נא להכיר - קבוצת טריאתלון ירושלים רבתי

| שתף |

השבוע במדור מתארחת קבוצת הטריאתלון של ירושלים רבתי. הקבוצה היא כמו משפחה אחת גדולה, כוללת כמעט את כל טווחי הגילאים וכולם ביחד - מסתדרים מצויין!

תאריך: 21/10/14, מאת: SPORTWEB

קבוצת הטריאתלון של 'ירושלים רבתי' נוסדה בינואר 2012 בבירה על ידי ברי זיזה. ברי, המגיע מתחום המיחשוב ואבטחת המידע ולא מתחום הטריאתלון, קיבץ סביבו עוד שלושה ספורטאים שיחד היוו את ראשיתה של הקבוצה המונה כיום כ-50 ספורטאים פעילים ברמות כאלו ואחרות. מגוון הגילאים והמשתתפים בה הוא רחב: ילדים, נערים, צעירים, בוגרים, בנים, בנות, נשים וגברים. סה"כ טווח הגילאים נע בין 10-60. 

הייחוד של הקבוצה הוא שמשתתפים רבים בה הם בני אותה משפחה: הורים, ילדים ואחים, ואל כל הקבוצה יחדיו אפשר להתייחס כאל משפחה אחת מורחבת גדולה...


משפחה גדולה!



הקבוצה מנוהלת על ידי שלושה הורים ששאפו לקיים מסגרת איכותית לילדיהם ולחבריהם: ברי שבינתיים הספיק להשלים קורס מדריכי טריאתלון ובימים אלו נמצא בעיצומו של קורס מאמני רכיבה מוגדר כמנהל המקצועי ואחראי על תכני האימונים, רמי אלחנתי – גזבר, ומיכל אלחנתי – מרכזת את שאר העניינים השוטפים. חברים והורים נוספים עוזרים ותורמים לאורך כל הדרך לטובת הקבוצה. הניהול כולו נעשה ברוח ההתנדבות וללא מטרות רווח.

בכל ענף הקבוצה מחולקת לשתי רמות שמתאמנות במקביל תחת הדרכתם של שני מאמנים מקצועיים. מאמני הקבוצה לפי הענפים השונים הם: ברכיבה – אורן ורפי, בשחייה – אנדרי ורותם, בריצה – רותי ואשרית ובאימונים נוספים ומשולבים - ברי. החלוקה היא לפי רמות (ולא גילאים, מגדרים, חברים או בני משפחה) ובכך מאפשרת התייחסות מתאימה לכל משתתף. מגוון הרמות הוא רחב אבל כל אחד מוצא לעצמו שותפים מתאימים. הבדלי הרמות והגילאים יוצרים בסיס איתן של הנאה, התקדמות ועזרה הדדית. זה לא ממש נדיר למצוא את מריקה ויעל (בנות 50+) רוכבת בחברת בני טיפש עשרה, את עוזי שיוצא מחדר הניתוחים לאימון משותף עם אודי ואיתמר (בני 13), ליאן, יוני ומיכל רצים יחד בוואדי (25, 35, 45) ואת משפחת לבנון כולה (חמישה בני משפחה) משתתפת באימון ריצה. הכל אפשרי.


סלפי באיצטדיון / צילום: יוני יוסף


הקבוצה מציעה מסגרת נעימה, חברתית ותומכת לצד אימונים ומאמנים מקצועיים. המטרה היא ליהנות אבל גם להתקדם ולהצטיין. מרבית המשתתפים עוסקים בטריאתלון כתחביב אבל מתייחסים אליו במקצועיות ורצינות ומשלבים אותו כחלק מאורח חייהם. ספורטאים שנשבים לרוח הספורטיבית וזקוקים להקלות כספיות מוצאים גם לזה מענה בקבוצה. חברי הקבוצה יוצאים יחד לתחרויות טריאתלון שנעות בין טריאתלון ילדים ועד מרחקי איש ברזל.

חברי הקבוצה אוהבים במיוחד להזיע ולסבול אבל לפעמים לקשקש, לפרוק כל עול ולחפור בווטסאפ. יש אצלם רצינות תהומית אבל גם ילדותיות חסרת תקנה (בדרך כלל ביחס הפוך לגיל). הם מוצאים את עצמם מבלים יחד בחגיגות בר-מצווה, במסיבות גיוס, במפגשי על-האש, בערבי יין, בבתי קפה, בסרטים, במרפאות אורתופדיות והרבה הרבה הרבה באימונים. מייצרים המון וואטים והמושג השימושי ביותר בלקסיקון הוא 'חשמל'. לסיכום, קבוצה מחשמלת.


אימון ים

יצירת קשר:
ברי זיזה – 054-7589990 barry-z@securinux.net
מיכל אלחנתי – 054-2055118 alhanatym@gmail.com
 

  • צילום: אמיר לבקוביץ'

סגור