נא להכיר - ONO - פשוט לרוץ

| שתף |

השבוע במדור מתארחת הקבוצה "ONO - פשוט לרוץ" של המאמן מישאל דגן. כיום הקבוצה מונה כ-100 רצים עם מספר קבוצות ברחבי הארץ

תאריך: 11/03/14, מאת: SPORTWEB

ענף ספורט:
ריצה, בנוסף יש בין החברים גם טריאתלטים המשתלבים באימוני הריצה ומעוניינים להשתפר בתחום במקביל.


מייסד ומאמן:

מישאל דגן, בוגר תואר ראשון בחינוך גופני, מאמן כושר גופני, מדריך אתלטיקה ושחייה. רץ בעצמו למעלה מ-20 ריצות מרתון, מחציתן כ"פייסר" לזמני היעד השונים.
בקבוצת מודיעין מאמנת בנוסף מארי אליאס, אתלטית פעילה ואלופת ישראל מספר פעמים בשנים האחרונות ב-5 ו-10 ק"מ.


קצת עלינו...
"מועדון הריצה "ONO - פשוט לרוץ" נולד במטרה להוות בית מקצועי-חווייתי אמיתי בתחום הריצה, ללא שטיקים, ללא יומרות ובקצב של כולם. במועדון חברים רצים בכל רמות האימון ולמגוון היעדים בארץ ובעולם. הרצים נהנים מאימונים מודרכים על פני השבוע, ומתכנית אימונים אישית מותאמת לרמתם שתוביל אותם בבטחה אל עבר המטרה. המועדון פועל במספר קבוצות אימון אזוריות: בתל אביב, בקרית אונו ובמודיעין, ובקבוצות נוספות בחברות ובארגונים".

"שם המועדון מורכב מ-2 חלקים: ONO - על שם אחת הקבוצות (קרית אונו), פשוט לרוץ - בא לציין את העובדה שבה אנו מאמינים שזה באמת פשוט לרוץ, ולכן אנו אוהבים את זה. פעולה פשוטה שאינה מצריכה מעטפת היסטרית. כמו כן, אנו משתדלים לשמור על רוח הקבוצה כקבוצה "פשוטה", באופן מקצועי מלא אך לאפשר לכל אחד למצוא את המקום המתאים לו".


סיפור ההקמה:

"לאחר שחרורו של מישאל בדרגת רב-סרן, משירות קבע בצה"ל בתחום הכושר הגופני, לפני כשנה וחצי, באופן טבעי הוא המשיך לעסוק בתחביב שהוא גם המקצוע - ריצה. התחלנו מקבוצה קטנה של 10-12 רצים בתל אביב, והתרחבנו לקרית אונו ולמודיעין בשלב יותר מאוחר. היום המועדון מונה כ-100 רצים בשלושה מוקדי אימון".

איפה נפגשים ומתי:

קבוצת תל אביב:
שלישי 6:00, אצטדיון האתלטיקה הדר יוסף
חמישי 6:00, פארק הירקון
קבוצת מתחילים - ימי ראשון ורביעי 19:00, פארק הירקון
קבוצת קרית אונו:
שני ורביעי 20:00 בפארק רייספלד, קרית אונו.
קבוצת מודיעין:
שני ורביעי 5:45, מסלולי האתלטיקה שליד פארק המים רעות.
שישי/שבת נפגשים לאימון רצים משלוש הקבוצות לריצה "סוציאלית" משותפת, בפארק הירקון או ביער בן שמן. 60-90 דק', כל אחד בקצב שלו או על פי תכנית.


הישגים בולטים של חברי הקבוצה:

השתתפנו בשנה שעברה כקבוצה במרתון אמסטרדם, חצי מרתון בית שאן ומרתון טבריה, ובימים אלו במקצים השונים במרתון תל אביב ומספר חברים במרתון פריז בקרוב.


תחרות או ארוע ספורט אהובים במיוחד:

שונאים לרוץ, זה לא כיף :)


ההווי הקבוצתי:
"מי שמבריז מקבל תמונה בווטסאפ הקבוצתי עם מה שהוא הפסיד, את האימון כתוב על לוח מחיק+הפתעה (בתמונה). ימי הולדת מחייבים הבאת עוגה לאימון כמובן, ולאחרונה נולדו גם כמה ילדים ואפילו נכדים למספר חברים, זה כמובן עלה להם ביוקר. בנוסף אנו מקיימים ערבי קבוצה, הרצאות ומפגשים חברתיים "מחוץ למסגרת".

 

מהמילון הקבוצת:

"אני מאחל לך שתתחתן!" (באימון אינטרוואלים קשה, כשמישהו רוצה להסביר למאמן מה זה סבל)
"תשאלו את אושרי" (כל מי שלא יודע לחשב באיזה קצב צריך לרוץ בשביל לסיים בתוצאה X פונה לאושרי המתמטיקאי ומקבל תשובה מיידית, בחלוקה לממוצעים ושורש ריבועי)
"אם היה פתרון אחר, תאמינו לי שהייתי מוכר אותו בהרבה כסף" (המאמן מנחם את הרצים בעת ביצוע תרגילי חיזוק)
"מים, פיפי, ומיד נתחיל באימון" (לאחר חצי שעה של טיזוזי טכניקה ותרגילים)


מטרות באופק:
"לאחר סיום עונת מרוצי כביש מוצלחים, אנחנו מתחילים להתכונן למירוץ "הר לעמק" בו נשתתף עם 5 קבוצות שליחים שירוצו במקביל, ומעיפים גם מבט חטוף לעבר מרתוני הסתיו כמובן".


דברים נוספים שברצוני לומר:
"אימוני הקבוצה נבנים בצורה המותאמת לכל אחד, בין אם בצעדיו הראשונים בעולם הריצה, או אם רץ מנוסה הוא. מעבר לחלק המקצועי, המועדון מורכב מתמהיל אנושי מיוחד, מאפשר, מנצח ובעיקר פשוט".


יצירת קשר:

מישאל דגן

0584219500 (שזה 058+המרחק של המרתון)

mishaeldagan@gmail.com


פייסבוק

סגור