לקראת מרתוני הסתיו

| שתף |

חודשי הסתיו עמוסים במרתונים בכל רחבי העולם. "עולם הריצה" בסדרה של כתבות, הסוקרות את המרתונים הנבחרים לעונה.

תאריך: 14/09/10, מאת: מערכת עולם הריצה

לאחר הסקירה של מרתון ברלין שיערך ב-26 לספטמבר, מערכת עולם הריצה מביאה סקירה של מרתונים נבחרים שייערכו אף הם בחודש ספטמבר. לפני מרתון ברלין הגדול, מתקיימים בערים לא פחות מעניינות, מרתונים נוספים.

מרתון "האנס כריסטיאן אנדרסן",אודנזה, דנמרק

באותו יום של מרתון סידני, בקצה השני של העולם נערך מרתון "האנס כריסטיאן אנדרסון"  בדנמרק. אודנזה, אחת הערים העתיקות ביותר בדנמרק מארחת את המרתון מדי שנה. המרתון הקרוי על שמו של תושב העיר המפורסם, הסופר הדני אהוב הילדים מושך אליו אלפי משתתפים. המרתון עובר בין אתריה העתיקים של העיר ומציע מגוון פעילויות לכל המשפחה. שיא המסלול לגברים נקבע ב-2004 ועומד בגברים על 2:13:57 שע', ובנשים משנת 2001 עומד על 2:32:41 שע'. המסלול כולל 2 הקפות והסיום באיצטדיון האולימפי בעיר. לנוסעים לאודנזה מובטחת חוויה תרבותית בביקור באתריה ההיסטוריים בעיר, בינהם כמובן ביתו של האנס כריסטיאן אנדרסן.

מרתון סידני, אוסטרליה

ב-19 לספטמבר יוזנק מרתון סידני. לרוץ מרתון באוסטרליה נשמע מרתק, אבל בעיקר יאמרו הישראלים- רחוק. לכן, נסיעה שכזו יש לתכנן זמן מראש ואולי לשלב כבר עם טיול באוסטרליה. יום המרתון עצמו הוא פסטיבל של ריצה, הכולל עוד מגוון מרחקים לכל דורש. כמו-כן, המרתון הוא יחסית קטן בקנה מידה עולמי: בשנה שעברה סיימו קצת פחות מ-2500 רצים. המירוץ מתקיים בד"כ במזג אוויר נוח עד חם, ובשל כך אולי פחות מהיר. המנצח בשנה שעברה סיים בזמן של 2:17 שע'. נראה כי האירוע המרכזי באותו יום הוא ריצת 9 ק"מ (בשל המסלול המיוחד) "ברידג' ראן" שכלל בשנה שעברה מעל חמישה עשר אלף איש. 

מרתון בודפשט, הונגריה

עוד אירוע ריצה גדול שמתקיים על יבשת אירופה, והפעם יעד קרוב ויחסית לא יקר. מרתון בודפשט מתקיים ב-25 בספטמבר. במרחק המרתון יתחרו כ-1200 רצים, מספר קטן יחסית, אולם באירוע כולו הכולל מגוון מרחקי ריצה ואפשרות להתחלק במרחק עם קבוצה ישתתפו מעל לעשרת אלפים רצים. מסלול המרתון עובר ברחבי העיר העתיקה ומציע מראות יפים וכן להקות שינגנו לאורך המסלול. המסלול נחשב בדרגת הקושי שלו לבינוני, כיוון שיש הרבה גשרים לחצות. הביקור בבודפשט כולל אף הוא טיול תרבותי, ואף מארגני המרתון מציעים לרצים טיולים מוזלים ברחבי העיר, כולל סיור הנקרא "בודפשט היהודית".

 

בכתבות הבאות: מרתוני אוקטובר- ונציה, אמסטרדם,דבלין, לוזאן, אתונה ועוד!

 

 

סגור