ללמוד מהנשים הגדולות

| שתף |

לכבוד יום האישה הבינלאומי: פולה רדקליף, ג'ואן בנואה סמואלסון, נדיה קומנצ'י וונוס ויליאמס - הן רק דוגמא לנשים חזקות שיש הרבה מה ללמוד מהן ועל ההצלחה שלהן בספורט. בואו לקבל השראה מהרוח הנשית שהובילה אותן לנשים הגדולות שהן.

תאריך: 08/03/12, מאת: SPORTWEB

"הרגשתי את הגרון שלי מתחיל להיסגר וחשבתי שאני לא מקבלת מספיק חמצן. פחדתי וחשבתי לפרוש. אבל אתה לא רוצה לפרוש אחרי שהתאמנת כל-כך קשה ולאורך זמן למירוץ אחד".  
דינה קסטור מתארת את המירוץ שבו נעקצה על ידי דבורה כ-100 מ' לאחר הזינוק, באליפות העולם במירוצי שדה בפורטוגל. למרות שהתעלפה במירוץ סיימה במקום ה-12. הישגה העיקרי הוא הזכייה במדליית הארד בריצת המרתון באולימפיאדת אתונה (2004). קסטור היא השיאנית האמריקאית במרתון (2:19:36 במרתון לונדון 2006) ובחצי-מרתון (1:07:34 בחצי-מרתון ברלין 2006). בשנת 2005, זכתה קסטור במרתון שיקגו.
(מתוך ויקיפדיה)

 

"אני רואה עצמי כאמנית. הריצה היא הדרך שבה אני מבטאת את הכישרון שלי. הלוואי ויכולתי לצייר או להלחין מוזיקה אבל ריצה זה מה שאני עושה ואני מקבלת אושר גדול מזה".
ג'ואן בנואה סמואלסון. מדליסטית הזהב ממרתון לוס אנג'לס, האולימפיאדה הראשונה שבה התקיימה ריצת מרתון לנשים. בעלת שיא אישי של 2:21:21 שע'.


"אתה לא נהפך לגיבור בן לילה או אפילו תוך שנתיים - זה לוקח זמן.... אתה תפסיד בתחרויות ותצטרך לקבל את זה, ללמוד מכך ולהאמין שתנצח במירוץ הבא. תדע שסביר להניח שתפסיד במירוץ הבא גם. אבל כל הזמן אתה צריך להמשיך להאמין שיום אחד אתה תנצח".
פולה רדקליף, שיאנית העולם בריצת מרתון. במרתון ברלין 2011 חזרה לאחר פציעה והשיגה קריטריון למשחקים האולמפיים בלונדון 2012.

 

"אני לא בורחת מאתגר בגלל שאני מפחדת, אני הולכת לקראתו בגלל שזו הדרך היחידה להתגבר על הפחד, לעבור אותו, לרמוס אותו מתחת לרגליים".
נדיה קומנצ'י, מתעמלת רומנייה, שזכתה ב-9 מדליות אולימפיות מהן 5 זהב והראשונה שזכתה באולימפיאדה בציון מושלם של 10 בהתעמלות. בעלת 4 מדליות מאליפות העולם בהתעמלות שתיים מהן זהב ו-12 מדליות מאליפות אירופה בהתעמלות מהן 9 זהב. נחשבת על ידי רבים כאחת הספורטאיות הגדולות של המאה ה-20 ואחת המתעמלות הגדולות בכל הזמנים.
(מתוך ויקיפדיה)

 

"אנשים אומרים שיש לי "attitude" - אולי באמת יש לי. אבל אני חושבת שחייב להיות לי. אתה חייב להאמין בעצמך כאשר אף אחד אחר לא - זה מה שהופך אותך למנצח, בדיוק שם".
ונוס וילאמס, היא שחקנית טניס אמריקאית, מהטובות ביותר בעולם שהיו עד כה. הייתה מדורגת במקום ראשון בעולם. היא זכתה ב-19 תוארי גראנד סלאם מתוכם 7 ליחידות. ויליאמס דורגה במקום הראשון בעולם (25 בפברואר 2002) ונכון לשנה זו (ינואר 2012) במקום ה-133 בדירוג ה-WTA. כמו כן, ויליאמס זכתה ב-3 מדליות זהב אולימפיות. אחותה הצעירה היא הטניסאית סרינה ויליאמס.


 

  • פולה רדקליף בסיום מרתון ברלין 2011

    צילום: מערכת SPORTWEB

סגור