לקראת מרוצי השליחים - חלק שני

| שתף |

בהמשך לחלק הראשון בסדרה - הפעם נציג מספר קבוצות שתקחנה חלק במרוצי השליחים הקרובים

תאריך: 23/04/14, מאת: מיכל קוברסקי

מירוצי השליחים העומדים להתקיים בעונה הקרובה מזמינים אליהם קבוצות ורצים להשתתף במירוץ חוויתי, שונה ומאתגר. בהמשך לכתבה הראשונה בסדרה אנו גאים להציג בפניכם מספר קבוצות ססגוניות ומעניינות שיגיעו להשתתף במירוץ ולהנות מהריצה ומהביחד.

הנווטים המדוגמים

נתחיל בקבוצה המונה 8 רצים הנקראת "צוות קנדל - GO FOR IT" ע"ש הצוות אליו התגייסו הרצים ביחידה צבאית מיוחדת, לפני 12 שנים. בחבורה זו ניתן למצוא מרתוניסטים, רצים המשמשים כפייסרים במרוצים שונים בארץ ושני אנשי ברזל. השנה הקבוצה תשתתף במקצה השליחים של מרוץ הר לעמק, זו השנה השלישית ברציפות.
"במהלך השירות הצבאי השתתפנו בהרבה שבועות ניווט, מרביתם התבצעו לבד בלילה עם משקל רב על הגב. כמובן שקשה להינות מהריצה והניווט בתנאים אילו ואנו רואים את פורמט מירוץ השליחים כמעיין חוויה מתקנת- לרוץ בלילה עם פנס ראש או לרוץ ביום ללא משקל על הגב ועם מוזיקה. לטייל או לרוץ באותם מקומות בדיוק שבהם היית מנווט ובסוף כל מקטע מחכים לך החברים שלך מהשירות הצבאי- זו בהחלט סגירת מעגל".
וכמו שדרוג חווית הריצה מימי הצבא, החבר'ה לא מתכוונים להתפשר על פחות גם בצד הלוגיסטי של המירוץ ורתמו את שאר אנשי הצוות, בנות הזוג והמשפחות לעניין. "נפוץ מאוד לראות במרוצי שליחים בשטחי ההתארגנות ונקודות החילוף אנשים זרוקים בתוך שקי שניה לצד הרכבים, בתוך מושבי הרכב או אפילו תופסים שינה בתא המטען. בנוסף, הרבה רצים אוכלים בצורה לא מסודרת סנדביצים וחטיפים וכו'. אצלנו המקרה שונה, זה ערב מגבש לכל חברי הצוות גם אלו שלא רצים וגם בנות זוג. אנו מקימים שטח התארגנות מסודר כולל רשת צל לשעות היום, אוכל מבושל חם, מרק לשעות הקרות, מזרונים לשינה טובה. בנות הזוג דואגות להקפיץ את הרצים בין התחנות, כך שאנו מצליחים לנוח ולאכול כמו שצריך".


צוות קנדל - מגובשים עוד מימי הצבא

 

 

הקרוספיטר'ז הקשוחים


שם הקבוצה הבאה, TMTI – TOUGH MUDDER TEAM ISRAEL, משקף את אחד מיעדיה הקרובים- תחרות המכשולים הקבוצתית הגדולה בעולם בשם Tough Mudder אשר תתקיים בסוף חודש אפריל בלונדון. מיד לאחר השתתפותם במירוץ זה יראו נוכחות גם במירוץ השליחים הר לעמק בקבוצה המורכבת משישה רצים.

