מה הם עושים בפגרה?

| שתף |

איפה יוסאין בולט מבלה? למה מו פראח לא ישן? מי האתלטית שהופכת לכוכבת ריאלטי ומי הסתכסכה עם הוריה? מסתבר שהפגרות של האתלטים הבכירים בעולם די עמוסות. הצצנו לחיים של כמה מהם.

תאריך: 12/09/12, מאת: דני בורשבסקי

רבים מאיתנו מכירים לפחות אתלט ישראלי אחד או שניים, כך שאנחנו יודעים מה קורה כשמסתיים אצלם קמפיין של אליפות אירופה, אליפות עולם או אפילו משחקים אולימפיים. רובם חוזרים לשגרה, רק שבמקרה שלהם מדובר בשגרה שוחקת. אחרי הכל אנחנו מדברים על מדינת ישראל, מדינה שמשרד הספורט שלה מקציב למלכת הספורט פחות מלטאקוונדו. בזמן שאתלטים בכירים בעולם זוכים סוף סוף לזמן המתאים ביותר לנוח על אי, להסתובב בין מעריצים ברחבי העולם או פשוט ללכת למסיבות ולשתות הרבה, האתלטים הישראלים והספורטאים כאן בכלל, חוזרים לשרת בצבא, לעבוד במשרה מלאה או בכלל שוקלים את עתידם בספורט. כיום, אנחנו יכולים רק לקנא בספורטאים הבכירים בעולם, אבל לקנא זה טוב לפעמים כי אפשר לשאוף למשהו. אז הנה סקירה קצרה על החיים הטובים (ולא רק) של האתלטים הטובים בעולם, בזמן שהם לא במגרש האימונים.

יוסאין בולט

האיש מהיר בעולם סיים עוד קיץ אולימפי מושלם, ואחרי שעמד בכל התחייבויותיו לתחרויות של אחרי לונדון 2012 באירופה, הוא סוף סוף יכול לצאת לחופש. קצת לפני שהוא נוחת בג'מייקה, לבולט יש עוד כמה חובות לספונסרים שלו, שהזמינו אותו לאירועי השקה שונים ברחבי היבשת. באחד האירועים, בפריז, בולט סיפר שהוא הגיע לבית המלון והיה בטוח שאישיות רמת דרג מתארחת שם. הוא מודה שלפעמים הוא עדיין מתקשה שהוא עצמו דורש אבטחה גדולה ומביא מעריצים רבים לכל מקום. בקרוב מאוד הוא אמור לחזור לג'מייקה, בפעם הראשונה מאז המשחקים האולימפיים. עם כל הכבוד למעריצים שלו באירופה, בולט סיפר בראיונות שונים לאחרונה שעבורו החזרה לג'מייקה מפחידה בגלל גל ההערצה המטורף. הג'מייקנים ממתינים לו בקוצר רוח, ונראה שאת 6 השבועות שהוא אמור להקדיש למנוחה, יעביר בולט בהתחמקויות אלגנטיות מעדרי מעריצים באי הקאריבי. חוץ מזה, הוא מתכוון לעשות את מה שמאמנו גלן מילס אסר עליו לפני המשחקים האולימפיים – לשחק כדורגל. בולט ישתתף בכל משחק צדקה אליו יוזמן, אם הזמן ייאפשר לו, והוא גם לא מסתיר את התלהבותו מהעניין. חוץ מזה, צריך לזכור גם את די.ג'יי יוסאין בולט. תקליטן הרגאיי כבר משובץ למספר מסיבות ענק בג'מייקה, ואחרי שהוא כבר עשה את זה בימים האחרונים באירופה, במסיבות שהכרטיסים אליהן אזלו, הוא ימשיך להפגין את כישוריו המוזיקליים. "אני גם אשתדל לשתות לא מעט שמפנייה", אמר בולט והוסיף: "צריך לשתות לכבוד עונה כל כך מוצלחת".

בין לבין, לבולט מתוכנן עוד "סיור ספונסרים" בתחילת אוקטובר באוסטרליה ובניו זילנד. המאמן גלן מילס ביקש מבולט להתייצב לתחילת האימונים בעוד 6 שבועות, אחרי הכל בקיץ הבא תתקיים אליפות עולם במוסקבה. אחרי מה שעשה הקיץ, בולט כבר מרשה לעצמו "לחפף" גם כשמדובר בהוראות מאמן. "עשיתי הצבעה עם עצמי ונקבע שהחופש שלי יהיה לחודשיים", אמר בספק צחוק ספק רצינות. מה לעשות, לספורטאי מהסוג הזה מותר להתבדח.

 

מו פראח

בניגוד ליוסאין בולט, האלוף האולימפי ב-5,000 ו-10,000 מטרים לא ישן יותר מדי בתקופת החופש שלו מהאימונים. הוא רק יכול לברך על דבר אחד - אשתו טניה הצליחה להחזיק בבטנה במהלך המשחקים האולימפיים את צמד התאומות שנולדו בסופו של דבר בתחילת ספטמבר. מי יודע מה היה קורה אם הלידה הזו הייתה מתרחשת יותר מוקדם? למרות שטניה פראח הבהירה לבעלה שבתקופת ההכנה ובמשחקים עצמם הוא חייב להיות מרוכז במטרה. כך היה, וכיום פראח מרוכז בגידול צמד התינוקות איישה ואמאני. כשהוא נשאל למקור השמות של הבנות שלו, הוא מתלוצץ ואומר שהוא ניסה "לתפור" חוזה אימוץ עם חברת "ארמאני", אבל כשהוא מתייחס לעניין ברצינות הוא מסביר כי רצה לתת לבנות שמות מוסלמיים.

