לקראת מרוץ "הר, מנזר ומדבר"

| שתף |

בסוף השבוע הקרוב תתקיים ריצה מודרכת בשבילי צפון מדבר יהודה על ידי קבוצת הריצה "בנתיבי ארץ". בכתבה הבאה נכיר את הקבוצה המיוחדת ומה מצפה לנו בארוע הקרוב...

תאריך: 20/01/14, מאת: ערן וידר

תמיד נראה לי שכל עניין הג'וגינג-מרוצים-נעלי הספורט הזוהרים-המרתונים, הם סתם עניין של אופנה במקרה הטוב, ובמקרה הרע- תרבות ספרטאנית, מתירנית שמקדשת את הגוף ובמקרה העוד פחות טוב את ההשגיות והתחרותיות. מה שגרם לי לחיות בסלידה ניכרת לכל דבר שקשור למרוצים ותחרויות ריצה וכל דבר שמריח כמו חולצת דריי פייט מסריחה.


מתוך ריצה מודרכת צילום: שרית אטינגר

לקראת ההכנה לצבא גיליתי את האהבה שלי לריצה ולהרגשת המעוף שכל מי שרץ מרגיש, אולי הרגלים כואבות במקצת אבל מבינות שהכול לטובה כי איך אמרו חז''ל "נפש בריאה בגוף בריא" .
בשירותי בצבא, הפכה הריצה לזמן של שחרור וניקיון. היא אפשרה לי לצלוח את הרגעים הקשים והפחות מוצלחים בנוקשות הצבא ואפשרה לי באופן אירוני- לנוח, להשתחרר ולעוף.
לפני מספר חודשים גיליתי קבוצה מדהימה של אנשים אוהבי האדמה והארץ. קבוצת "בנתיבי ארץ- דרך אחרת לרוץ".

ראיתי פירסום שלהם בריצה בספר המדבר, ריצה מהרי יהודה לכוון המדבר- מהרודיון- לתקוע. הריצה נשמעה לי מאתגרת והבנתי שאת הנוף של מזרח גוש עציון והמדבר אני לא מתכוון להפסיד.
לאחר מכן גיליתי שיש גם הדרכה במהלך הריצה והוקסמתי, שכנעתי את חברי לצאת, ואכן נרשמנו.


באותו בוקר קסום שהתחיל בהרודיון לא ידענו למה לצפות, מהי הקבוצה, האם היא תהיה תחרותית, האם האוכל שהבטיחו בסוף יהיה טוב? ואיך לעזאזל הרגל שלי תרגיש אחרי?
ואכן, במהלך הריצה גילינו אנשים מדהימים, אוהבי הארץ מחוברים לאדמה, לאבנים, לשורשה באופן הכי טבעי ופשוט שיש, בלי תחרות, עם הרבה ערבות ועזרה וחיוך וצחוק בכל עצירה. ההדרכות היו ענייניות וטובות בלי להאריך (בכל זאת, הריאות והשרירים מבקשים לזוז קצת) והאוכל בסוף- טעים ומזין.


כיבוד מפנק בסיום הריצה / צילום: SPORTWEB

 

לפני שבועיים השתתפתי בריצה ספונטנית בעקבות השלג האחרון בגוש עציון. הריצה הייתה מדהימה ביופיה, הקסם של הנוף הלבן הדהים את כולנו.
בתוך כל ענן התחרותיות, האינדיוודואליזם יתר, וקידוש הגוף ישנה קבוצה אחת שמוכיחה לי שאפשר להתקרב ולהתחבר ולהפוך את הרגלים, הגוף והריצה למנוף של חיבורים אמיתיים וטבעיים -חיבור בין אנשים (מכל הדעות והמגזרים), חיבור בין אדם ולאדמה וארץ, שמים וארץ, עבר, הווה ועתיד.

ערן וידר,
רץ בקבוצת בנתיבי ארץ.

 

המפגש הבא של קבוצת "בנתיבי ארץ - דרך. אחרת. לרוץ" יתקיים ביום שישי הקרוב - 24.1.2014

מירוץ קסום זה פוסע בשבילי צפון מדבר יהודה, מהלך של כ-19 ק"מ שכל אחד מהם יפה מחברו.המירוץ מתחיל בקידר הישנה, עושה דרכה הר המונטאר,פסגה מקומית המשקיפה על ארץ רבה ממשיך על גבעות הקירטון העגלגלות לעבר תצפית על מנזר המרסבא העתיק הדבוק למצוק הדרומי של הקדרון, ציורי ושובה-עין.לאחר מכן ממשיך המסלול לאורך הגדה הצפונית של הקדרון ומשם מטפס דרך הערוצים הצחיחים שבאיזור בחזרה לקידר.

לפרטים והרשמה
 

  • צילום קבוצתי במרוץ "הר, מנזר ומדבר" בשנה שעברה

    תמונה באדיבות שרית אטינגר

סגור