עצות שימושיות לריצה בגשם

| שתף |

סוף סוף החורף הגיע, אבל זה לא אומר שמפסיקים לרוץ בחוץ או מאכסנים את עצמנו בחדר הכושר. עם כמה עצות טובות תגלו שריצה בגשם יכולה להיות מהנה.

תאריך: 26/10/15, מאת: SPORTWEB

התלבשו בשכבות
במידה ומזג האוויר גם קריר בנוסף לכך שהוא גשום רצוי להתלבש בשכבות. השכבה הכי חשובה היא זו הנוגעת בגוף ולכן רצוי שזו תהיה חולצה מבד מנדף שלא תכביד עליכם. השכבה העליונה צריכה להיות מעיל גשם קליל רצוי גם מגן מפני רוח. חברות המייצרות ציוד ריצה מוכרות מיני מעילי גשם קלים ו"נושמים". כלומר, מגנים מפני הגשם אבל מנדפים את הזיעה והחום החוצה. אל תלבשו מעיל כבד או עבה מדי כיוון שהחום יצטבר בפנים וההרגשה תהיה מעט חונקת.


כובע מצחייה
כובע מצחייה יהיה החבר הטוב ביותר שלכם בימים גשומים. המצחייה תרחיק את הגשם מהפנים ובייחוד מהעיניים וכך תוכלו לראות טוב יותר אפילו בגשם שוטף. מומלץ במיוחד למרכיבי משקפים!


אל תתלבשו יותר מדי
אחת הטעויות הגדולות שרצים עושים כאשר יוצאים לרוץ בגשם היא ללבוש יותר מדי שכבות של בגדים. יותר בגדים לא ישאירו אתכם יבשים (אלא אם כן אתם רצים עם מטריה). בריצה בגשם סביר להניח שתירטבו ולבוש רב רק יכביד עליכם ולמעשה תלבשו יותר בגדים רטובים....התלבשו בהתאם לטמפרטורה כאילו היה זה יום בלי גשם.


תהיו בולטים בשטח
לבשו בשכבה העליונה של לבושכם חולצה בצבע בולט או אפילו זוהר. את רוב בגדי הריצה היום מייצרים עם מחזירי אור המועילים מאד בימים עם ראות נמוכה. תדאגו שרואים אתכם על הכביש, בפארק וכדומה.


שקית זבל גדולה
אם אתם עומדים על קו הזינוק לפני מירוץ או אפילו בחנייה ממתינים לחבר קחו איתכם שקית זבל גדולה. התעטפו בשקית (ניתן לחתוך חור להכנסת הראש בתחתית השקית) וכך לפחות תישארו יבשים עד היציאה לריצה.
 

השתמשו קודם בנעליים ישנות
אם אתם משתתפים במירוץ שמרו את נעלי המירוץ והגרבים בתוך שקית נפרדת. את החימום תעשו בנעלי הריצה הישנות שלכם, כך תוכלו לזנק יותר יבשים, בייחוד עם הגשם כבר הפסיק עד רגע הזינוק.


מניעת שפשפות
אם אתם רצים הרבה השתמשו במשחה למניעת שפשפות ("בודי גלייד" או "וזלין"). מרחו במקומות שאתם נוטים לקבל שפשפות או יבלות בדרך כלל. כאשר הבגדים רטובים יש סיכוי לשפשפות רבות יותר ולכן כדאי למרוח יותר ולמנוע אותן.


הגנה על מכשירי אלקטרוניקה
אם אתם נוהגים לקחת עמכם נגני מוזיקה או אפילו ניידים כדאי לעטוף אותם בנילון. על אף שבוודאי כתוב עליהם שהם עמידים בפני מים כדאי לשמור עליהם ליתר ביטחון.
 

פשוט לרוץ!
אולי הדבר הקשה ביותר בריצה בגשם הוא...להתחיל. אחרי שכבר התחלתם והתחממתם תגלו שאתם אפילו נהנים מזה! זו הכנה טובה למקרה שהמירוץ הבא שלכם יפול על יום גשום.

 

אחרי הריצה - יבשו את הנעליים
לאחר הריצה הניחו את הנעליים במקום שיוכלו להתייבש. ניתן להכניס עיתונים ישנים מגולגלים לתוך הנעל כך שיספגו את המים וישמרו על על הצורה שלהם.


ריצה נעימה!
 

  • © lilufoto - Fotolia.com

סגור