קבוצת TMTI המונה 9 חברים היא הקבוצה השלישית שיוצאת ליצג את ישראל במירוץ טאף מאדר. התחרותיות, האהבה לספורט אתגרי והרצון לדחוף את עצמם מעבר לגבולות האפשר הובילו אותם לחבור ולנסות לצלוח את אחד האתגרים הקשים בעולם . "אנחנו מתאמנים יחד כבר מעל חצי שנה במועדון קרוספיט פתח תקוה ובאימוני חוץ מאתגרים כדי להכין אותנו לכל אתגר שנפגוש בדרך במסלול. האימונים קשים ומאתגרים ומאפשרים לנו לפתח את החוסן המנטלי שלנו, הגיבוש כמשלחת ואת היכולת לתמוך ולעזור לקבוצה להגיע למטרתה המשותפת כמו גם לדחוף אחד את השני להישגים פרטניים".
הקבוצה מגוונת הן מבחינת גיל והן מבחינת רקע- אנשים מתחום הספורט, התחום הבטחוני, היי- טק, גברים ונשים- כולם חולקים אהבה גדולה ומתאמנים בענף ספורט שנקרא "קרוספיט".
למרות שחלק מחברי הקבוצה כבר רצו בעבר במירוצים שונים ומרחקים שונים כולל אפילו אולטרא-מרתון, זו הפעם הראשונה שירוצו במירוץ שליחים. יעדה ואתגרה של קבוצת TMTI הוא שכל חברי הקבוצה יעמדו בזמנים, יסיימו את המקטעים ללא פציעות ובעיקר עם חיוך. "מהניסיון שלנו ומההכרות עם חברי הקבוצה שעיקרה היא האחווה והעזרה ההדדית, אנו בספק אם יהיו רגעים שבו חבר מהקבוצה רץ לבדו"


צילום: רועי ליכט
 

חמולת המקצוענים

36 חברי קבוצת ZONE3, לרבות צוות המאמנים והנבחרת הייצוגית, ישתתפו השנה במרוץ "הר לעמק" ב-6 קבוצות שונות. חברי הקבוצה שמחו לשלב את מרוץ הר לעמק במסגרת הכנתם לתחרויות הקרובות בתחומי איש הברזל (איירונמן פרנקפורט ואוסטריה) והריצה (אולטרה מרתון דאבוס, מרוץ ה4TRAILS, אולטרה מרתון סובב עמק).
שמות הקבוצות נגזרו מאופי חברי הקבוצה:
- ZONE3 אולטרה- רביעיית רצים מעורבת אשר כל חבריה ירוצו יותר ממרתון במהלך המרוץ. שני חברי הקבוצה משלבים את המרוץ במסגרת הכנתם לאולטרה מרתון דאבוס (78 ק"מ) והשניים האחרים הם המנהל המקצועי ומאמן הריצה.

- ZONE3 דבוקה אחת- חולית החוד בקבוצה אשר כל חבריה מתאמנים לקראת תחרות איש ברזל בקיץ הקרוב במטרה לשפר שיאים ולהשיג את ה"סלוט" לאליפות העולם באיש ברזל בהוואי. הקבוצה מורכבת משישית גברים (אמנם אירנה מאזין משתתפת בקבוצה אבל הקבוצה עדיין "נחשבת" כשישית גברים ולא מעורבת מכיוון שיש בה ספורטאית אחת).

- ZONE3 משבר גיל 40- שישייה מעורבת הכוללת זוג נשוי (אודי ולבנת דורון) אשר כל חבריה מעל גיל 40 (לימור הגני תחגוג את מעבר הגיל יום לפני המירוץ).

- ZONE3 בלי דרמות- שישיה מעוברת הכוללת 2 דורות ממשפחת הלר (דורה, בנה מיתר וזוגתו יונית). חברי הקבוצה מאופיינים ביכולתם להתמודד עם סיטואציות בקור רוח ובנחישות.

- ZONE3 עם דרמות- שיישית גברים, כמו הקבוצה הקודמת- רק ההיפך...

- ZONE3 פלוטון- שמיניית רצים מעורבת המתמחים ברכיבת אופניים.

"לכל קבוצה הוגדר ראש קבוצה שייתן מענה לכל נושא במהלך המרוץ. לקראת המרוץ יתקיים אימון מיוחד לכל הקבוצות הכולל הן ריצת יום והן ריצת לילה בשטח המרוץ יחד עם תדריך לוגיסטי ומקצועי. אנחנו מגיעים למרוץ בכדי לעשות משהו שונה, לחוות את ה"ביחדNESS" עם החברים לקבוצה ומחוצה לה במשך כ-24 שעות, לרוץ בשבילי הארץ בלילה וביום. וכן, גם להזיע, לעשות "מחנה אימונים בתנועה", להתעייף, להתאמץ ולחייך".


