לקראת מרוץ א.ל. ספרא - בשביל מי אתה רץ?

| שתף |

לא מעט אנשים רצים למען מטרה מסויימת או ארגון כלשהו. השבוע נביא את סיפורו של רמי יולזרי הסובל מהלם קרב ומצא בריצה ריפוי מושלם.

תאריך: 16/04/12, מאת: SPORTWEB

רמי יוזלרי סובל מפוסט טראומה (הלם קרב) ממלחמת לבנון 82, לאחר שנים של טיפולים שונים, תקופות טובות וטובות פחות, עבר טיפול בשם PE (חשיפה ממושכת) בשנת 2002 בהצלחה וחזר לתפקוד. בשנת 2010 החל לרוץ למרחקים ארוכים. תוך כדי ריצה הבין כי הריצה יכולה להוות פלטפורמה להעלאת המודעות לפוסט טראומה ולטיפול שעבר. בעקבות השפעת הריצה על חייו הקים את עמותת רצים עם רמי ליצירת מודעות בציבור לתופעת הפוסט טראומה לשיטת הטיפול ולשיקום החיים באמצעות פעילות גופנית. עמותת "רצים עם רמי" עוסקת בתמיכה וסיוע לנפגעי פוסט טראומה .

איך הכל התחיל ? 

"לפני כשנתיים וחצי הגעתי למשקל שיא של כמעט 130 ק"ג. שנים של הזנחה גופנית כתוצאה מתרופות/טיפולים/ילדים/משפחה/ לחץ בעבודה וכיו"ב, תירוצים. בעקבות סדנה לפיתוח עצמי שאליה נשלחתי במצוות אישתי וסופשבוע של חיפוש באינטרנט הבנתי שאני צריך לרוץ למרחקים ארוכים. ההחלטה לא הייתה "נחזור לעשות ספורט", ההחלטה מהיום הראשון הייתה להפוך למרתוניסט".
מאז הספקתי לרוץ 2 מרתונים, חמישה חצאי מרתונים ועוד כמה וכמה תחרויות. בספטמבר הקרוב אטול חלק באחד מהמרתונים היפים והקשים בעולם, מרתון יונגפראו ,בהרי האלפים בשוויץ, מרתון בסימן עלייה המהווה גם את אליפות העולם במירוצי הרים".

מירוצים / פעילות
בעוד כשבועיים אני ועוד 25 חברים טובים ומלווים השותפים לדרך, נרוץ במירוץ הר לעמק.
בחודשיים הקרובים תקום קבוצת הריצה הראשונה לתמיכה וסיוע בשיקום של נפגעי פוסט טראומה. חוג ריצה לנפגעי פוסט טראומה.

תכניות עתידיות: הקמת מרכז מידע בלתי תלוי לפוסט טראומה / הקמת קרן סיוע למשפחות. קיום מרוץ למען נפגעי פוסט טראומה.

לאתר רצים עם רמי

אם גם אתם רצים בשביל מטרה חשובה
ורוצים לתת השראה לרצים אחרים דרך דפי האתר
כתבו לנו

רוצים גם לרוץ למען הילדים?
לחצו להרשמה
ההרשמה תיסגר ביום ד' 18/4/2012

  • רצים רמי (רמי שני משמאל)

    צלם אותי

סגור