לונדון 2012 - אחרית דבר

| שתף |

האצטדיונים והאולמות עומדים ריקים. הפארק האולימפי שקט באופן לא רגיל, מוחשי יתר על המידה. במקום בו צעדו מאות אלפים מסתובבים כעת עובדי בניין, עמלים במרץ על מלאכת פירוק התפאורה של האקסטרווגנזה שהייתה טקס נעילת המשחקים. סיריל נפרד מלונדון 2012.

תאריך: 15/08/12, מאת: סיריל אולמן

16 ימים של שכרון חושים, ביצועים הירואיים, רגעי אושר וכאב - כל אלו ועוד הציגו את האנושות ברגעיה היפים ביותר.

מייקל פלפס, הכוכב הגדול מבייג'ינג, הפעם כבר אדם אחר. עייפות החומר והנפש, אך התגברות על המחסומים והשדים על מנת לזרוח ולעלות גבוה גבוה, מודע לכך שזהו, הגיע הסוף. מו פארה, ג'סיקה אניס וגרג רוטרפורד בלילה השני של האתלטיקה, הביאו לבריטניה שלוש מדליות זהב בפרק זמן של פחות מ-50 דקות, הרגע המדהים ביותר בספורט הבריטי. 80 אלף צופים באצטדיון האולימפי,שאגו במלוא ריאותיהם ועדיין לא מאמינים שהנה, אנחנו באמת פה. זה באמת קורה, וזה לא חלום. חומת הקול. יוסאין בולט נכנס לאצטדיון, כולו חיוכים, צחוק ושטות, תראו-אותי-תסתכלו-עלי, וברגע האמת משתיק את כל המפקפקים ומראה לעולם שהוא הספרינטר הגדול מכולם - אגדה חיה, כפי שהכריז שיהיה עוד לפני טקס הפתיחה של המשחקים.

סר כריס הוי זכה במדליית זהב שישית בגיל 36 והוביל את נבחרת הרכיבה הבריטית לשליטה חסרת פשרות בוולודרום, תוך שפול מקארטני הוביל את הקהל בביצוע מהדהד של Hey Jude. לורה טרוט בת ה-20, שנולדה עם ריאה קרוסה, זכתה בשתי מדליות זהב והפכה לכוכבת החדשה בענף רכיבת הנשים. קיראני ג'יימס זכה בזהב ולאחר מכן התחלף במספרי החזה עם אוסקר פיסטוריוס, Blade Runner- מחווה אנושית אמיתית שכל אחד ואחד צריך ללמוד ממנה. ליו שיאנג, בשידור חוזר כואב מבייג'ינג, נפצע במשוכה הראשונה אך מראה את גדולתו כאשר הוא מדלג על רגל אחת עד לאחרונה שבמשוכות ומנשק אותה לפרידה.

וה-רגע, הופעה שלעד תיזכר כאדירה במשחקים האולימפיים ואחת הריצות הפנטסטיות אי-פעם, כאשר דיויד לקוטה רודישה נתן את ריצת חייו וניפץ את שיא העולם שלו עצמו בגמר האולימפי של ריצת ה-800 מטרים. 1:40.91, ללא שום סיוע, אדם מול השעון. פשוט לא נתפס. לא מדובר כאן אך ורק בזמן מהיר מאוד, אלא באופן בו הושג, בשליטה האבסולוטית של רודישה לאורך כל הריצה. חברי הטוב נחשון שוחט היטיב לתאר זאת כאשר אמר שמה שהתרחש באותו הלילה היה מנוגד לכל הכללים של ריצה זו. רודישה הוא האלוף האמיתי והגדול של המשחקים.


נגד כל הכללים של הריצה- רודישה    Vicath sailer / photorun.net
 

לונדון 2012 אכן השיגה את המטרה העיקרית שהציב סבסטיאין קו, המוביל והמנצח על המשחקים, האבא הגאה של התכנון והביצוע- להעניק תקווה לצעירים, לספק חומר לחלומות שיהפכו לשאיפות, להראות לעולם שבעבודה קשה ונחישות הכל אפשרי.
Inspire a generation.

 

  • בולט משתובב, אבל עדיין הטוב מכולם משמאל - מו פארח

    Victah Sailer / photorun.net

סגור