מרוצי שליחים - הדרך להעצים את החוויה

| שתף |

יעד ביטנר, המנהל המקצועי של מרוץ השליחים תנ"ך תש"ח ממליץ על 10 דרכים שיעצימו את חווית ההשתתפות במרוץ שליחים.

תאריך: 03/05/15, מאת: יעד ביטנר

לפני 24 שעות בדיוק סיימנו, 2 קבוצות "צוות תנך תשח 1 ו-2" את השתתפותנו במרוץ הר לעמק זו השנה השלישית, ראשית ברצוננו להודות למארגני מרוץ הר לעמק שהעניקו לנו את החוויה ואת ההנאה מההשתתפות, לנו שמארגנים מרוץ שליחים זו הזדמנות מצוינת לחוות את המרוץ מצד הרצים דבר העוזר לנו בארגון מרוץ תנ"ך תש"ח בסתיו שבו כמובן אנו לא משתתפים אלא כל כולנו לטובתכם הרצים.

מרוץ שליחים לאורך 220 ק"מ על פני יותר מיממה הוא סוג של "רכבת הרים", מההגעה לזינוק וההתרגשות של "יצאנו לדרך", דרך הריצה בחום במהלך היום שם אתה נשבע שזו פעם אחרונה שאתה רץ בחיים, העייפות שבאה בשעות שבין הריצות, הדילמה מה לאכול וכמה, שוב ריצה הפעם אחר הצהריים עם הנופים המדהימים ואז העייפות... שמתיישבת עליך בלילה ואז שוב מגיע זמן הריצה, הרגשה של "איך אני קם עכשיו ומתחיל לרוץ..." אבל המראה הקסום של מאות הפנסים בתחנת ההחלפה מתחיל להעיר אותך וכמובן כשמתחילים לרוץ האדרנלין עולה ואז מסיימים את הריצה האחרונה בהרגשת אופוריה – "עשינו זאת" וכן שוב לחטוף שעה תנומה... ולהגיע לסיום ולרוץ כל הקבוצה ביחד מתחת לשער הסיום.... איזו חוויה!!!!!!!

אין ספק שמרוץ שליחים הוא חוויה מיוחדת וכמי שגם חווה כרץ מספר ריצות וכמי שמארגן מרוץ שליחים ברצוני לתת מספר עצות שלדעתי עוד יעצימו את ההנאה והחוויה מסוג אירוע כזה:

1. משוגע לעניין – חשיבות גדלוה מאד שיהיה מישהו בחברי הקבוצה (ראש הקבוצה) שיהיה "משוגע לעניין" ילמד את הקטעים, את הלוגיסטיקה, את הציוד שיש להביא, ירכז את הקבוצה ועוד... ככל שיהיה כזה והוא יהיה "בתוך", כך תהנו יותר בזמן המרוץ.

2. פגישות הכנה – למרוץ שליחים נרשמים שלושה עד ארבעה חודשים מראש אך גם צריך להערך נכון לוגיסטית ולהכיר את הקטעים ולהתאימם ליכולות חברי הקבוצה, כמו כן חשוב להכניס את חברי הקבוצה ל"אווירת" מרוץ שליחים. מפגשי הכנה עם מצגת והסבר על המרוץ ומסביבו יועילו מאד ויכניסו את הרצים לאווירת המרוץ.

3. ריצות הכנה קבוצתיות – ללא ספק חלק חשוב ביותר בהכנת הקבוצה הם ריצות משותפות של הקבוצה בשבילים שהם לא כביש, בלילה ובאמצע היום. הדבר תורם משמעותית גם להכנה ולהכרות עם השבילים שתפגשו במרוץ וגם ולא פחות חשוב - יתרום רבות לגיבוש הקבוצתי. (באם מתקיימות ריצות הכנה של המרוץ עצמו, מאד מומלץ להגיע ולחוות את הקטעים לפני המרוץ, ריצות ההכנה של תנ"ך תש"ח מפורסמות בעמוד הפייסבוק של המרוץ).

