגיעה מתחום ההדרכה הבלתי פורמאלית וזהו תחום שעסקתי בו במשך שנים רבות ואינו זר לי. חברה קרובה שהבחינה ב"חיידק" הריצה שתפס אותי התחננה בפניי שאאמן אותה ואת חברותיה. התחלתי עם קבוצה קטנה של 5 חברות וזה הלך ותפס תאוצה. בהמשך הדרך העמקתי והרחבתי את הידע שלי בתחום והוסמכתי כמדריכת כושר ואימון גופני וספינינג. כיום אני מאמנת למעלה מ-140 נשים ב- 14 קבוצות שונות ברחבי הארץ. הקמתי חברה ששמה "בגוף בריא" והיד עוד נטויה..."

איך משלבים אימהות, דת, קריירה וריצה?
"מרבית הקבוצות אותן אני מאמנת נפגשות בשעות הבוקר המוקדמות עוד בטרם הגברים יוצאים לתפילת "שחרית" וקודם להשכמת הילדים. מבחינתי אימון ריצה בבוקר, זו היא פתיחה של הבוקר ברגל ימין. זה משהו שנותן לך אנרגיות לכל היום ומשפר את ההרגשה. על מכשול הצניעות התגברנו וכיום ניתן למצוא בגדים נוחים וצנועים שניתן להתאמן ורוץ עמן. אני מרגישה שהשילוב של הריצה בחיי שלי ובחייהן של נשים בכלל מאפשר לנו לצמוח ולהגיע לסיפוק גם בתחומים אחרים בחיים".


קבוצת הנשים לקראת אימון


מהו מבחינתך היעד הבא? / מהו החלום שלך?
"אני מקווה מאד לכונן ולהנחיל מסורת של מרוץ לנשים בלבד בירושלים. אני מקווה שבעוד כמה שנים לא תהיה אישה בארץ שלא התנסתה בחוויות הריצה. מבחינתי כל אישה יכולה לרוץ ולכל אחת ריצה יכולה לעשות טוב. בקבוצות אותן אני מובילה ישנן נשים שמתמודדות עם מחלות כרוניות קשות, שהתמודדו עם אבדות ומשברים והן מעידות בפניי על הכוח המרפא והמופלא שיש בריצה. מטרה נוספת עליה אני עובדת היא קבוצות ריצה לגברים. אני יודעת שזה משהו שקיים, אולם פחות נפוץ במגזר החרדי ומתוך עבודתי עם נשים אני שומעת שישנם גם גברים שהיו שמחים לו הייתה להם המסגרת המתאימה".


מהו המסר העיקרי שהיית רוצה להעביר לנשים/גברים שקוראים את הכתבה?
"אל תחששו להעז ולנסות, כל אחד ואחת יכולים לרוץ!"

 

ניתן למצוא טיפים נוספים ופרטים לגבי קבוצות הריצה של מירי ו"בגוף בריא" גם בדף הפייסבוק העסקי שלה.

 

שמרית גוטמן עידן
רצה בגוף ובנשמה, פסיכוטרפיסטית (MSW) כותבת ומאמנת.

 

 


 

סגור