נא להכיר - קבוצת "תקוות" טריאתלון

| שתף |

לקראת מרוץ סביון בואו להכיר את העמותה שעומדת מאחורי המרוץ - "עמותת תקוות". עמותת תקוות משקמת מאות נכי צה"ל ונפגעי פעולות טרור ואיבה באמצעות מס' ענפי ספורט כגון רכיבה על סוסים, גלישת גלים טיפוס קירות ועוד.

תאריך: 10/02/15, מאת: SPORTWEB

תקוות טריאתלון


קצת עלינו...
עמותת "תקוות" נהגתה לראשונה בשנת 2007 מתוך אמונה שהתקווה לחיים טובים ומלאי סיפוק היא לא חלום, ושלמרות פצעי הגוף והנפש אפשר לתת תקווה אמיתית, מציאותית ומעשית, שתחזיר את הפצועים למסלול חיים רגיל דרך עוצמה, מאבק ונחישות. פעמים רבות חשים פצועי צה''ל כתוצאה מפעילות מבצעית ונפגעי טרור עומס פיזי ונפשי עצום בעקבות הטראומה הקשה שעברו. הם למעשה נדרשים להתמודד במקביל בשתי חזיתות: המלחמה על השיקום הפיזי, והמאבק לחזרה לחיים, חיים של שמחה, של הישג, חיים של תקווה.

עמותת תקוות משקמת מאות נכי צה"ל ונפגעי פעולות טרור ואיבה באמצעות מס' ענפי ספורט כגון רכיבה על סוסים, גלישת גלים טיפוס קירות ועוד.


מייסדי הקבוצה:

סימון פרבשטין מנכ"לית עמותת תקוות וחברי הקבוצה: אדיר מזרחי ודביר אויזרת, עמית שראל ומיכאל כצנלסון (כצה).


מאמנים בקבוצה:

מאמן שחיה נח רם (מאמן השנה של הוועד האולימפי לשנת 2014)
מאמנת ריצה בהתנדבות - מיגל אטיאס
מכון הכושר גרייט שייפ בת"א - תורם לקבוצה אימון TRX שבועי עם המאמן קובי מצליח

 


סיפור ההקמה:

רוב חברי הקבוצה מגיעים מתחום השחייה. לאחר מספר תחרויות של שחיית מים פתוחים, החליטו ארבעה מחברי הקבוצה לפני שנתיים, לאתגר את עצמם והחלו להתאמן לטריאתלון ישראמן צפון. לתחרות הראשונה הגיעו ללא ציוד מקצועי ועם אופני שטח. בזכות התמיכה של מנכ"לית עמותת תקוות, סימון פרבשטיין, מונה כיום קבוצת הטריאתלון 20 טריאתלטים בדרגות נכות ובגילאים שונים. הקבוצה ייחודית ומגובשת בעלת מכנה משותף ברור שחרטה על דיגלה את נושא השיקום דרך ספורט.


איפה ומתי נפגשים?

בכל יום בשעה 6:00 בבוקר ישנו אימון באחד מענפי הטריאתלון. אימוני השחיה מתקיימים בבריכה האולימפית באוניברסיטת תל אביב; אימוני הריצה בת"א בדרך כלל בהדר יוסף ובשבתות נפגשים לרכיבה קבוצתית.

 

 

הישגים בולטים של המועדון:

ההישג האמיתי עבור רוב המשתתפים הוא הניצחון האישי על הפציעה ותחושת המסוגלות והעמידה באתגר הנפשי והגופני. רוב חברי הקבוצה מגיעים מתחום השחייה ולכן כל חברי הקבוצה הספיקו לעמוד מספר רב של פעמים על הפודיום במשחי מים פתוחים. גם בטריאתלון גרפו חלק מחברי הקבוצה מדליות בטריאתלון חיפה, עכו ואילת.


אירועי ספורט מועדפים:

טריאתלון, משחי מים פתוחים וריצה.


מסר לאומה:

אין חזק יותר מכוח המוח והנפש. הקושי בתחרות הוא רק זמני. השיקום הוא יומיומי.
הספורט הוא הדרך הטובה ביותר להשתקם ולחזור לשיגרה לאחר פציעה או טראומה.


מטרות באופק:

בתחרות ישראמן אילת התחרו לראשונה שניים מחברי הקבוצה בתחרות חצי איש ברזל ושאר חברי הקבוצה התחרו יחד במקצה שלשות. במאי השנה, צפויים להתחרות 5 מחברי הנבחרת בטריאתלון קייפטאון בדרום אפריקה ובנוסף ייפגשו עם הקהילה היהודית ביוהנסבורג במטרה לגייס כספים לעמותה.
בנוסף, כמידי שנה בחודש פברואר מתקיים מרוץ סביון בשיתוף עמותת תקוות. גם השנה ב-20 לפברואר יתקיים המרוץ שמטרתו העיקרית הינה העלאת המודעות לשילוב נכים ובריאים כאחד בעולם הספורט העממי והתחרותי. כמובן שהכנסות המרוץ יוקדשו למטרה הנעלה של שיקום נכי צה"ל ונפגעי פעולות איבה בעזרת עמותת תקוות.

יצירת קשר: מנכלית עמותת תקוות סימון פרבשטין נייד 0546456581
https://www.facebook.com/Tikvot?fref=ts

 

 

להרשמה למרוץ סביון

  • צילום כל התמונות: סימון פרבשטין

סגור