4. תיק מרוץ והכרת המסלול – באתר המרוץ יש תיק מרוץ מאד מפורט המתאר כל קטע וקטע על פי תוואי הגובה והמכשולים הצפויים וכן הוראות בטחות והתנהגות מאד מפורטות, לימוד שלו והתייחסות רצינית ומעמיקה לתיק המרוץ יכולים לעזור לרצים בתכנון הקטעים אותם הם הולכים לעבור, דבר שלעיתים יעביר רץ מאכזבה להנאה גדולה.

5. תכנון הלוגיסטיקה - תכנון נכון של הדברים מסביב (ניוד, אוכל, שינה) שהם חלק בלתי נפרד מהמרוץ יתרמו רבות להנאה מהאירוע כולו, רצוי לצרף לקבוצה אנשי לוגיסטיקה שלא רצים ויעזרו בדברים הנ"ל, בני משפחה, חברים שלא רצים אך נהנים מבישול ומתמיכה או רץ פצוע שלא יכול השתתף.

6. הגעה מוקדמת – מומלץ ביותר להתייחס למרוץ כאל אירוע חברתי ספורטיבי ולא כאל מרוץ של "באים רצים והולכים", כדאי להגיע ערב לפני (במקרה של תחילת ריצה ביום) ולארגן ערב חברתי כולל לינה ואוכל, מומלץ שחברי כל הקבוצה יגיעו לזינוק גם אם מתחילים לרוץ מאוחר יותר. אימוץ המלצות אלו יתרמו להעצמת האירוע כולו ולגיבוש החברתי של הקבוצה.

7. ריצה במשותף – לעיתים מתארגנים יותר מקבוצה אחת במקום העבודה, בקבוצות ריצה, בישובים ובכלל... מומלץ לנסות ולהתאים את הקטעים לרצים על פי הקצבים ולרוץ במשותף, דבר זה עוזר ללוגיסטיקה ובעיקר לאווירה.

8. מנוחה ולינה – כידוע בין קטעי הריצה יש זמן רב שאותו כדאי לתכנן נכון ולמצוא מקומות מתאימים ונוחים לכינוס ומנוחה, אופי המקום תלוי באופי ויכולת הקבוצה (צימר, אוהלים, קרוואן, מתחם וכו'...) אך התארגנות כזו תורמת רבות לחוויה.

9. תיעוד – לעיתים מסיימים את האירוע ולאחר שמסתכלים על התמונות לא מזהים ריצה אלא רק תמונות מהזינוק, מהסיום, מאזורי המנוחה אך לא מהריצה עצמה וזה בהחלט חסר... התארגנו לצלם ולתעד גם את הריצה, שימרו את ההתכתבויות בווטסאפ לאורך המרוץ זה חלק מהחוויה שלעיתים בשל העיסוק בהגעה ובריצה קצת נשכח וחסר לאחר מכן.

10. ערב סיכום – אל תשאירו את האירוע ה"מטלטל" רק לנקודת הסיום כשכולם עייפים ונלהבים... הכינו ערב מסכם הכולל את מיטב הצילומים, החוויות וההתרגשויות שהיו לאורך המרוץ. צריך לזכור שבמהלך המרוץ יוצא פעמים מעטות שכולם נפגשים וכבר שזה קורה בסיום כולם עייפים מאד ועדין לא מעכלים, ערב כזה מובטח שיהיה חוויתי ומהנה ביותר.

מרוץ שליחים הוא סוג של אירוע חברתי ספורטיבי יותר מסוג של מרוץ "רגיל" וכך לדעתי צריך להסתכל ולהתכונן אליו. אין לי ספק שהתייחסות ואימוץ העצות שהועלו ברשימה זו יעצימו את החוויה במרוץ שליחים.
ולסיום, בימים אלו לאחר שהשתתפנו בהר לעמק אנו, צוות תנ"ך תש"ח מתפנים לארגן את מרוץ תנ"ך תש"ח ה-3 שיתקיים ב 29-30.15 , אנו עושים את הכל להכין אירוע איכותי וחוויתי לפחות כמו השניים שכבר קיימנו עם עוד חידושים ושיפורים, הכל מאהבת הריצה והרצים, מצפים לראותכם.

ההרשמה תיפתח ב-28.6

 


*יעד ביטנר
מנהל מקצועי תנ"ך תש"ח


 

  • צוות תנך תשח במרוץ הר לעמק

סגור