נא להכיר - קבוצת "Gam 2 Be"

| שתף |

קבוצה חדשה הוקמה לפני בערך שלושה חודשים - הם חסרי נסיון בתחום הריצה אבל אתם עוד תשמעו עליהם...קבלו את "Gam 2 Be"

תאריך: 10/02/14, מאת: SPORTWEB

Gam 2 Be

מתי נוסדה הקבוצה ועל ידי מי?

"גונן הראל, מאמן ריצה וטריאתלון, הקים לפני שנתיים וחצי קבוצת ריצה לנשים ברעננה, בשם "הגוננות". בנוסף, בתחילת 2012 פתח קבוצה נוספת של הורים/רצים מתיכון מטרו-ווסט ברעננה, תחת השם מטרו-ראן. שתי הקבוצות התאמנו במקביל ובשלב מסוים הן הפכו לקבוצה אחת גדולה בשם "גם וגם רצי גונן".
לפני 3 חודשים, ביוזמה משותפת של גונן עם "בית אקשטיין" המפעילה מסגרות דיור מוגנות, הוקמה קבוצת ריצה בשם Gam 2 Be המיועדת לחוסים בבית אקשטיין שבהרצליה. הקבוצה מיועדת לרצים ורצות בעלי צרכים מיוחדים אשר בשל מגבלות שונות לא יכולים להשתלב בקבוצות ריצה אחרות ולעיתים לא יכולים אף לרוץ לבד ללא סיוע.
תוך זמן קצר הקבוצה גדלה, וכיום מונה כ-12 נשים וגברים בגילאים שונים, בעלי מוגבלויות שונות, שרוצים להתאמן ולהוכיח שהם מסוגלים. רוב רצי הקבוצה לא רצים מהר וטרם רכשו סגנון ריצה אך הם מתמידים ומגיעים כל שבוע לאימון ומשתדלים כפי יכולתם. לגונן חוברים הרצים מקבוצת "גם וגם רצי גונן" כמתנדבים, ובכל שבוע מתייצבים כ-5-6 אנשים כדי לסייע, לרוץ אחד-על-אחד עם החברים מבית אקשטיין, לדבר איתם בדרך, להחזיק להם את היד כשצריך, לעודד אותם, לתמוך בהם".

קצת על האימון ועל חברי הקבוצה:

"הקבוצה מתאמנת פעם בשבוע בפארק הרצליה ומונה כרגע כ-12 רצות ורצים בעלי לקות שכלית ו/או גופנית. ההתקדמות היא כמובן אדירה אבל נקנית בהרבה השקעה ורצון ברזל. אוטוטו מתחילים לחשוב על המרוץ הראשון. ה"ספיישל אולימפיקס" כבר בהיכון... האימון השבועי עצמו מורכב מקצת ריצה וקצת אימוני כוח כאשר משולבים בו לפעמים משחקים על טהרת הריצה בשביל הגיוון. לפעמים עובדים על "נפח", הקפות של פארק הרצליה, ולפעמים ספרינטים".

רגע קבוצתי בלתי נשכח:

"לראות את החיוך של יוסי בפעם הראשונה שהצליח להשלים ריצה רצופה של 3 קילומטר בהשגחתו של דודו, או את האושר על פניה של זהבית שהשלימה הקפה מלאה של המסלול האדמדם בפארק הרצליה עם מלווה צמודה ובסיוע מקל נחיה – אלה רק שתי דוגמאות מיני רבות בגללן היה שווה להקים את הקבוצה המיוחדת הזו. ויש גם את הילה, עידן, גל, ארז, שרה, שי ואחרים..."

מטרות קבוצתיות לעתיד:

"אחת המטרות היא לפרוץ דרך עבור ספורטאים מוגבלים במסגרת הספיישל אולימפיקס. עד כה ענף האתלטיקה של הספיישל אולימפיקס הציע מרוצים של עד 400 מטר. בעקבות פעילות הקבוצה יתחילו לערוך גם מרוצים למרחק 2 ק"מ ו-5 ק"מ".


מסר לאומה:

"אנצל את ההזדמנות ואבקש לפנות לנותני חסות מתחום הספורט שיהיו מעוניינים לאמץ את הקבוצה ולעזור לה לרכוש נעלי ריצה וביגוד מתאים. מדובר באנשים שמתקיימים מקצבאות ביטוח לאומי (כש-80% מהתמיכה משולמת עבור מסגרת הדיור המוגן). לא לכולם יש נעליים נורמליות לריצה ועל ביגוד חורף הולם (טייטסים, חולצות ארוכות, כפפות, כובעים, מעילונים...) בכלל אין מה לדבר. לצערינו, הקבוצה נאלצה לבטל מספר פעמים במהלך החורף את האימון השבועי בגלל גשם או קור. כדי שזה לא יקרה וכדי שהחברים המיוחדים ימשיכו להתאמן ולהנות בכל מזג אויר, הם ישמחו לקבל חסות של חברה מתחום הספורט או מכל תחום אחר. מדובר בהשקעה קטנה למען מטרה גדולה".

טלפון למתעניינים: 0524884477 (גונן)
מייל: gonen@clinical.co.il

 

  • הקבוצה באימון בפארק הרצליה

סגור