לקראת מרוץ סאקוני בת"א - חברי עמותת אתגרים כותבים

| שתף |
  • SPORTWEB
  • כתבות
  • לקראת מרוץ סאקוני בת"א - חברי עמותת אתגרים כותבים

"אני באמת משתפרת ממירוץ למירוץ ולא רק מבחינת הסיבולת, אלא בעיקר מבחינה פיזית. אני הולכת ישר יותר, הרגל מתחילה להתיישר, אני מתחילה באמת להבין מה זה ללכת על הרגליים שלי". אולה מלמד מעמותת אתגרים כותבת.

תאריך: 31/12/12, מאת: SPORTWEB

במרוץ סאקוני בתל אביב שיתקיים ב-15/2 יקחו חלק חברי עמותת אתגרים. במרוץ יקבעו קטגוריות מיוחדות לחברי העמותה מתוך ראיית החשיבות של שילובם בחברה.
לקראת המרוץ חברי העמותה ישתפו כאן באתר על חוויותיהם ממרוצים קודמים ועל החשיבות של הפעילות הגופנית בחייהם. השבוע אנו מביאים את הפוסט של אולה מלמד, הסובלת ממחלת ה CP - שיתוק מוחין.

אתגרים, מעבר להיותה קבוצת ספורט ייחודית המאפשרת לכל אחד להשתתף, בשבילי זה היה כמו למצוא את הבית השני שלי. לאורך כל חיי עסקתי בספורט אם בשחייה אם אופניים (ואין בזה שום דבר רע) אבל תמיד הגבילו אותי לתוך המסגרת של הקביים, הבעיה הייתה שמבחינתי להיות ממש טובה בגבולות הגזרה שלך זו לא חוכמה גדולה, זה אפילו יחסית קל. כל זה השתנה ביום שהגעתי לאימון הראשון עם גיא והקבוצה, יותר נכון דידיתי בקושי את המרחק הקטן הזה שבין האוטו למכולות וכשכבר הגעתי לשם התנשמתי קשות. אני באמת לא רוצה לדעת כמה הזוי, מופרך ולא רציונלי זה היה מצידי לבוא לגיא ולהגיד לו את המשפט הבא : "גיא אני לא יכולה ככה. אני ספורטאית, אני חייבת מטרה ומטרה גדולה כדי להמשיך אז בוא נעשה 10 ק"מ.." כנראה שמאוד לא טריוויאלי, אבל גיא די באדישות (לפחות למראית עין) הסכים:  "יאללה תוך שנה, 10 ק"מ אני מכין תוכנית."

שם התחיל המסע שלי. קודם בקביעת מטרות לעיתים קטנות, לעיתים ענקיות ולפעמים בלתי נראות שרק בדיעבד הבנתי מה לעזאזל נעשה פה..
המסע התחיל בקטן - 2 ק"מ ושני אנשים חסונים לצידי, 3 ק"מ בשעה וחצי , 4 ק"מ, 5 ק"מ... בטריאתלון נשים  עשיתי את המקצה העממי שהיה קשה אך מספק. בשלב הזה היו לי שתי תובנות מרכזיות: האחת שאני באמת משתפרת ממירוץ למירוץ ולא רק מבחינת הסיבולת, אלא בעיקר מבחינה פיזית אני הולכת ישר יותר, הרגל מתחילה להתיישר, השרירים מתחזקים, אני מתחילה באמת להבין מה זה ללכת על הרגליים שלי. והדבר השני שקורה הוא הדבר המוזר הבא: התחרותיות שבי משנה פאזה לחלוטין. בתור ספורטאית הישגית שכל החיים שלי סבבו סביב הבריכה, הזמנים והמדליות (כמו כל ספורטאי אחר), אבל פה אין לי באמת נגד מי להתחרות ובאותה תקופה גם אם הייתי רוצה לא היית מגיעה קרוב לקצבים של אדם רגיל. אבל עדיין למרות שלפעמים התחלתי שעות לפני כולם או סיימתי הרבה אחרי כולם, במירוצים הללו הרגשתי שבאמת השגתי משהו, משהו אמיתי, ניצחון ששווה את זה. תחושה שהייתה חסרה לי הרבה זמן.

הגענו ל-10 ק"מ בסופו של דבר תוך 10 חודשים במקום שנה ועם תוכנית אימונים שלא הייתה מביישת רץ מרתון (וזה באמת לקח משהו בטווח זמנים הזה כדי לסיים את זה). 3-4 אימונים בשבוע, בוקר ערב, זה לא באמת משנה כמה קשה היה,  כמה התבכיינתי בדרך, כמה פעמים רציתי לוותר לעצמי - הייתה מטרה והיא הייתה ברורה והשגנו אותה.

אבל אני לא עוצרת לנוח, וקבעתי לי מטרה עוד יותר הזויה - ללכת בלי הקביים, בלי ידיים, בלי אף אחד ובשביל זה באמת היו צריכים להמציא את הגלגל מחדש כדי לחשוב על איך מתחילים את העבודה איתי בכלל. בנתיים זה הולך לא רע... ועל הדרך עשיתי טריאתלון ספרינט בשביל קצת חוויה מתקנת...

כל הזמן כתבתי פה בלשון רבים, וזה לא סתם כי זה לא רק אני במסע הזה יש לי צוות מדהים "צוות אולה". לא מתפשר, לא מפחד, של מתנדבים, או יותר נכון כבר חברים שעוברים איתי את המסע, את רגעי השבירה שקורים תוך כדי מרוץ (והיו כאלה רבים), הם יודעים מה להגיד ומתי, לשמוח איתי את רגעי הניצחון ללמוד איתי לפנות לבד וללמוד איתי ליפול. להתלהב מזה שהלכתי 10 צעדים שלמים לבד בדשא בלי אף אחד לידי כאילו זכינו במיליון דולר...
אותם אנשים, רואים אותי בזכות מי שאני תמיד בגובה העיניים כי דברים כאלה חייבים לעבור בצוות אחרת איפה הכיף...? חוץ מזה מישהו צריך "לרדת" עלי קצת כדי להוריד אותי לקרקע אחרי כל "כל הכבוד" שאני מקבלת מסביב...
אז גבע, ליאור, יעל, מורן, רן, טל וגיא וכל מי שהיה שם לרגע אחד קטן. כדי "לרדת" עלי או לשבת איתי לקפה של אחרי מירוץ טוב.
מעל הכל תודה שנתתם לי כנפיים לעוף הכי גבוה שאפשר ולא פחדתם לשבור מוסכמות. תודה מכל הלב לקבוצת אתגרים פארק הירקון …

למי שקורא אוכל להגיד שאתם מוזמנים לבוא לבקר. אולי אתם תהיו האדם הזה שמאפשר למישהו לעוף או אולי תעופו בעצמכם, כי לתת היא הדרך הכי טובה לקבל.


אולה מלמד עם שני מלוויה במרוץ רואים רחוק
 (צילום רוני כהן)


אולה מלמד,סטודנטית לתואר ראשון בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א, חלק מקבוצת הריצה של עמותת אתגרים, הולכת עם קביים בעקבות שיתוק מוחין. 

להרשמה למרוץ סאקוני ת"א - לחצו כאן
 

  • עמותת אתגרים במרוץ הלילה בתל אביב

    צלם אותי

סגור