נא להכיר - קבוצת Run Time

| שתף |

השבוע במדור מתארחת קבוצת RUN TIME בהדרכתו של יאן רוזנברג, שידע עוד בזמן הלימודים שזה מה שהוא רוצה לעשות...

תאריך: 12/06/14, מאת: SPORTWEB

ענף ספורט: ריצה.

קצת עלינו...

קבוצת הריצה run-time הוקמה בדצמבר 2013. כמישהו שלמד בתיכון מחשבים וזוכר חסד נעורים למחשבים בחרתי בשם run-time שזה קוד אתי בשפת המחשבים. הקבוצה מורכבת מ-3 קבוצות כרגע, ומונה כ-60 חברים. יש אצלנו בקבוצה הן ילדים והן מבוגרים- המתאמן הצעיר ביותר שלנו בכיתה ד' והכי מבוגר הוא בן 62- כל אחד יכול כבר אמרנו?!
 

מייסד ומאמן:

מייסד ומאמן הקבוצה הוא יאן רוזנברג. יאן זוכר עצמו עוסק בפעילות גופנית מגוונת כבר מגיל קטן, אם זה בתור שחקן כדוריד וכדורגל בגיל צעיר, דרך טניס שולחן, ובהמשך דרך ההתאהבות בתחום הריצות והכושר הגופני בכללי. בגיל 16 התגלתה אצל יאן סכרת נעורים והרופאים עודדו אותו להמשיך בפעילות של הריצות והכושר במטרה לשמור על איזון הסוכר בדם.


סיפור ההקמה:

"עוד בזמן התואר בחינוך גופני בוינגייט, היה לי כיוון בראש של מה אני רוצה לעשות כשאסיים את התואר, לאחר סיום הלימודים אימנתי בקבוצת ריצה, אימנתי בצה"ל קצינים, נגדים, ואזרחים עובדי צה"ל. אימנתי ילדים באתלטיקה והבנתי את הכיוון שלי סופית, שעוד היה לי בראש בזמן הלימודים, וכך לאחר שצברתי ניסיון מהשטח בנוסף לניסיון התיאורטי בזמן התואר הקמתי את הקבוצה מתוך אמונה ורצון להחדיר במתאמנים את מה שאני מאמין בו- פעילות גופנית לאורח חיים בריא".


איפה נפגשים ומתי:


קבוצת run-time מתאמנת בראשון לציון בימים שני וחמישי, כפר מנחם בימים שלישי ושישי ולאחרונה נפתחה קבוצה חדשה ברחובות בימים ראשון ורביעי.

 

הישגים בולטים של חברי הקבוצה:

"כל הישג של לסיים מרחק ריצה בפעם הראשונה זה הישג בולט מבחינתי. הקבוצה מגוונת ויש כאלה שכבר בדרך למרתון ראשון ויש כאלה שהם בדרך ל-5 ק"מ הראשונים שלהם, מבחינתי כל אחד שמגיע לקו הסיום הוא מנצח. השיפור במהירות מגיע לאחר צבירת "אימוני נפח" וכמובן "מירוצי נפח". לריו 2016 כנראה לא נשלח נציג מטעם הקבוצה, כל מירוץ רצים אך ורק נגד השעון והשיפור מגיע".

 

תחרות או ארוע ספורט אהובים במיוחד:

"כל מירוץ שהולכים ביחד כקבוצה הוא חגיגה, אני אישית מעדיף מירוצים קטנים יותר מאשר אירועים כמו "מרתון ת"א" או "מירוץ נייקי בתל אביב". הביחד מורגש הרבה יותר כאשר הולכים למירוץ קטן יותר. כמו כן אפשר לראות את כל המתאמנים בדרך, ללוות אותם, וכמובן לעודד אותם".


ההווי הקבוצתי:

"קודם כל מי שמבריז מאימונים חייב לעבור דרכי ולשתף אותי, אצלנו אין הברזות של "אין לי כוח", "אני עייף", אין דבר כזה אצלנו שמישהו לא מגיע לאימונים ואני לא יודע על זה מראש. מפונקים לא חסר- אבל יש פה קבוצה של אנשים שנותנים כוח אחד לשני ומאמן שלא נותן יותר מדיי מקום להתפנקות- יש אימון והוא נכתב מראש, המתאמנים יודעים את זה והם באים מוכנים לאימון ולעבוד קשה, זאת לא קלישאה "קשה באימונים קל במירוצים" . אנחנו משתדלים לחגוג כל כמה חודשי אימונים באימון מסוג אחר, שנשאר בגדר הפתעה, עושים אימונים שונים שהם לא רק ריצה ולא רק תרגילי כוח. לאחר מירוצים גדולים במיוחד ומרוצים שהם פעם ראשונה (מירוץ 5 ק"מ או 10 ק"מ) מרימים כוסית, שמהווה כסימן דרך, ומציבים את היעד והאתגר הבא".


צילום: דנית כץ


מהמילון הקבוצתי:

"יש הרבה רגעי צחוק, המתאמנים מעידים על זה כשהם עושים אימון נוסף במהלך השבוע לבד ואני לא נמצא שם הם לא שומעים את המילים "יצאנו" "הליכה" "להגביר\להאט קצב" "לשתות מים". יש אצלנו בכל קבוצה מישהו שהוא אחראי לצחוק של הקבוצה, וכשהוא לא מגיע חסרונו מורגש אצל כולם".


מטרות באופק:

"המטרות כרגע הם להשתפר מאימון לאימון ומתחרות לתחרות וכמובן במקביל לחזק את הגוף. התיכנון הוא לצאת לתחרות בחו"ל במטרה גם לחוות אווירה של ריצה בחו"ל וגם כתהליך גיבוש".

 

דברים נוספים שברצוני לומר:

"הקבוצה שלנו מורכבת מהמון משפחה וזה גם המטרה שלנו כקבוצה להרגיש כמשפחה, יש לנו משפחה שלמה שמגיעה להתאמן 2 הורים+2 ילדים, יש אצלנו 2 אחיות, יש אצלנו אבא ובת, אימא ובת, אין כמו לעשות פעילות גופנית ביחד עם האנשים הכי קרובים אלינו.
הסלוגן של הקבוצה הוא רצים בלי תירוצים, ואנחנו עומדים מאחוריי זה, משתדלים שלא לבטל אימונים גם כשקר מאוד, וגם כשחם מאוד, גם כשיורד גשם, כל אימון משפר, כמובן שעדיף להפעיל את הגוף מאשר להישאר בבית".

 

יצירת קשר:
יאן רוזנברג - 0547262102
yanruntime@gmail.com

https://www.facebook.com/pages/Run-Time/388428544589446


www.run-time.co.il

 


 

  • צילום: מירי טל

סגור