לקראת מרוץ שבילי עמק המעיינות 2015

| שתף |

ריצת שליחים ללא לוגיסטיקה, אליפות ישראל באולטרה מרתון, מקצי ילדים ללא עלות ועמק המעיינות כפי שלא היכרתם....

תאריך: 05/05/15, מאת: SPORTWEB

מרוץ שבילי עמק המעיינות יתקיים בפעם השנייה ב-14-15 במאי. במרוץ תתקיים לראשונה אליפות ישראל באולטרה מרתון למרחק 60 ק"מ ו-מקצי שליחים לרביעיות ושישיות. כמו כן יוזנקו מקצי יחידים ויתקיים מרתון אופניים לילי בשלל מקצים.

מרוץ השליחים יתקיים על מסלול הבנוי משלושה מסלולים של 10 ק"מ לערך כל אחד, סה"כ כל קבוצה תרוץ 120 ק"מ. היתרון הגדול של מרוץ שליחים זה הוא שכל פעם הרץ או הרצה חוזרים לאותה נקודה, וחילופי השליחים אינם מצריכים לוגיסטיקה, בשונה ממרוצי שליחים אחרים מסוג זה. הקבוצות נהנות מלינה במתחם הקמפינג של גן השלושה.

כל הזינוקים יצאו מגן השלושה והרצים ומלוויהם יוכלו לשהות בפארק לאורך כל שעות המרוץ. ההתכנסות תהיה בגן השלושה, וילווה את המרוץ הפנינג באווירה ספורטיבית לרצים ומשפחות המלוות. שטחי המרוץ בסביבה חקלאית בין בריכות הדגים למעיינות טבעיים ב"פארק המעיינות".

מקצי השליחים השנה מוקדשים לזכרו של אבנר: "את אבנר אנו מכירים מיום לידתו. בנערותו ובבבגרותו התגלה אבנר כאדם המלכד סביבו חברים רבים. אדם אוהב טבע וחובב טיולים ואהבת הארץ . למרוץ שליחי עמק המעיינות נוסיף השנה את שמו כרצון להנציח ולהעביר את מורשתו קצרת שנים אך רבת המשמעויות". כתבו מנדי שור ואליעזר אבנון, מייסדי המרוץ, תושבי עמק המעיינות.

 


"שליחי אבנר בשבילי עמק המעיינות"
 

עמק המעיינות מוכר לכלל הרצים המתחילים והותיקים כאחד, מחצי מרתון עמק המעיינות. אולם במרוץ "שבילי עמק המעיינות", יוכלו הרצים להכיר את עמק המעיינות במיטבו, בעומק השטח, בשונה ממסלול חצי המרתון העובר על הכבישים הראשיים באזור.

משתתפי מרוץ "שבילי עמק המעיינות" הראשון נהנו מהנוף המדהים של עמק המעיינות, וכך יקרה גם במהדורה השנייה למרוץ. מקצי השליחים יוזנקו לעת ערב והקבוצות השונות ירוצו כל הלילה ובשעות הבוקר המוקדמות.
בבוקר יום שישי יוזנקו גם מקצי היחידים. כל הרצים ירוצו על שני מסלולים יפיפיים שיכללו נופי מעיינות, בריכות, מרחבים ושדות: מסלול 1 - נחל הקיבוצים ועין מודע, מסלול 2 - מעיין שוקק ומאגר ניר דוד.

 


צילום: ערן ירדני

 


הנופים של עמק המעיינות / צילום: ערן ירדני

 


מקצה הילדים / צילום: ערן ירדני

בשעות אחה"צ של יום חמישי יתקיים מרוץ ילדים חינמי למרחק 1000 מ' ובו כל משתתף יקבל את מדליית המרוץ.


גבעת החרובים / צילום: ערן ירדני


ההרשמה למרוץ כוללת כניסה לכל המשפחה לגן השלושה (הסכנה) והמשתתפים יוכלו להנות מלינת קמפינג ב"גבעת החרובים". שם יתמקמו כל קבוצות השליחים, כאשר הזינוק ממוקם מטרים ספורים מהגבעה.


שליחים מתחלפים / צילום: ערן ירדני

 


מרעום דולפין בדרך לניצחון 2014 / צילום: ערן ירדני

 


הרצים הנרגנים - הכי מהירים ב-2014 / צילום: ערן ירדני

בערב יום חמישי תוזנק לראשונה אליפות ישראל בריצת אולטרה מרתון למרחק 60 ק"מ. מנצח ומנצחת המרוץ יוכלו לסוע להשתתף באליפות העולם בבאולטרה מרתון למרחק 100 ק"מ שתתקיים בספטמבר באמסטרדם. מאיגוד האתלטיקה נמסר: "אנו נמצאים בשיתוף פעולה עם נשיא התאחדות האולטרה מרתון העולמית, הם ממתינים לשמוע על המנצחים באליפות ישראל באולטרה מרתון. לאלוף ולאלופה תעמוד האפשרות לצאת לייצוג מדינה באליפות העולם".

 

להרשמה למרוץ

  • הנוף של העמק מזוית שלא היכרתם

    צילום: ערן ירדני

סגור