קשה להיות יהודי רץ מרתון

| שתף |

מתכננים לרוץ במרתון שיקאגו 2011 ואתם גם צמים ביום כיפור באופן קבוע? יתכן ותהיה לכם בעיה קלה, אבל גם למנהל מרתון שיקאגו יש מה להגיד לכם על כך.

תאריך: 07/10/11, מאת: יורם אהרוני

מרתון שיקגו לשנת 2011 יהיה ביום ראשון , התשעה באוקטובר. הדבר יוצר בעיה לרצים יהודים המתכוונים להשתתף בו מאחר שיום הכיפורים יחול בשבת, השמונה באוקטובר. בימים שלפני המרתון מרבים רצי המרתון באכילת פחמימות כדי להעשיר את מאגרי הגליקוגן בגופם וצום סמוך כל כך לריצת מרתון, לא יתרום בודאי למילוי המאגרים.
ד"ר שרה בראון, רופאת ספורט, ממליצה למי שיצום ביום הכיפורים לוותר השנה על מרתון שיקגו מאחר שלדעתה ריצת מרתון, פחות מיממה אחרי סיום הצום עלולה להיות מסוכנת לגוף. לעומתה, מנהל המירוץ, ד"ר ג'ורג' צ'יאמפאס, סבור כי אין סכנה של ממש בכך. הוא הוסיף כי נעשו סידורים להקל על הצמים כמו הארכת שעות ארוחת הפסטה, הקלות במילוי טפסים וכדומה.

בארי סטולצה, יהודי שרץ בעבר בשיקגו, אומר שהיהודים צריכים לבחור בין הספורט ומצוות הדת: "...או שתוותר או על המירוץ או שתרמה קצת בצום...". רץ יהודי אחר, צ'אק ארון, השתתף בששת מירוצי המרתון האחרונים בשיקגו ולא מתכוון לקטוע את הרצף השנה: "...אני לא יכול לדבר בשם אחרים אבל אני אשתתף וגם אצום במידה מסוימת..." הוא הוסיף כי עבורו משמעות היהדות היא להפוך את העולם למקום טוב יותר ואם הוא לא ירוץ הוא לא יעמוד במשימה שלו.
 

מערכת עולם הריצה מאחלת צום קל וגמר חתימה טובה לכל גולשי האתר!

תמונת שער: Thomas Sly

סגור