נא להכיר- קבוצת הריצה M&M

| שתף |

השבוע נכיר את קבוצתו של מוטי מזרחי, רץ העבר הבכיר שפתח בקריירת אימון לפני כשלוש שנים. כתבתו של סיריל אולמן.

תאריך: 27/04/12, מאת: סיריל אולמן

"אנשים טובים באמצע הדרך".

מי שמגיע בימי שני ורביעי מוקדם בבוקר לפארק הרצליה לא יכול לפספס אותם. מאוגדים סביב המאמן, מחכים להוראות כיצד לבצע את האימון של היום. רצים בדבוקות על המסלול המתעקל באלגנטיות בינות לעצי האקליפטוס. מפרגנים ומעודדים אחד את השני באינטרוולים הקשים. חוגגים יחד את שמחת הניצחון והשיאים. וכל הזמן, ללא שום הסחות דעת- דמות אחת, קלת רגליים ודומיננטית, מנהלת את ההצגה- מוטי מזרחי.

לפני כשלוש שנים החל מוטי (31), רץ עילית בעברו, מאמן אתלטיקה בכיר ומטפל ברפואה משלימה, לאמן את אביו יעקב מזרחי בן ה-55 בפארק הרצליה שאך זה הוקם, כאשר המטרה של האב הייתה לרוץ מהר מ- 3:00 שעות במרתון. הבן והאב עבדו קשה יחדיו, ויעקב קצר את הפירות כאשר סיים את מרתון אמסטרדם בשנת 2009 בזמן נהדר של 2:47:16, במקום ה-174 מתוך 6910 רצים ובמקום השני בקטגוריית הגיל.
רצים מזדמנים בפארק שראו את מוטי ואביו, ניגשו אל השניים והתעניינו באימונים ומוטי החל לאמנם בהתנדבות במסגרת של אימונים אישיים אחד-על-אחד. אותם קומץ מתאמנים השיגו את כלל המטרות הראשוניות שקבעו לעצמם, מי בשיפור בזמני הריצה ומי בירידה במשקל, והפיצו את הבשורה.

לא עבר זמן רב ועוד ועוד רצים החלו לבקש ממוטי שיעזור להם, וכך נולד רעיון הקבוצה. עם הגידול במספרים התווספו נפשות נוספות ל"צוות מוטי"- אלונה אברין, בת זוגתו של מוטי, מאמנת אישית ומטפלת ברפואה משלימה שבימים אלו נמצאת במהלכו של קורס מאמני אתלטיקה במכון וינגייט, ושמעון לנג, רץ ומאמן כושר ופילאטיס.

יחס אישי לכל אחד מהמתאמנים והכרות עמוקה עימם הם המפתחות להצלחה, לדבריו של מוטי. "מאמן חייב להכיר את חייהם האישיים של המתאמנים שלו- מה מניע אותם, כיצד נראים חיי היומיום שלהם, איפה הם חזקים ומה החולשות שלהם, ולא רק בתחום הריצה. זוהי הדרך להצלחה". מוטי פועל מתוך אהבה- האהבה הגדולה שלו לריצה והרצון לתת מעצמו למען אחרים. אלו הגורמים המניעים אותו ודוחפים אותו קדימה. היכולת לראות את התהליך, את ההבשלה של האתלט לאורך זמן, היא התענוג האמיתי מנקודת מבטו.

אסף סלע, רץ וותיק שהצטרף לקבוצה בתחילת השנה, חזר לא מכבר ממרתון פריז בו קבע שיא אישי של 2:56:14. "מצאתי את עצמי מתעלה לרמות חדשות באימוני האיכות, בריצות הארוכות ולאורך כל תקופת האימונים בכלל. היכולת של מוטי לקרוא ולהבין אותך, לפעמים בלי שאתה מודע לכך, והשותפים לדרך, הם שעשו את ההבדל", מסכם אסף. כיום מונה הקבוצה כ-25 רצים ורצות אשר מתחרים במרוצים השונים בארץ ובחו"ל. רבים מחברי הקבוצה השתתפו במרתונים הגדולים של השבועיים האחרונים- רוטרדם, פריז, וינה ובוסטון, וכמעט כולם קבעו שיאים אישיים.

אתר האינטרנט של הקבוצה:
www.mmrunning.com

 

  • מוטי (משמאל) בעת אימון ריצה

    צילום: סיריל אולמן

  • אלונה עוברת בין המתאמנים בעת המתיחות

    צילום: סיריל אולמן

סגור