מאחורי המצלמה - ראיון עם הצלמת מיכל פלג

| שתף |

מיכל פלג, כבר שנים מצלמת אירועי טריאתלון. היא בכלל עסקה באדריכלות ומעולם לא התנסתה בטריאתלון בעצמה. ובכל זאת, תערוכת צילומים שלה כבר מספר חודשים נודדת בהצלחה ברחבי העולם.

תאריך: 14/09/10, מאת: SPORTWEB

ענף הטריאתלון עד לפני שנים אחדות לא היה פופולרי כפי שהוא היום. טריאתלון כשלעצמו הוא ענף קשה לעיסוק, הן בשל הזמן הרב שיש להקדיש לאימונים והציוד היקר (יחסית לענפים אחרים) שדורש השקעה. אולם למרות כל אלו בשנים האחרונות הענף תפס תאוצה ואלפים בארץ מתחרים בטריאתלון.

מיכל פלג, היתה אחת מהצלמים הראשונים שטרחו להגיע ולצלם את אירועי הטריאתלון. בשנת 2006 צילמה את הטריאתלון הראשון שלה ומאז חזרה לאירוע שוב ושוב. בקיץ 2009 נפתחה התערוכה שלה במרכז הקהילה היהודית בסן-פרנסיסקו ומאז הוצגה במרכזים יהודיים נוספים בוונקובר ובטורונטו. בחודש הבא התערוכה תוצג גם בקליפורניה.

מיכל התחילה את דרכה כאדריכלית. בשנים שלאחר סיום הלימודים עבדה במשרד אדריכלים בברצלונה. "הבעלים של המשרד  שבו עבדתי  שלח אותי לצלם את סביבתו של האתר של הפרויקט עליו עבדנו", היא מספרת."כשחזרתי עם הצילומים הוא כל כך התלהב מהתוצאות שבמקום לשרטט הוא פשוט שלח אותי במשך חודשיים לצלם את כל הפרויקטים שהוא בנה במשך ה-20 שנה אחרונות ברחבי העיר ברצלונה. שנינו הסכמנו שכדאי לי להחליף מקצוע. דחוף".

מתי התחלת לצלם אירועי טריאתלון?
"בשנת 2006 לאחר שעבדתי כצלמת למגזינים של גלובס והארץ במשך שנתיים, הגעתי לצלם את תחרות טריאתלון עמק הירדן. לראות אנשים יוצאים מהמים בשעה כה מוקדמת בבוקר עם חליפות שחיה שחורות היה מחזה הזוי ומרתק כאחד. כשחזרתי הביתה בערב לא מצאתי ברשת אף לא תמונה אחת שתביע את מה שראיתי באותו יום. החלטתי שזה הנושא הבא שבו אני רוצה להתמקד".

מאיפה הגיע הרעיון לעשות תערוכה של צילומי טריאתלון?
"הרעיון היה של הקהילה היהודית בארה"ב שחיפשו אמן ישראלי שמצלם ספורט שיציג לקראת שנת המכבייה ב 2008".

מה הקושי הגדול בצילום טריאתלון?
"להתגבר על מרחקים גדולים עם הציוד כבד, השמש והכאב גב של אחרי האירוע".

חשבת פעם להתנסות בטריאתלון בעצמך, בעקבות הצילומים?
"לשמחתי התחלתי להתנסות בריצה בעקבות הצילומים".

מה מרגש אותך, מתי את יודעת שתמונה הולכת להיות תמונה טובה?
"מרגש אותי כל פעם מחדש לראות כיצד הטריאתלון משנה את חייהם של כל כך הרבה אנשים וממלא אותם במטרות חדשות המעניקים לחיים שלהם משמעות חדשה כפי שלא חוו אותה בעבר".

מה הלאה- התערוכה מוצגת במספר מקומות בעולם, מה היעד הבא?
"התערוכה הוצגה בשלוש מקומות בעולם – בטורונטו, סן פרנסיסקו וונקובר. בחודש הבא אבקר במקום הרביעי בו היא תוצג – בפאלו אלטו שבקליפורניה. במקביל אני עובדת על נושא חדש...מוקדם לדבר".
 

לאתר התערוכה-לחץ כאן

בתערוכה 15 צילומים גדולים בהדפס על קנווס ולצידם משפטי מפתח והשראה מעולם הספורט.התמונות צולמו בשבעה חופים שונים ברחבי הארץ במשך שלוש שנים. "יש עבורי שני סוגי ים: הים ביום רגיל, וים ביום של טריאתלון", הוא המשפט הפותח את התערוכה.

אתר הבית של מיכל פלג

סגור