לונדון 2012 - אתם שואלים, אנחנו עונים!

| שתף |

במהלך המשחקים האולימפיים השופטים על המסלול באיצטדיון, בבריכה ובאולמות הספורט הרבים צריכים לשפוט על פי החוקות של הענפים השונים. ישנם מקרים יוצאי דופן שלא תמיד הצופים בבית יכולים להבין. בשביל זה בדיוק אנחנו כאן!

תאריך: 06/08/12, מאת: SPORTWEB

כבר מספר שאלות הגיעו למערכת SPORTWEB והחלטנו לענות כך שכולם יהנו. אתם תשלחו את השאלות וצוות המומחים של SPORTWEB ישיב כאן על השאלות.

"ראיתי שהרץ הקניתי ב-1500 ניקסון צ'פסבה היה רק תשיעי במקצה שלו במוקדמות עם זמן של 3:42.29 ד' והוא עלה לחצי הגמר למרות שלא היה "מפסיד מהיר", כיצד זה קרה?"

תשובה:

"הרץ הקנייתי צ'פסבה עלה לחצי הגמר עקב ערעור. הקנייתים ערערו וטענו שהוא נדחף במהלך הריצה בקשת האחרונה כאשר היה בעמדה טובה לתפיסת מקום אפשרי בחצי הגמר. ועדת הערעורים הפעילה את "תקדים פיטר אליוט". חוק 163.2 בחוקת האתלטיקה קובע:

The Referee shall have the authority …, in the case of a preliminary round, to permit any athlete(s) seriously affected by jostling or obstruction..."   
."other than any disqualified athlete), to compete in a subsequent round of the event. Normally, such an athlete should have completed the event with bona fide effort)


זה היה "סעיף רדום" בחוקה שנים רבות והופעל לראשונה לגבי הרץ הבריטי פיטר אליוט באליפות אירופה 1990. 

 

יש לכם שאלה? כתבו לנו

בין כל שואלי השאלות יוגרלו 3 חולצות מנדפות של SPORTWEB

  • ניקסון צפסבה בחולצה הכתומה

    VIctah sailer / photorun.net

סגור