נא להכיר - קבוצת Easyswim

| שתף |

דניאל קציר, הישראלי היחיד ששחה מרחק של 57 ק"מ רצוף הקים ב-2011 את קבוצת Easyswim. הכל על קבוצת השחייה היחודית בכתבה הבאה

תאריך: 26/03/14, מאת: SPORTWEB

קבוצת Easyswim


ענף: שחייה, שחייה במים פתוחים


מייסד ומאמן: דניאל קציר


מאמנים נוספים: עמית אופר, עודד יעקוביץ, שחר כחלון, ירון כהן, חן אפל

 קצת עלינו...

"את בית ספר לשחיה easyswim הקמתי בשנת 2011, לאחר שפרשתי משחייה מקצועית וקריירה בינלאומית בשחייה במים פתוחים, כי רציתי לשנות את המצב שבו נמצאים רוב השחיינים החובבים בארץ, שזה יותר לשרוד במים מאשר לשחות. הם נוהגים לשחות חצי בריכה או בריכה ולאחר מכן אינם מסוגלים עוד להמשיך בעקבות המאמץ הגדול שהם השקיעו. הבעיה השניה והמוכרת היא, שרוב השחיינים גם שוחים בסגנון החזה ולא החתירה. מבחינתי זה מצב אבסורדי, כי בשחייה המקצועית סגנון החזה הינו הסגנון הקשה ביותר לשחיה מול סגנון החתירה, הנחשב לסגנון הקל ביותר. בנוסף, שחיית החזה אינה מומלצת בשל העומס על הגב ועל הצוואר שהיא יוצרת במהלך הנשימה. לי אישית היה ברור מהי הבעיה ולכן החלטתי לתרום מניסיוני האישי, על מנת לשנות את המצב. החלטתי לפתוח קורס שחייה שמבוסס על טכניקת השחייה שלי למרחקים, שעזרה לי לשחות עשרות ק"מ ברצף באימונים ובתחרויות, ללא תחושת מאמץ. עד היום שואלים אותי כיצד שחיתי 57 ק"מ ברצף? זהו המרחק הגדול ביות שישראלי שחה אי פעם ברצף, ותשובתי תמיד נשארת זהה: טכניקה, טכניקה, טכניקה... "

"מאז ועד היום לימדתי מאות אנשים את השיטה היחודית בשחיה שפיתחתי. תלמיד ממוצע יכול לשחות בקלות אחרי סיום הלימודים בקורס בין 40 ל-200 בריכות ברצף. המיוחד בדבר היא העובדה ש-90% מהתלמידים שלנו מגיעים ללא כל יכולת ספורטיבית או כושר גופני ולמרות זאת מגיעים לתוצאות הללו. מבחינתי, אין דבר יותר משמח מלראות תלמיד שלי, שבהתחלה לא ידע כלל לשחות, שוחה בסיום הקורס, במסגרת אימונים קבועים, 2.5 ק"מ ללא מאמץ, או אדם שסבל מבעיות גב - בעיותיו נעלמו כשהחל לשחות בצורה נכונה בזכות הקורס.
במהלך השנים למדו אצלנו בקורסים השונים ילדים מגיל 5 ומעלה, עד מבוגרים בני 80. חשוב לציין, שאני מאמין שאף פעם לא מאוחר מדי ללמוד לשחות, בכל גיל ובכל זמן".
 

איפה נפגשים ומתי:

בריכת מכבי חיפה:
ימי ראשון 6.30-7.30
ימי שלישי 19.00-20.00 20.00-21.00
ימי חמישי 6.00-7.00 7.00-8.00
ימי שישי 7.00-8.00 9.30-10.30

קאנטרי ספייס בנשר:
ימי חמישי 21.00-22.00

קאנטרי גלי גיל בקרית מוצקין:
ימי ראשון 20.00-21.00
ימי חמישי 20.30-21.30

בקיץ כל הקבוצות שוחות בים בכל שבת (יש לנו כיום את קבוצת השחייה הגדולה בצפון לשחיה בים), בקרוב נפתח גם קבוצת אימונים בכפר סבא וברמת השרון.


הישגים בולטים של חברי הקבוצה:

"ההישג החשוב ביותר זאת ההנאה שכל אחד מהתלמידים שלנו מפיק מהשחייה. גרמנו לאנשים רבם לשמור על אורך חיים בריא יותר, ולעשות גם את הספורט הבריא ביותר ללא סכנת פציעות. יש לנו תלמידים, אשר השחייה היתה בגדר חלום אצלם, וכיום השינוי שהם עברו והיכולת לשחות באמת שינה להם את החיים".


תחרות או ארוע ספורט אהובים במיוחד:

"אנחנו נמצאים כמעט בכל משחה מים פתוחים שקיים בארץ, קשה להצביע על אחד מסוים, כל משחה והייחודיות שלו. כמובן גם שבכל משחה אנחנו חוזרים עם שלל מדליות, מכל הסוגים".


ההווי הקבוצתי:

"אנחנו מקיימים בקביעות מחנות אימון וסדנאות למים פתוחים,בעוד חודשיים נקיים לראשונה מחנה אימון באילת. בקיץ אנחנו נפגשים בקביעות לאחר כל אימון בבית הקפה ארומה, ואחרי כל משחה מים פתוחים תמיד יוצאים ביחד למסעדה".

 


 

מטרות באופק:

"להמשיך לפתח את השחייה בארץ, יציאה למחנה אימון ותחרויות בחו"ל".
 

יצירת קשר: משרד 074-703-40-40 או 054-2000-929
 

  • קבוצת Easyswim

סגור