נא להכיר - הפועל ישרוטל ספורט קלאב אילת

| שתף |

השבוע במדור מתארחת הקבוצה הדרומית ביותר בארץ - הפועל ישרוטל ספורט קלאב אילת. תכירו את הקבוצה שמתאמנת במקומות שאפשר רק לקנא...

תאריך: 28/01/14, מאת: SPORTWEB

קצת עלינו...
קבוצת ישרוטל ספורט קלאב הוקמה על ידי אבי חיים (כיום מאמן הקבוצה), מוניקה חיים, אלי כהן, טרייסי וגילי כפכפי, אריק אלמוג ועיתונאית בשם מירב לוי.

ענף ספורט:
הקבוצה הינה קבוצת טריאתלון במהותה, כשחברי הקבוצה מתנסים גם בתחרויות ריצה כמו מרתונים בארץ ובעולם וכן בתחרויות איש ברזל.


אבי חיים
 

שם הקבוצה:
הקבוצה נקראת "ישרוטל ספורט קלאב" על שם הספונסר של הקבוצה – רשת מלונות ישרוטל ומלון ספורט בפרט. המלון מארח אותנו לאספות הקבוצה בתחילת שנה ובסופה, אירוח הכולל קבלת פנים וארוחת ערב, וכן ארוחות פסטה לפני התחרויות. המלון מספק לנו את שירותי מכון-הכושר והבריכה לאימונים ומאפשר לנו את ההסעות לתחרויות הקבוצה בצפון. כמו כן, לחברי הקבוצה הוענקה תעודת עמית "בולבארד" המקנה לנו הנחות במסעדות הרשת.

סיפור ההקמה:
בשנת 1999 היו באילת מספר חברים שאהבו לעשות ספורט ביניהם אלי כהן, טרייסי וגילי כפכפי ואריק אלמוג. אבי חיים, אז מציל, מספר: "עבדתי כמציל בים, הסתכלתי עליהם בהערצה ובערגה להיות חלק מהטריאתלון. הצטרפתי אליהם לשחייה והם הזמינו אותי לרכב איתם, עם אופני הרים בתחילה. החבר'ה המקסימים לימדו אותי שצריך קסדה ומכנסי רכיבה...לאכול הרבה ג'לים...אחרי חודש השתתפתי בתחרות הראשונה שלי והגעתי ראשון בין האילתים. במשך השנה התאמנו בצורה הכי חובבנית, כשאני מלקט מידע מחברים בארץ ומחו"ל כיצד להתאמן. שנה לאחר מכן עמדתי כבר על הפודיום ולאחר הטקס פנתה אליי עיתונאית בשם מירב לוי ובקשה ממני להקים קבוצה. הרמתי את הכפפה ונרתמתי למשימה, צירפתי את מירב והתחלתי לחפש מהי הדרך הנכונה להקמת קבוצה. נעזרתי בחבר שהיה בקבוצה מרמת אביב (אבי בר אילן) שסיפק לי את כל העזרה והידע שרכש ולאחר שיחה עם מנכ"ל מלון ישרוטל ספורט קלאב דאז (רונן שי), הצגתי בפניו את החלום שלי. הוא ביקש שאשאיר את מספר הפלאפון שלי והוא יחזור אליי מאחר והוא יוצא למיורקה. מאוד שמחתי כי מיורקה זה אי שמגיעים אליו אלפי טריאתלטים בתחילת עונה והם ממלאים את המלונות. שבועיים לאחר מכן היה לנו ספונסר, שעד היום עוטף אותנו בידיים פתוחות - רשת מלונות ישרוטל, ועל כן אנו נקראים ישרוטל ספורט קלאב אילת".


חזון :
"אנו קבוצת חברים שאוהבים להתאמן יחד, שואפים שאילת תהפוך לעיר ספורט, ושכל מי שירצה להתאמן יוכל להצטרף לקבוצה ולקבל את ההדרכה הנכונה להשתפר והספורט יהפוך לדרך חייו. ולאלה אשר רצונם להגיע להישגים, יהיה מקום, מאמן וקבוצה תומכת".

