מורים רצים הם מורים מאושרים!

| שתף |

נא להכיר - הקבוצה הייצוגית של הסתדרות המורים. הקבוצה משתתפת ב"ליגת רצים בעבודה", ולא...הם לא מורים לחינוך גופני.

תאריך: 03/10/11, מאת: דפנה פרחי

"אני לא מורה להתעמלות", אומרת לי גילי לובצקי-קרפ, בתחילת הראיון. זה נשמע כאילו היא ענתה על השאלה הזו עשרות פעמים, והיא מבחינתה חייבת להבהיר את העניין כבר בהתחלה.נכון, הכי קל לחשוב שקבוצה שמייצגת את הסתדרות המורים תמנה מספר מורים לחינוך גופני אבל ההפך הוא הנכון. גילי מורה לביולגיה בבית הספר חוגים בחיפה ולפני מספר חודשים יזמה את הרעיון להקים נבחרת ריצה להסתדרות המורים בצפון. היא פנתה ליו"ר הסתדרות המורים באזור, חני לידור, והרעיון התקבל באופן חיובי.

דווקא השנה, הכריזו במשרד החינוך על שנת הבריאות והספורט כך שהרעיון של גילי התקבל בזרועות פתוחות. אולם ללא קשר למשרד החינוך גילי החלה לרוץ לפני שנה וחצי ולהשתתף בתחרויות והרעיון להקים נבחרת למורים נועד כדי לעודד עוד מורים לעסוק בפעילות גופנית. "הקבוצה נועדה לדאוג לרווחת המורה, וגם זו גאווה לייצג את המורים ולייצג את בית הספר שבו כל אחד עובד", אומרת גילי. 

עצם העובדה שגילי היא מורה שרצה ופעילה בתחרויות ריצה גורמת לתלמידים של גילי ללכת בעקבותיה. "התלמידים שלי יודעים שאני רצה וזה גם מתאים לשיעורים שאני מלמדת. מי שרוצה לשאול משהו יודע  איפה למצוא אותי". כך קרה שבשנה שעברה אחת מתלמידותיה של גילי רצתה להתכונן לגיבוש לפני הצבא והיא הצטרפה לריצות, תלמידה אחרת החלה לרוץ בעקבותיה ואף השתתפה במירוץ חיפה.

את כל הפעילות של הקבוצה עושה גילי בהתנדבות, כפי שנהוג בכל קבוצות הריצה החברות בליגה למקומות עבודה. 'ליגת "מיזונו" רצים בעבודה' פעילה זו השנה השלישית והיא הולכת וגדלה. יותר ויותר מקומות עבודה מקימים לעצמם קבוצות ובכך גם נהנים מהרוח התחרותית וגם תורמים לעלייה במודעות לאורח חיים בריא במקום העבודה. קבוצות מקומות העבודה לוקחות חלק במירוצים לאורך השנה וצוברות נקודות ממירוץ למירוץ, גם על פי ההישג האישי וכמובן תורמים להצלחת הקבוצה. הליגה הוקמה על ידי מרכז הפועל ומקבלת חסות מחברת מיזונו, ולאורך השנה ובסוף העונה המשתתפים המצטיינים זוכים בפרסים יקרי ערך.

השאיפה של קבוצות הסתדרות המורים בחיפה מספרת גילי, היא שבשנה הבאה מספר המשתתפים יגדל, וכן היו רוצים לצרף מאמן על מנת שהקבוצה תתנהל בצורה המקצועית ביותר. "כרגע כל אחד מתאמן לבד ויש מדי פעם מספר ריצות משותפות". על השאלה, איך יש זמן גם לילדים, גם לעבודה וגם לאימונים, היא עונה: "אני רצה מוקדם בבוקר לפני העבודה, הכל עניין של סדר עדיפויות. אנשים שעושים ספורט הם אנשים מאושרים". 

 

להצטרפות לליגת מיזונו רצים בעבודה

סגור