ליגה למקומות עבודה - פרופיל של מנצחים

| שתף |

רצים רבים לוקחים חלק בליגה למקומות עבודה. הם מגיעים לעשרות מירוצים בשנה וצוברים ניקוד אישי וקבוצתי. בואו להכיר את הרצים הבולטים בליגה בכתבתו של בני נווה

תאריך: 21/11/11, מאת: בני נוה

מרוץ אשדוד היה מרוץ מוצלח מאד. מזג האוויר האיר לנו פנים והדרך הייתה בהחלט מהנה. נחמד היה לרוץ לאורך החוף של אשדוד ולצפות בשמש השוקעת לאיטה. למרות אי אלו עליות קלות ובעיקר העלייה הארוכה בסיום, נקבעו תוצאות מצויינות גם ע"י מנצחי המרוץ הכללי וגם ע"י רצי הליגה. הפעם אני רוצה לספר לכם על המנצחים במרוץ. 

מקום ראשון: אינדלקאו (קובי) גזהיי מקבוצת שרות בתי הסוהר

קובי, בן 30, תושב עפולה, אב לשני ילדים, עלה לארץ מאתיופיה בגיל 10. בגיל 15 החל להתאמן ולהשתתף במרוצים. עם גיוסו הפסיק לרוץ. לפני שנה, לאחר שחרורו משרות קבע כבוחן נשק, החל להתאמן. הוא הצטרף לכמה רצים מעפולה המתאמנים במסגרת אגודת הפועל אורן השרון. בחודש אפריל הוא קבע פעמיים 34:30 ב- 10 ק"מ. פעם אחת במסגרת מרתון ת"א ופעם שנייה באליפות ישראל ב- 10,000. חודש לאחר מכן גוייס לשב"ס. מפקד הקורס שלו שהוא אחד מרצי הקבוצה של שב"ס, התפעל מיכולתו ומיד הפנה אותו לקבוצת הריצה. מאז הוא השתתף בארבעה מרוצים בהם זכה פעמיים במקום הראשון , פעם במקום השני ופעם בשלישי. קובי משרת כיום בבית סוהר צלמון שבגליל וזוכה לתמיכה מלאה ממפקד היחידה ומקצין האג"מ, שניהם רצים ותיקים החברים בקבוצה.

התוצאה של קובי, 35 דקות בדיוק הפתיעה אותו מאד משום שהוא הגיע למרוץ מיד בסיומה של משמרת עבודה בת 24 שעות, בה ישן ארבע שעות בלבד. אגב, קובי מתמחה בתוצאות עגולות: במרוץ קרית ביאליק ניצח בתוצאה של 36 דקות בדיוק.

היעד הקרוב של קובי הוא חצי מרתון בית שאן. בשנים הבאות הוא מקווה להשתתף גם במרתון.


מקום שני: מיכאל בהר, מקבוצת משרד החקלאות/ מכון וולקני

מיכאל, בן 32, רץ כבר מגיל 12. הוא החל כרץ ספרינטים ומשוכות. כשאמרו לו ש"הריצות ידפקו לו את הברכיים", הוא החל לרוץ דווקא ריצות ארוכות לשם ההנאה. רק בגיל 14 הוא למד לשחות ואז שמע ממדריכת השחייה על הענף המתפתח אז – טריאתלון. היא ביקשה מידיד שלה שיאמן את מיכאל ברכיבה על אופניים. המדריך, אריק קדוש, הכניס אותו לעולם הרכיבה והטריאתלון ותוך זמן קצר הוא זכה בתואר סגן אלוף הארץ בספרינט טריאתלון. בצבא הוא שירת כמד"ס בסיירת מטכ"ל והפסיק להתאמן באופן סדיר.

אחרי סיום התואר הראשון יצא ללמוד בארה"ב ושם חזר לרכוב. כשחזר לארץ החל להתאמן לדואתלון – שילוב של ריצה ואופניים. לפני שלוש שנים, במהלך אימון, הוא פגע במשאית תוך כדי רכיבה במהירות 40 קמ"ש. הוא היה בסכנת חיים, ריסק חמש חוליות בגב ונפגע גם בראש וברגל. בתקופת ההחלמה הוא עלה 20 ק"ג. הוא ניסה לחזור להתאמן, אך היה לו קשה מאד. לפני שישה חודשים, הוא נדבק שוב בחיידק הטריאתלון והפעם הפתיע את עצמו כשחזר לכושר טוב ואף סיים שני בטריאתלון אילת.

התוצאה שלו באשדוד, 36:46 דק', היא הטובה ביותר שלו מזה שנים רבות. המטרה הנוכחית שלו היא אליפות אירופה בטריאתלון.


מקום שלישי: גיא שגב – HP SOFTWARE

בין רכזי קבוצות הליגה ,יש כאלה, כמו אהרון לוי , רכז קבוצת המשטרה מזה 20 שנה ועבדכם הנאמן, רכז קבוצת השב"ס, שיודעים אולי לארגן, אבל ריצה היא לא ממש הצד החזק שלהם והם מסיימים בסוף הרשימה. גיא שגב לעומת זאת, הוא רץ מצטיין. גיא, בן 28, נהג לרוץ עוד לפני שרותו הצבאי ואף רץ חצי מרתון. כמו רבים וטובים הוא הפסיק לרוץ בזמן שירותו ורק לפני שנה חזר לרוץ. תוצאתו, 37:06 דק' היא שיא אישי. לפני מספר חודשים הקים גיא את הקבוצה המונה בינתיים רק שבעה רצים. מדובר באחת מחברות הבת של HP בארץ המונה כ- 1,000 עובדים. המטרה הבאה שלו היא חצי המרתון בבית שאן.

מקום רביעי: דוד רסקאי –מקבוצת משטרת ישראל

אומנם דוד סיים "רק" במקום הרביעי עם תוצאה של 37:22 דק', אבל בהתחשב בכך שהוא כבר בן 48 התוצאה שלו ממש מרשימה. יתר על כן, רק לפני שנתיים הוא קבע באשדוד תוצאה פנטסטית לגילו – 34:40 דק'. באותה שנה הוא קבע במרתון טבריה 2:45 שע' . שנה לפני כן הוא קבע בחצי מרתון בית שאן 1:15.39 שע'.
על דוד, ילד אתיופיה, אני מקווה להרחיב באחד המרוצים הבאים כאשר יזכה באחד המקומות הראשונים. 

לאתר הליגה למקומות עבודה

 

*בני נוה הינו רכז קבוצת שרות בתי הסוהר.

סגור