לקראת מרוץ סאקוני בת"א - חברי עמותת אתגרים כותבים

| שתף |
  • SPORTWEB
  • כתבות
  • לקראת מרוץ סאקוני בת"א - חברי עמותת אתגרים כותבים

"האימונים שיפרו לי את יכולת ההליכה בצורה משמעותית ואני צובר יותר ביטחון". השבוע בן רז, לקוי ראייה כותב.

תאריך: 06/01/13, מאת: SPORTWEB

במרוץ סאקוני בתל אביב שיתקיים ב-15/2 יקחו חלק חברי עמותת אתגרים. במרוץ יקבעו קטגוריות מיוחדות לחברי העמותה מתוך ראיית החשיבות של שילובם בחברה.
לקראת המרוץ חברי העמותה ישתפו כאן באתר על חוויותיהם ממרוצים קודמים ועל החשיבות של הפעילות הגופנית בחייהם. השבוע אנו מביאים את הפוסט של בן רז.

שמי בן רז, אני לקוי ראייה ובעל קושי מוטורי בן 17 מבת-ים. בשנים האחרונות (ובכלל), עברתי תהליך של מעבר מסגרות. למרבה הפלא, דווקא במקום שמכריז על עצמו כמשלב בין לקויי ראייה ועיוורים לבין שאר החברה, לא ממש מצאתי את עצמי והיחס אליי ומה שקורה מאחורי הקלעים לא משקף שיוויון אלא להיפך וחוויתי אטימות חברתית מסוימת. במקביל, ניסיתי לשכלל את עצמי במסגרות כמו צופים ואפילו פתרונות של שיקום ספורטיבי, בעיקר בחדרי כושר (קשה להשיג אישור כי יש כל מיני סוגיות ביטוחיות). כשסיימתי ללמוד שם, עברתי לבית ספר רגיל קרוב לבית. חשבתי שהבועה שיצרו לי זה הכי טוב שאפשר ויקבלו אותי פחות טוב במקום החדש. 

להפתעתי, היחס כלפיי השתנה ומשתנה לטובה וגם התחלתי לקבל את מה שמגיע לי. במקביל, ניסו לשלב אותי ב "קבוצת העצמה אישית" של העירייה, אולי שם יהיה לי קל להכיר ולהתחבר אבל גם שם לא תמיד מצליח לי, אבל למנחה היו קשרים והצליחו להשיג לי בהתנדבות את שלומי פרץ שבא ועזר לי להשתקם ורץ איתי בים, נתן לי תרגילים ועוד. לאט לאט, התחלתי לגלות את היכולות מחדש. אחרי חצי שנה, הוא חשף אותי לחוג אופניים באתגרים והוא אמר שמתאימים לי דברים כאלה וסמכתי עליו. בהתחלה חששתי והייתי אנטי כי אני מנסה להשתלב כמה שאפשר והייתה לי הרגשת בושה של איזה חצי שנה אפילו לגשת ולדבר עם אנשים או לשים קסדה כשרואים אותי. אחרי כשנה, שהתרגלתי אליהם, עברתי הרבה חוויות, כולל גלגלים של תקווה בשטח (אירוע ההתרמה הגדול של אתגרים) עם עידו ואביו. התחלתי לגלות אותי ואת היכולות שלי קצת יותר טוב כי חשבתי שאני יכול פחות, הומלץ לי על קבוצת ההליכה וכבר הייתי טיפה פתוח יותר וניסיתי (לפני אתגרים הייתי יוצא רק פעם בשבוע חוץ מלבית ספר מהבית). 


בן רז (מימין בחולצה הכחולה) ויואב מנקס (במירוץ רואים רחוק) / צילום: רוני כהן
 

באימונים הראשונים, היה לי קשה להתרגל, אבל גיליתי שיש הרבה אנשים טובים באתגרים והתחברתי קצת אליהם והם תמיד רוצים לעזור . למרות שלא תמיד אני מסכים איתם, כיף לי ואני מעריך, מבין ונהנה בחברתם. האימונים שיפרו לי את יכולת ההליכה בצורה משמעותית. אני צובר יותר ביטחון ואפילו מתמודד בחושך ועם נפילות באופניים וזה מקל ומשפר קצת. עברתי כבר שלוש תחרויות הליכה: "רואים רחוק", "נייקי" ו"סאקוני" (ופעמיים גלגלים של תקווה). באירועים האלה זו חוויה עצומה להרגיש שאתה יכול ואיזו הקלה בקו הסיום, זה מרגש כל פעם מחדש, במיוחד כשלפני כארבע שנים הייתי במצבים אחרים וגם בקושי קמתי או עשיתי איזושהי פעילות.  אני עובר תהליך של שינוי, ורואים גם את התוצאות אבל יש עוד זמן כי שינויים לוקחים זמן. אני גם מעריך ומודה לכל האנשים בחיי ובאתגרים שתורמים לי ועוזרים לי ולאחרים להרגיש טוב יותר.
 

בן רז, לקוי ראיה, חלק מקבוצת הריצה של עמותת אתגרים

להרשמה למרוץ סאקוני ת"א - לחצו כאן

לבקשת הרצים נפתח מקצה 400 מ' לילדים עד גיל 6!
 

  • עמותת אתגרים במרוץ הלילה בתל אביב

    צלם אותי

סגור