לקראת מרוץ סאקוני בת"א - חברי עמותת אתגרים כותבים

| שתף |
  • SPORTWEB
  • כתבות
  • לקראת מרוץ סאקוני בת"א - חברי עמותת אתגרים כותבים

"כוחה של הרוח תמיד עולה פי כמה על כוחו של הגוף". לקראת מרוץ סאקוני בתל אביב, אנו מביאים השבוע את הסיפור של ליאת הרלוי, נקודת מבט של מתנדבת בעמותת אתגרים.

תאריך: 30/01/13, מאת: SPORTWEB

במרוץ סאקוני בתל אביב שיתקיים ב-15/2 יקחו חלק חברי עמותת אתגרים. במרוץ יקבעו קטגוריות מיוחדות לחברי העמותה מתוך ראיית החשיבות של שילובם בחברה.
לקראת המרוץ חברי העמותה ישתפו כאן באתר על חוויותיהם ממרוצים קודמים ועל החשיבות של הפעילות הגופנית בחייהם. השבוע אנו מביאים את הפוסט של ליאת הרלוי, מתנדבת בחוגי הריצה של אתגרים. 


אתגרים במהלך אימון / צילום: רוני כהן

 

ללכת בעיניים עצומות – מהחוויה הפרטית שלי

כשבחרתי להתנדב לקבוצת ההליכה של עמותת אתגרים, היה לי ברור שאני רוצה לתרום מזמני לזולת.

נחשפתי לעמותת אתגרים בעקבות הרצאה מרתקת במקום עבודתי של עופר בן דור ובזה נבבה, אשר סיפרו את סיפורם: "לעשות את הבלתי אפשרי לאפשרי" . סיפור על מתנדב שתמך, אימן, ליווה ובעיקר העצים בחור צעיר, עיוור מלידה, שבאמונה הפך לרץ אולימפי עיוור ראשון בארץ. סיפורם כל כך ריגש אותי עד אשר החלטתי שגם אני חייבת להיות במסלול ההתנדבותי.

מתוך המקום הפרטי שלי, צמח בי רצון עז לחלוק אהבה ונתינה עבור אנשים נוספים.

אתגרים היה המקום הטבעי מבחינתי. מקום שהתחברתי אליו למן ההתחלה והרגשתי בו בבית.
איתגר אותי להתמודד עם אנשים בעלי מוגבלות פיזית הכל כך שונים מהוויה היומיומית שלי. למרבה ההפתעה הרגשתי והתנהלתי מאד בטבעיות בחברת אנשים אלו.

גיליתי אנשים מדהימים וטובי לב, בעלי מוגבלות פיזית, מוגבלות חושית כגון ליקויי ראיה ועיוורים, שדווקא הם הצליחו ל"האיר" לי את הדרך ברגעי חשיכה.

החיוך ותחושת הניצחון שפגשתי על פניהם של חברי החוג בכל סיום של מרוץ, מסמל עבורי את המפגש בין המוגבלויות הפיזיות מחד וכוח הרצון הבלתי מוגבל מנגד, מה שסייע להם לפרוץ את גבולות עצמם למרות מוגבלותם הפיזית. הפנמתי שכוחה של הרוח תמיד עולה פי כמה על כוחו הפיזי של הגוף.

הציפייה לבואי, ההתרגשות מחדש בכל מפגש, החוויות המשותפות, הבילויים התכופים הפכו אותי ואותם לתא משפחתי חם ואוהב. ישנה הרגשה של כיף, של סיפוק, של נתינה ללא גבולות, התמסרות טוטאלית. בזכות כל אותם האנשים המיוחדים בעמותת אתגרים אני חשה כל פעם מחדש, שאני מקבלת לאין שיעור ביחס לתרומתי להם.

למדתי שהנתינה מציפה בי אנרגיות חדשות, תחושת סיפוק ומצבור של חוויות. בכל פעם שאני שבה הביתה לשגרת יומי, הכל נראה לי קל ופשוט לביצוע.
החיים מקבלים משמעות אחרת.

אני רוצה להודות לכל החברים בעמותת אתגרים, שגורמים לי כל פעם מחדש להרגיש שייכת, נדיבה, קשובה ועשירה בכל המתנות שזכיתי להם בחיי המלאים.
פשוט תודה, שכל מפגש איתכם מזכה אותי מחדש.
תבורכו.

 

להרשמה למרוץ סאקוני ת"א - לחצו כאן
 

  • חברי עמותת אתגרים

    צילום: רוני כהן

סגור