נא להכיר - הקבוצה האתגרית רמת הנגב

| שתף |

השבוע מתארחת במדור הקבוצה הדרומית - "הקבוצה האתגרית רמת הנגב"

תאריך: 08/07/14, מאת: SPORTWEB

קצת עלינו:

הקבוצה האתגרית שער הנגב מורכבת מכ-45 ספורטאים פעילים, ועיקר פעילותה סביב שלושת ענפי הטריאתלון: שחיה, רכיבה וריצה. כל אחד מהמתאמנים מוצא את מקומו בתוך הקבוצה, עם החלוקה לתת קבוצות על פי ענפי הספורט, למשל קבוצת מסטארס בשחיה.
מרבית המשתתפים הינם אנשים בוגרים, הורים לילדים כאשר בקבוצה רוב נשי – המאפשרים לעצמם כמה שעות בשבוע, מוקדם מאוד בבוקר או בסיום היום העמוס, לעסוק בספורט מתוך אהבה, העצמה וחוויה קבוצתית.החזון העיקרי של הקבוצה הוא להוות מסגרת למי שרוצה לחבר את הגוף והנפש באמצעות הספורט, נשמח אם באזור הדרום נהיה מקום פתוח לעוד מתאמנים בכל הרמות.

ענף ספורט:

כאמור מוקד פעילות הקבוצה הוא שלושת ענפי הטריאתלון, יחד עם זאת על פי האירועים השונים אליהם אנו מתכוונים, תוכנית האימונים משתנה ומתמקדת בכל פעם במקצוע זה או אחר.


מייסד ומאמן: יוסף למדן מאמן ראשי ולצידו צוות מאמנים - מיכל גזית מאמנת שחייה, איילת שחר-אפשטיין מאמנת קבוצת "אתגרית למתחילים". בנוסף למאמנים הרשמיים, בקבוצה כוח עזר משמעותי ביותר עופר קריב ומאיר שלמה בריצה, ניר בראודה באופנים ואבישי רגב בשחייה.


סיפור ההקמה:

באופן בלתי רשמי, הקבוצה קמה לפני לטריאתלון נשים ביוני 2013. טריאתלון זה הוא אירוע הספורט הנשי הגדול, בשנה שעברה הצטרפו המתאמנות לאימונים כיחידות, כל אחת מביתה, משאירה מאחור כביסה לא מקופלת, כלים של ארוחת ערב, ילדים עם בייביסיטר... החיבור לקבוצה נתן לכל אחת ואחת כוח ותמיכה, כך הגענו לתחרות מוכנות בגוף ובנפש. כשהסתיים האירוע ההמשך היה טבעי ונוצרה "הקבוצה האתגרית". בתשעת החודשים שחלפו מאז הצטרפו גם גברים לקבוצה, השתתפנו באירועי ספורט רבים וחווייתיים, עלינו ברמת האימונים וההישגים ובעיקר הזענו הרבה יחד.

איפה נפגשים ומתי:

הקבוצה נפגשת לאימון אופניים בימי שני בנחל עוז, אימון ריצה בימי שני ורביעי ב-'חץ השחור', אנדרטת ההנצחה ליד קיבוץ מפלסים ובשער הנגב, אימונים אלו בשעות הבוקר המוקדמות מאוד. אימוני שחייה בשעות הערב, מחולקים למתקדמים 'כרישים' ופחות מתקדמים 'דולפינים', במרכז ההידרותרפי בשער הנגב. ריצה ארוכה בימי שישי, בקיץ, הריצה מוחלפת בשחייה בחוף בר כוכבא באשקלון. במקביל לאימונים הקבוצתיים, מתקיימים גם אימונים עצמאיים, על פי תוכנית אימונים מותאמת אישית.

הישגים בולטים של חברי הקבוצה:

בחודש פברואר האחרון הפקנו יחד עם המרכז ההידרותרפי את "מרוץ שער הנגב הראשון – לרוץ עם שמיים במים", אירוע ספורט קהילתי שמשך למעלה מ-300 רצות ורצים ובסיומו אספנו קרוב ל 8000 ₪ שישמשו בשנת 2014 לפעילות מועדונית "שמיים במים", מועדונית לילדים עם בעיות תקשורת. בנוסף מרבית חברי הקבוצה לקחו חלק באירועי מרתון ת"א, כאשר מרביתם במקצה החצי מרתון ואחדים במקצה המרתון המלא ובמקצה העירוני של 10 קילומטר. תוכנית האימונים הארוכה לקראת המרוץ, הריצות הקבוצתיות בשדות האזור הובילו לחוויית ריצה נפלאה לחברי הקבוצה.


תחרות או אירוע ספורט אהובים במיוחד:

אין ספק כי טריאתלון נשים הוא אירוע משמעותי בקרב הקבוצה, הרי זו היתה תחילת דרכנו. אך גם משחי ים, מרוצים שונים, ורכיבות של כיף, משובצים כאירועי מפתח בלוח השנה הקבוצתי. חשוב לציין כי לקבוצה עדיפות לאירועים המתרחשים בדרום.

 

דברים נוספים שרצינו לומר:

אנחנו כאן בשביל ליהנות, מהספורט, מהחברות בקבוצה, מהתמיכה והעידוד ההדדי, לדעת לשלב את הספורט כחלק מדרך החיים. אין ספק כי לצד ההישגים באירועי הספורט השונים, ההישג הבולט ביותר הוא פשוט לנעול נעלי ריצה בכיף, כמעט כל יום, למצוא את הזמן לצאת מהבית ולחזור עליו עם חיוך.


יצירת קשר:

מאמן ראשי- יוסף למדן 054-5684435, מנהלת הקבוצה פאולה פרנקל – 054-4756580
דף פייסבוק של הקבוצה
 

סגור