מאמן :
המאמן הראשון היה רון צור, מאמן עם נשמה שהיה יורד לאילת כל שבועיים לסופ"ש ועושה לנו מחנה אימונים. אחריו היה המאמן הלאומי שלנו, שלמה זקס, שדחף את הקבוצה למקצוענות והישגיות. בשנתיים האחרונות מאמן הקבוצה הוא גם מייסדה – אבי חיים.

צבע הקבוצה:
כתום: "הכתומים" - הקבוצה האילתית הכתומה נחשבה לחזקה ביותר מאחר ובכל תחרות היינו חוזרים עם גביעים.

מבט מבפנים...
"רוב חברי הקבוצה הינם אנשים עם אהבה טבעית לספורט ואתגרים. ישנם אנשים שהגיעו לקבוצה כדי לשמר אהבת נעורים ולשמור על רוח ספורטיבית ובריאות טובה, אחרים תחרותיים יותר ומנסים לשפר עצמם ולהגיע להישגים אישיים ואחרים הגיעו לקבוצה כדי להתחיל בדרך חדשה של בריאות. כולם כאחד נהנים מהתמיכה הקבוצתית ומהקשרים החברתיים הנוצרים באופן טבעי, כמו כן הקבוצה מנוהלת על ידי החברים".

הרכב הקבוצה:
כיום הקבוצה מונה כ-45 חברים, מתוכם שליש נשים. טווח הגילאים נע מ- 30 עד 60 ואף ישנם מספר בני נוער בגילאי 15-16.


איפה נפגשים ומתי:
"האימונים מתקיימים כולם בעיר היפה שלנו - אילת".

"אנו עוקבים אחר תכנית אימונים שבועית המשלבת אימוני שחייה קבועים בים, בחוף הבית שלנו "חוף הרודס" ליד סוכת המציל – בימי שישי בבוקר, אימוני שחייה בבריכת הבית שלנו ב"מלון ספורט" פעמיים בשבוע בשעות הערב במהלך החורף, ומאפריל – אימוני ים קבועים אחה"צ.
אימוני ריצה קבועים בשעות הבוקר המוקדמות בדרך כלל 5:45. נפגשים על פי המיקומים באותו השבוע בתכנית. נקודות מפגש קבועות – כיכר טורונטו/כיכר שחמון/ מלון מרידיאן/ עיר המלכים. תוואי המסלול משתנה בהתאם לתכנית המאמן בין אם אלו אימוני אינטרוואלים, נפח או אימוני שטח. יש לנו ימים של ריצה בין הרי-אילת, ימים של ריצה לאורך החוף הדרומי עד לטאבה וימים של ריצה באזור המלונות, המטעים ומסוף רבין.
אימוני הרכיבה מתבצעים גם באמצע השבוע במסלולים בתוך העיר עצמה ועד למעלה - למחסום עין נטפים שעל כביש 12. אימוני השבת הינם אימונים ארוכים יותר המשלבים רכיבות על הערבה או רכיבות על כביש 12.
לפני תחרויות אנו משלבים באימונים אלו גם ריצה ושחייה כחלק מסימולציית תחרות".

הישגים בולטים של חברי הקבוצה:
"חברי קבוצה רבים מגיעים להישגים מרשימים ולמקומות ראשונים בכל תחרות. ישנם חברי קבוצה ותיקים שבעבר עמדו על הפודיום והיום ממשיכים את הספורט כחלק משגרת חייהם וכיום הצעירים שבחבורה עומדים וקוטפים גביעים והישגים מרשימים".

