לא תמיד הרוכבים הם קורבנות "פגע וברח"

| שתף |

הטריאתלט האמריקאי אנדרו סטאריקוביץ' הוא אחד המועמדים לתואר איש השנה בענף הספורט היוקרתי, למרות שהתנגש במתנדבת שנכנסה לתרדמת, ובילה בכלא באיחוד האמירויות. סיפור הזוי

תאריך: 08/02/13, מאת: דני בורשבסקי

בתחילת השבוע הבא יכריזו בקליפורניה על אנשי השנה בטריאתלון, ואחד המועמדים לתואר הוא אנדרו סטאריקוביץ' האמריקאי. הסיבה למועמדותו קשורה להישג שרשם לפני חודשיים בתחרות האיירונמן בפלורידה, כששבר את שיא העולם ברכיבה על אופניים בתחרות איש ברזל, כשסיים את 180 הקילומטרים בזמן של 4:04:39 שעות. למרות ההישג האדיר הזה, והשיא שהיה רק אחד מרשימת שיאים מופלאים של סטאריקוביץ', עונת 2012 שלו תיזכר בעיקר כהזויה, בגלל מה שקרה בתחילתה.

סטאריקוביץ' פתח את העונה בטריאתלון בינלאומי שהתקיים בחודש מרץ באבו דאבי שבאיחוד האמירויות. הוא הוביל במירוץ לקראת סוף קטע האופניים, אלא שתוך כדי רכיבה מהירה מאוד, הוא התנגש במתנדבת בריטית, שאספה בקבוקים מהכביש. כתוצאה מההתנגשות, המתנדבת הובהלה לבית חולים והוגדרה תחילה במצב של קומה. סטאריקוביץ' נפגע, אבל החליט לנסות ולהמשיך להתחרות, לפני שפרש סופית. בסופו של דבר, הייתה סתירה בין הגירסה של הטריאתלט לזו של עדויות אחרות. יום לאחר המקרה נטען כי סטאריקוביץ' המשיך ברכיבה שלו ולמעשה נטש בשטח את המתנדבת הפגועה, מה שהגדיר את המקרה כתאונת "פגע וברח". סטאריקוביץ' טען כי המקרה התרחש בסמוך לתחנת עזרה ראשונה, בה שהו רופא ואחות. מאוחר יותר התברר כי הוא צדק, והטענה שלו הייתה כי המשיך לרכב רק אחרי שראה במו עיניו שהמתנדבת קיבלה טיפול רפואי.
אבל בהתחלה כל הטענות של סטאריקוביץ' לא ממש עזרו לו, אולי בעיקר בגלל שהמקומיים חששו מאוד ממצבה של הבריטית, שהייתה שרויה בתרדמת. בבלוג שלו כתב האמריקאי: "החיים שלי מאז אותו מקרה הפכו לסיוט אחד גדול. יום אחרי התחרות הזמינו אותי לתשאול בתחנת המשטרה, ומשם פשוט כלאו אותי כי הייתי חשוד בהריגה. הייתי בכלא חודש שלם, ובכל פעם שהגעתי לתובע וביקשתי לצאת מאיחוד האמירויות, אמרו לי משהו אחר. בסופו של דבר הצלחנו לרקום 'עסקה' שבה גייסתי כסף עבור שחרור בערבות ויכלתי לעזוב את המדינה. רק כשחזרתי הבנתי שאני סובל מכמה פציעות רציניות כולל שבר בצוואר, וזקוק לניתוח. המתנדבת הבריטית, החלימה בסופו של דבר לגמרי וחזרה לארצה. מה שכן, זה לא עזר לי לקבל את דמי הערבות שלי בחזרה".

אחרי שישה חודשים בכלא באיחוד האמירויות, ועוד מספר חודשים של החלמה מפציעות קשות, סטאריקוביץ' חזר עוד באותה עונה לפעילות מלאה, וזה בלשון המעטה. באוקטובר האחרון הוא השיג את ניצחונו הראשון בתחרות איירונמן כשניצח באיירונמן פלורידה בזמן של 8:06:17 שעות. בזכות רכיבה מדהימה על האופניים הוא פתח פער של יותר מעשרים דקות על פני יאן רפאל הגרמני לפני המרתון, ובסופו של דבר ניצח את התחרות בפער של שתי דקות וחצי מרפאל. שבועיים וחצי לאחר מכן, סטאריקוביץ' התחרה גם באיירונמן אריזונה, וסיים במקום השביעי הכללי כשהוא שובר גם את השיא של התחרות הזאת בקטע הרכיבה על האופניים.
ביום ראשון הקרוב יתברר אם ההישגים של סטאריקוביץ' יעזרו לו לקבל את תואר איש השנה בטריאתלון. מה שבטוח, הוא הוכיח בשנת 2012 שפרט לעובדה שהוא איש ברזל מצויין, כנראה שיש לו גם עצבים מברזל.
 

  • © benuch - Fotolia.com

סגור