נא להכיר: מרת"א לייט

| שתף |

מרת"א לייט, הינה אחת מהקבוצות השייכות ל"מועדון ריצות ארוכות" ובה חברים כמעט שלושים רצים. הקבוצה מיועדת לרצים בעלי כושר בסיסי המעוניינים לשפר את כושרם הכללי ולשמור על הבריאות. את הקבוצה מאמן המאמן הבכיר וילם לאוקס.

תאריך: 05/05/11, מאת: דפנה פרחי

קבוצת הריצה "מרת"א" החלה את דרכה לפני ארבע שנים, נוסדה על ידי דניאל קרן ונקראה "מועדון רצי תל אביב". בחודשים האחרונים הרחיבה הקבוצה את פעילותה ופתחה קבוצות במקומות שונים בארץ ועל כן שונה השם ל"מועדון ריצות ארוכות". במרת"א אפשר למצוא מגוון של קבוצות: סדנא למתחילים, רצים תחרותיים ורצי עילית. הפעם בחרנו להתמקד בקבוצת "מרת"א לייט", אותה מאמן וילם לאוקס.

וילם לאוקס (יליד הולנד) הינו מאמן בכיר באתלטיקה. את התואר הראשון שלו בחינוך גופני למד באמסטרדם וכעבור מספר שנים של התמחויות נוספות בספורטתרפיה ותורת האימון ושימש כמאמן כושר לקבוצות הכדורגל והכדורסל המובילות בישראל: בית"ר י-ם (כדורגל), הפועל ירושלים (כדורסל), נבחרת ישראל בכדורגל נשים, הנבחרת האולימפית של ישראל בכדורסל, רכז לאומי בספיישל אולימיפקס,ישראל. בעבר היה וילם אלוף ישראל בריצת 800 מ'. כיום מתרכז וילם באימונים למרחקים ארוכים ואפילו משתתף בעצמו במירוצים השונים.

וילם מסביר כי קבוצת מרת"א לייט מיועדת לאנשים שרצים להנאתם אולם עיקר מטרתם היא לשמור על כושר ובריאות כללית. המתאמנים במרת"א לעיתים משתתפים במירוצים במרחקים השונים אולם המכנה המשותף של רובם הוא לא הרצון לשפר שיאים אישיים. אפשר לומר כי המטרה היא חברתית בעיקרה ועל הדרך שומרים על כושר.

קבוצת מרת"א לייט נפגשת לאימונים משותפים פעמיים בשבוע ובנוסף חברי הקבוצה נפגשים לריצות נוספות בתיאום בינהם ללא מאמן. כל אימון נמשך בין 40 דק' לשעה ולכן אנשים המעוניינים להצטרף חייבים להיות בעלי כושר בסיסי ולהיות מסוגלים לרוץ מרחק של עד 7 ק"מ. בין חברי הקבוצה ניתן לראות רצים שהתחילו דרכם עם כושר מאד בסיסי והם היום כבר משתתפים בריצות למרחק של חצי מרתון.

ליאורה בוגין, הגיעה במקרה לקבוצה בעקבות חברה שרשמה אותה, לאחר שחזרה משהות של מספר שנים בארצות הברית. "אף פעם לא רצתי, אף פעם לא אהבתי לרוץ", היא מספרת. אולם החברים בקבוצה קיבלו אותה עם הרבה אהבה והיום היא לא מפסיקה לרוץ.

האימונים עם וילם מתנהלים באווירה מיוחדת. באימון האחרון ערכה הקבוצה אימון עליות בגבעת המופעים. באופן טבעי הקבוצה התפצלה למספר חבורות קטנות יותר, כל אחת בהתאם לקצב שלה. בסוף האימון וילאם ערך מתיחות לקבוצה וענה על שאלות בנושאים שונים. הרוגע והנינוחות של וילאם משרה על הקבוצה אווירה יוצאת דופן -  הקצב והזמן לא חשובים, העיקר לרוץ ולחייך.

 

לפרטים נוספים והצטרפות
 

סגור