על העיוורון והריצה - לקראת מרוץ רואים רחוק 2014

| שתף |

לקראת מרוץ רואים רחוק שיתקיים ב-13 באוקטובר, בחרנו להכיר לכם קבוצת רצים עיוורים מיוחדת במינה...

תאריך: 21/09/14, מאת: שמרית גוטמן-עידן

לקראת מרוץ "רואים רחוק ", מרוץ לרצים רואים ועיוורים שיתקיים בחג הסוכות במרכז הישראלי לכלבי נחייה בבית עובד, בחרתי לספר על קבוצת ריצה מיוחדת במינה. קבוצת ריצה תחרותית מקצועית לרצים עיוורים שהחלה לפעול לפני מספר חודשים בתל-אביב.

בעוד פחות מחודש (ב- 13.10) יתקיים בפעם הרביעית "מרוץ רואים רחוק". מרוץ "רואים רחוק" הנו מרוץ יחיד ומיוחד. זהו מרוץ משותף לעיוורים ורואים שמתקיים במרכז הישראלי לכלבי נחיה בבית עובד וכל הכנסותיו הנם תרומה למרכז ולפועלו.
במרוץ מתקיימים מקצים תחרותיים למרחקים של 10 ק"מ, 5 ק"מ ובנוסף מתקיים מקצה של רכיבה על אופני "טנדם" (אופניים בעלי מושב כפול המיועדים לשני רוכבים) ומקצה עממי למרחק של 2 ק"מ.
המרוץ הנו מרוץ כביש ונחשב למרוץ מהיר ואיכותי. על אף היותו מרוץ "קטן" מגיעים אליו בשנים האחרונות מטובי הרצים בארץ ואף נקבעו בו תוצאות מרשימות.
במרוץ שעומד להתקיים בקרוב תיקח חלק קבוצת הריצה המקצועית לעיוורים.


צילום: עמוס אברהם


קבוצה זו הוקמה לפני מספר חודשים והיא פרי יוזמה משותפת של "בית חינוך לעיוורים" וההתאחדות הארצית לספורט נכים. הקבוצה מונה כיום 15 עיוורים ו- 25 מלווים.
החזון שעומד מאחורי הקמת הקבוצה הנו העלאת הרף המקצועי בקרב רצים עיוורים במטרה לבנות קבוצה של רצים איכותיים שייצגו את ישראל באולימפיאדה לעיוורים, במשחקים הפר- אולימפיים ובתחרויות בינלאומיות בעתיד.
הקבוצה מתאמנת פעמיים בשבוע באצטדיון הדר יוסף בתל-אביב. מאמנה של הקבוצה הנו ווילאם לואקס, מטובי המאמנים בארץ, מרצה בכיר במכון ווינגייט ובעל ניסיון רב באימון רצים בכלל ורצים עם מוגבלויות בפרט.


מתאמנים בוינגייט / צילום: עמוס אברהם

כאמור, הקבוצה הנה קבוצה מקצועית שמתאמנת על פי תכנית אימונים מסודרת. מעבר לאימונים הקבוצתיים, נדרשים המתאמנים להתאמן גם באופן עצמאי. לכל רץ נבנית תכנית אימונים בהתאם לרמתו המקצועית. חברי הקבוצה משתתפים הן במרוצי הכביש השונים והן במרוצים של איגוד האתלטיקה במקצים מיוחדים לעיוורים. מאז החלה להתאמן, נרשמו על ידי כמה מחבריה הישגים מרשימים הרחוקים רק במעט מהרף האולימפי.
מסגרת האימונים המקצועית מצריכה, מהרץ העיוור, מעבר למשמעת העצמית הגבוהה, גם ליווי קבוע של רץ רואה בעל יכולות ריצה גבוהות לפחות כמו אלו של הרץ ויותר מכך. בנוסף, כנדרש מכל ספורטאי ברמות אלו, הוא נדרש לקיים אימוני חיזוק וכוח.
מדובר באתגר גדול ומורכב ביותר שמצריך מעבר למשאבים הכלכליים גם נחישות, התמדה וכוח רצון אדירים.


צילום: עמוס אברהם

אנו מזמינים אתכם, קהילת הרצים, לבוא ולרוץ במרוץ "רואים רחוק". ליהנות מהאווירה המיוחדת והשמחה, להכיר את המרכז לכלבי נחייה, את חברי קבוצת הריצה ולרוץ רחוק ומהר כמה שאפשר עם כולנו.


רואים לצד עיוורים על הפודיום / צילום: ערן ירדני

האירוע יתקיים ביום שלישי בחול המועד סוכות 13.10.2014 והוא יכלול מרוצים תחרותיים למרחק 10 ק"מ, 5 ק"מ, 2 ק"מ ומקצה אופני טנדם. יחודו של המרוץ בכך שהוענקו קטגוריות לעיוורים ורואים במרחקים השונים.

ביום המרוץ המרכז פותח את שעריו לסיורים והדרכות במתקניו לכל המשפחה, להכרות עם עבודת המרכז והתנסויות עם כלבי הנחייה בליווי עובדי המרכז. בשנים קודמות רוב הרצים שהגיעו לבית עובד כדי לקחת חלק במרוץ עשו זאת בשביל המטרה החשובה – תרומה למרכז הישראלי לכלבי נחייה, שעושה עבודה חשובה כדי לקדם את עצמאותם של עיוורים בישראל – ולא רק בשביל הספורט.  

שתהיה שנה טובה, ברוכת הישגים וריצות!

• לפרטים נוספים אודות קבוצת הריצה לעיוורים ניתן לפנות לעמוס אברהם – 050-4609011


.להרשמה למרוץ רואים רחוק 2014
 

  • צילום: ערן ירדני

סגור