לקראת מרוץ סאקוני ת"א - "זה לא אני, זה הוא"

| שתף |

בעוד פחות משבועיים יתקיים מרוץ סאקוני בפארק הירקון והשנה עם שיתוף פעולה עם עמותת אתגרים. הילה שמש, מתנדבת בעמותה כותבת על המטרה שלה ללוות את יוסי (רץ עיוור) במקצה למרחק חצי מרתון.

תאריך: 03/02/13, מאת: SPORTWEB

במרוץ סאקוני בתל אביב שיתקיים ב-15/2 יקחו חלק חברי עמותת אתגרים. במרוץ יקבעו קטגוריות מיוחדות לחברי העמותה מתוך ראיית החשיבות של שילובם בחברה.
לקראת המרוץ חברי העמותה ישתפו כאן באתר על חוויותיהם ממרוצים קודמים ועל החשיבות של הפעילות הגופנית בחייהם. השבוע אנו מביאים את הפוסט של הילה שמש, מתנדבת בחוגי הריצה של אתגרים. 


אתגרים במהלך אימון / צילום: רוני כהן

 

זה לא אני זה הוא... כך אני משיבה לכל מי שאומר לי כל הכבוד אחרי שהוא שומע שאני מתעתדת לרוץ 21 ק"מ במרוץ סאקוני עם יוסי, אדם עיוור.
זה באמת לא אני, אם זה היה תלוי בי, עד לפני 3 שנים עוד הייתה לי אג'נדה ברורה למה לרוץ זה בכלל לא בריא ושמי שעושה את זה הוא לא שפוי. אבל אז החלטתי להתנדב בקבוצת הריצה וההליכה של אתגרים (בהליכה כמובן...) ושם פגשתי את יוסי, ארגנטינאי חביב, עם חיוך וגישה לחיים בריאים, עיוור כבר 30 שנה ועם יכולת מדהימה לנסות שוב ושוב לעמוד באתגרים.

חשוב לי לציין שיוסי בגיל של אבא שלי, עבר את ה- 60 וסבא לכמה וכמה נכדים כך שהמטרה של ריצה משותפת 21 ק"מ היא לא מובנת מאליה. וכך, בלי להרגיש, יוסי גרם לי להיכנס לעולם הריצה. זה התחיל במירוץ נייקי לפני כשלוש שנים – אז עוד לא עמדתי בקצב, ויוסי המשיך עם המתנדבות האחרות שליוו אותו (תמיד הוא מוקף בבנות!!!) ובייחוד קלרי, מתנדבת מרשימה בפני עצמה. זה המשיך במירוצים וטריאתלונים נוספים ובלי לשים לב מצאנו את עצמנו מציבים את הרף של 21 ק"מ. החלטנו באותו מעמד שאם רצים 21 ק"מ שלמים הם צריכים לקבל מילה משלהם ובמקום לקרוא לזה חצי מרתון הבאנו לעולם את המילה "ונתון" המורכבת מ'ונתונו' (21 בשפה האיטלקית) ו'מרתון'.
את עשרים ואחת הקילומטרים אז, עברנו – קלרי, יוסי, מתנדבות נוספות (מיכל ועינב) ואני, חלק בהליכה וחלק בריצה.

בתאריך 15.2.13 במירוץ סאקוני ת"א אנחנו מציבים את הרף מחדש. זה לא אני, זה הוא – בלעדי יוסי, שמוכיח לי שוב ושוב כי מגבלות זה דבר יחסי, שכח רצון, שמחת חיים והמון עידוד אלו המניעים העיקריים להצלחה – כל זה לא היה קורה.
מחכה למירוץ...

הילה שמש.
 


להרשמה למרוץ סאקוני ת"א - לחצו כאן

רוצים להשתתף אבל אתם לא רצים?

אם מאיזו שהיא סיבה נבצר מכם לרוץ אך אתם כן רוצים לקחת חלק
נשמח אם תגיעו להתנדב במרוץ
דרושים מתנדבים לחלוקת מספרי חזה, לחלוקת מים בתחנות ובדוכני האוכל
 להרשמה להתנדבות שלחו מייל:

info@sportweb.co.il
 

  • אתגרים בסיום מרוץ

    צילום: רוני כהן

סגור