רצי זון3


המגוונים

קבוצת "אברהם ושבעת הגמדים" מונה שמונה רצים ומלווה ועומדת להשתתף במירוץ הר לעמק. הקבוצה התגבשה משני רצים,עופרה וניסים בקבוצת קרוסבי קרו שצירפו שני חברים נוספים, רץ מחליף שהצטרף בהמשך וארבהם ארקה (להלן "אברהם") שהוא מאמן הריצה של עופרה. אברהם האיש והאגדה הינו חבר של כבוד בקבוצה. מתוך היותו רץ וותיק ומבכירי הרצים בארץ (גוגל זריז יציג פרופיל של אצן ברמה עולמית) ומתוך כבוד להישגיו המרשימים, (בעיקר מתוך היותו צנוע ונערץ), הוחלט לכנות את הקבוצה "אברהם ושבעת הגמדים".


אברהם ושבעת הגמדים / אייר: יואב חורש

למעשה מדובר בקבוצה בחתך גילאים 30-55 מאוד מגוונת מהרבה טעמים. חלקם נשואים, חלק רווקים, חלק גרים במרכז, אחרים גרים בדרום, שלושה צמחונים או טבעוניים, שילוב של תושב חוזר, צברים ועולים משנות ה-90 ממוצא עדתי מגוון אשר מכליל בתוכו את רוב ״כור ההיתוך הישראלי". הבדלים נוספים ניתן לראות ברמת הכושר והניסיון במירוצים ארוכים- החל מרצים מן השורה הרצים בממוצע של 10-12 קמ"ש למירוצי 10 ק"מ עד חצי מרתון, דרך רצי מרתון שלם ושאר מרוצי שטח, ועד לאברהם המכלה 42.2 ק"מ בשעתיים וחצי.
הקבוצה התארגנה כבר מנובמבר 2013, ומקיימת תקשורת ברמה שבועית באמצעות פייסבוק ו-וואטסאפ. כמה פגישות ריצה תוכננו ויצאו לפועל, אך בשל לו״ז צפוף והמרחק הגיאוגרפי בינהם אנחנו נפגשים אחת לחודש לערך (בהרכב חלקי) לריצות שטח משותפות, שלאחריהן פורסים או מקנחים במסעדה.


זקני השבט

ואחרונים אך מאוד חביבים נכיר את קבוצת קשישי הכפר המונה 4 רצים בגיל מצטבר של מעל 200 שנים- הצעיר מביניהם בן 50. כולם גרים במושב כזה או אחר, טוב..לא כולם, אבל הרוב. השנה החבורה נרשמה למרתונים וחצאי מרתונים שונים ועומדת להשתתף במירוץ הר לעמק (ואולי ל"מרוץ ההליכונים של כפר סבא" כפי שמוסיף יעקב גרינשפן דובר הקבוצה). ואיך החבר'ה מכירים? יעקב מספר: "בירות, שנת 82, גשם, לא של מים, אלא של כדורים. אני אומר לאייל ששוכב לידי בבוץ. אתה עוד תראה. אתה עוד תראה. טוב. לא. שיקרתי. אני מכיר את איל שמכיר את אח שלו גל שלא מכיר את משה אבל אני כן". הם טוענים שהם עשויים מ 80% רצון פלדה ו 20% נחישות ברזל ושאצל רוב הקבוצות האחרות היחס הוא 25% אגו, 50% כושר ו 25% משקל גוף נמוך.

תקוותם של הקשישים היא "לגמור בחתיכה אחת, עדיף לפני שסוגרים את התחנה. וגם, לא לאבד את הדרך כי בשנה שעברה רצנו דרך יקנעם עילית בערך". יעקב מוסיף כי בקבוצת הקשישים כולם אחראים על הכל, מה שאומר, שלא יהיה כלום: "האוטו יהיה בלי מים, אוכל יהיה מעט, וצרבת מובטחת לכולם מהחטיפים עתירי השוקולד שאת זה משה דווקא כן יזכור להביא כי הוא היחיד עם עורקי מוח לא מסוידים".
ולסיום נרחיב מעט על הישגיהם המשמעותיים של חברי הקבוצה- "כל אחד הקים משפחה לתפארת, כולל מספר ילדים חמודים. אנחנו בנים נאמנים וגאים לעמנו ומולדתנו. ברמה של הריצה – לא הישגים שאנו מכירים". יעקב מסיים בבקשה: "אנחנו רוצים לצלם את המנצחים על הפודיום, אז תגידו להם שיחכו לנו!"


לוגו קבוצת קשישי הכפר

שיהיה בהצלחה לכל הקבוצות!

 

 

  • זינוק בתל חי-הר לעמק

    צילום: ספורטווב

סגור