תחרות או אירוע ספורט אהובים במיוחד:
"הדובדבן שבקצפת היא כמובן אליפות ישראל- טריאתלון אילת, שזו תחרות הבית שלנו, וכקבוצה השייכת לישרוטל ספורט קלאב – אנו מייצגים תחרות זאת בכבוד ובהרכב מלא. כמו כן, הקבוצה יוצאת פעמיים בשנה לתחרויות מחוץ לאילת הכוללות לינה במלון או אכסניה ומהוות גיבוש נוסף לקבוצה – כשבשנים מסוימות נסענו לטבריה – "עמק הירדן" ושילבנו טיול בצפון וכן לטריאתלון "גן שמואל", ובשנים האחרונות בחרנו גם בטריאתלון "תל-אביב" כתחרות אהובה וכיפית ולאחרונה ניסינו את "חיפה". כמו כן, אנו מתחרים מדי שנה בחצי המרתון המדברי המתקיים באילת. וחברי הקבוצה מתארגנים אף למרתונים שונים כקבוצה כמו מרתון תל-אביב או ירושלים.
באילת מתקיימות מדי שנה גם תחרויות שחייה וריצה על שם בנים בני אילת שנפלו, וכן תחרויות שחייה נוספות בהן אנו לוקחים חלק נכבד".

ההווי הקבוצתי:
"חברי הקבוצה נהנים ממפגשי שישי בשחיית הבוקר בים בחוף "הרודס" ולעיתים ממשיכים לארוחת בוקר מפנקת ב"רויאל גארדן", חוגגים ימי הולדת קבוצתיים בחוף ה"הרודס" לאחר שחיית אחה"צ בדרך כלל מאפריל ועד סוף הקיץ, כשכל אחד מביא ממטעמיו... בנוסף, אנו עורכים אירועים קבוצתיים כמו ערב ראש השנה, ל"ג בעומר, חנוכה ועצמאות וערבי קריוקי או ימי הולדת ספונטניים בבתי החברים".
פריסת השבת - מדי שבת לאחר רכיבה ארוכה, אנו נהנים מפריסה מושקעת של חבר קבוצה שתפקידו באימון זה היה להיות רכב מלווה. כבר קיימת מסורת ארוכה של תחרות סמויה בין הפריסות השונות...וכולן טעימות ומזינות.
טיולים - הקבוצה יוצאת פעמיים בשנה לטיולים קבועים הן לצורך גיבוש קבוצתי מבחינה חברתית והן לאימון בתוואי דרך ונופים שונים. הטיול הראשון הינו "מסע למצפה רמון" – מסע בן 2-3 ימים מאילת למצפה רמון וחזרה ברכיבה על אופניים. והטיול הנוסף לצפון הארץ – טיול בן 2-3 ימים רכיבה אתגרית בנופי הצפון וכיבוש הר החרמון".

מטרות באופק:
"להגדיל את מספר האנשים ששואפים להישגים, ליהנות מטיולים מרוכזים בארץ ובחו"ל וכמה שיותר אנשים יחוו את העשייה וסיום של איש הברזל"
.
מילון קבוצתי:
"חימום במרובע", "מעלה עקרבים הקטן", "הר המניאק", "לרכב עד לעץ", "שב לו על התחת", "אני לא מחזיק אותו\ה", "יש דרומית", "הכתומים".
לקבוצה וואטסאפ קבוצתי בו מעלים החברה תמונות מאימונים ובדיחות, באופן קבוע מתבדחים על "התימנים" – וישנם כאלו בקבוצה...

עוד חשוב לדעת:
"הקבוצה מארחת בשמחה קבוצות מהצפון לאימונים משותפים לקראת תחרויות, מחנה אימונים או סימולציות בתיאום עם מאמן הקבוצה- אבי חיים, כמו כן, טריאתלטים המגיעים לחופשה באילת מוזמנים ליצור קשר ולהצטרף לרכיבת השבת שלנו. התנאי להצטרפות – קיומו של ביטוח בתוקף מחוק הספורט".

יצירת קשר:
מאמן הקבוצה – אבי חיים – 054-2476082 – avi.haim9@gmail.com
חברת הנהלה – אילה זילברמן כהן – 050-7789625 silberaster@gmail.com
לקבוצה פייסבוק "ישרוטל ספורט קלאב".

 

 

  • הקבוצה על רקע הרי אילת

סגור