שלא כמו הרווקים הנהנתנים, פראח יבלה את תקופת הפגרה בהחלפת חיתולים ובסיוע לאשה שאיתו, שעברה לא מעט ימים וחודשים בלעדיו, למרות שזה היה שווה את זה. סביר להניח שמבחינה כלכלית, מה שפראח עשה במשחקים האולימפיים בלונדון "סידר" גם את בנותיו החדשות עוד לפני שנולדו. חוץ מהעניינים המשפחתיים, פראח עדיין עסוק במצעדי ניצחון ברחבי בריטניה יחד עם כוכבי "שבת הגדולה" ג'סיקה אניס וגרג ראת'רפורד. החגיגות בממלכה המאוחדת עדיין לא נגמרו. בשלב מסויים, לקראת סיום הפגרה, פראח ישוב עם משפחתו אל בסיס האימונים שלו באורגון שבארצות הברית, שם מדריך אותו אלברטו סאלאזאר.

  
רגע לפני החזרה לארה"ב (גיילן ראפ ופראח) / Victah Sailer / photorun.net


קשורן וולקוט

מטיל הכידון בן ה-19 מטרינידד עבר ככל הנראה את השינוי הגדול ביותר בין התקופה של לפני המשחקים האולימפיים ואחריה. למעשה, הזכייה ההיסטורית שלו במדליית זהב אולימפית, השניה בתולדותיה של טרינידד וטובאגו, יצרה באזז כל כך גדול שוולקוט כבר לא חזר להתחרות השנה. הוא חזר לאי הקאריבי יום לאחר טקס הנעילה של המשחקים האולימפיים, ומאז ועד היום הוא לא מפסיק להתפנק. זה התחיל במענק כספי של מיליון דולר, המשיך בוילה חלומית על חוף ים קאריבי בשווי 2.5 מיליון דולר אותה הוא קיבל מהמדינה ולאלה התווסף שטח של 20,000 מטרים מרובעים להשקעה, שנרשם על שמו. חוץ מזה, חברת התעופה הלאומית של טרינידד וטובאגו קראה למטוס הגדול ביותר שלה "קשורן וולקוט", כשגם בכפר הולדתו, טוקו, שינו את שמו של המגדלור למגדלור "קשורן וולקוט". מאז שהוא חזר מאירופה עם מדליית זהב אולימפית וגם מדליית זהב מאליפות העולם לנוער, וולקוט גילה שבקיץ אחד הוא הפך לספורטאי הפופולארי ביותר במדינה שכבר הצמיחה בעבר ספורטאים מכובדים כמו אטו בולדון.


טיאנה מדיסון

לספרינטרית האמריקאית, שהייתה שותפה לשיא העולם בריצת השליחות בלונדון 2012, אין יותר מדי זמן לבלות. למען האמת, היא מבלה בימים האחרונים לא מעט במשרדו של עורך הדין שלה, כדי להגיש כתב הגנה לתביעה של, לא תאמינו, ההורים שלה. מסתבר שעוד מספר חודשים לפני המשחקים האולימפיים, כשהתקשורת האמריקאית החלה להתעניין יותר במדיסון, היא סיפרה בכמה ראיונות שההורים שלה ניהלו את כספי הזכיות שלה כרצונם ופגעו בהכנסותיה, מה גם שהיא האשימה אותם בכך שהייתה להם אחריות להטרדה מינית שהיא עברה כי לטענתה הם הכניסו לביתם נער שעוד לפני כן הטריד אותה. רוברט וג'ו אן מדיסון הגישו נגד בתם תביעה לפיצויים של 50 אלף דולר על פגיעה בשמם הטוב. לטענתם הם היו הורים תומכים, אוהבים ודואגים פיננסית, ובסך הכל מדובר במזימה של מדיסון הבת ובעלה לזכות בכספים. מי צודק? כנראה שיקח עוד קצת זמן עד שנגלה.

    
טיאנה מדיסון, בעיות עם ההורים Victah Sailer / photorun.net


סאניה ריצ'רדס רוס

במשחקים האולימפיים בלונדון היא הוכיחה שהיא עדיין רצת ה-400 מטר הטובה ביותר כיום, אבל מי שעקב אחריה מקרוב באותם ימים בלונדון יכל להבחין שסאניה ריצ'רדס היא ככל הנראה האתלטית המטופחת ביותר, זו שגם מדי התחרות שלה נראים כאילו עוצבו בשבוע האופנה, ושלפני כל זינוק היא מאופרת כאילו שיצאה באותו רגע מסלון כלות. אז אחת ה"מתנות" של סאניה ריצ'רדס בעקבות המשחקים האולימפיים הכל כך מוצלחים, היא תכנית ריאליטי משלה. כמו שנתנו את הכבוד לאוסבורנים ולקרדישיאנים, הפעם מגיע תורה של משפחת ריצ'רדס רוס. סאניה היא לא בהכרח הדמות הבולטת, כי היא נשואה לכוכב הפוטבול אהרון רוס והצוות שמלווה אותה לכל מקום מורכב מאמה שהיא הסוכנת, אביה שהוא המנהל ובן דודה הדובר. אם זה לא מספיק, יש לה גם סלון יוקרתי לעיצוב שיער באוסטין שבטקסס אותו היא חולקת עם אחותה. השילוב בין סלבריטאות, ספורט, תככים במשפחה אפרו-אמריקאית, והרבה מאוד כסף, יהפכו כנראה את סאניה ריצ'רדס גם לכוכבת ריאלטי בחודשים הקרובים.

 


סאניה ריצ'רדס - בקרוב כוכבת ריאליטי Victah Sailer / photorun.net

 

  • בולט, ממסיבה למשחק כדורגל

    Victah Sailer / photorun.net

סגור