ראיון לחג - זבדיה וודג'

| שתף |

"אחרי כמעט 40 מרתונים שעשיתי, מותר לי להפסיק באחד", סיפר זבדיה וודג' לאתר עולם הריצה עם חזרתו ממרתון פריז שנערך בשבוע שעבר, אותו נאלץ להפסיק אחרי 30 ק"מ.

תאריך: 18/04/11, מאת: מערכת עולם הריצה

זבדיה וודג' בן ה-37 לא מתייאש. באליפות אירופה האחרונה הוכיח כי הוא יכול לספק את הסחורה כאשר סיים ראשון בין הישראלים במקום ה-22 הכללי. במרתון טבריה האחרון קבע 2:24:03 שע' וכמו לשאר הישראלים הבכירים, התוצאה לא הספיקה. וודג' ממשיך לנסות להשיג את הקריטריון המיוחל וגם אם זה לא יגיע, הוא לא מתכוון להפסיק לרוץ בקרוב.

"בפריז לא היו תנאים טובים לריצה", הוא מספר, "הקבוצה שרצה איתי החלה לנשור אחרי 5 ק"מ ועד ה-20 כבר הייתי לבד. הזאב נשאר בודד", הוא נזכר בחצי חיוך. כזה הוא וודג', אחרי הרבה מרתונים הוא מצליח להישאר אופטימי אפילו שרוב האנשים תוהים מאיפה יש לו כוחות עדיין להמשיך לרוץ. "אף פעם לא פרשתי במרתון, אבל אחרי כמעט 40 מרתונים שעשיתי מותר לי להפסיק אחד". וודג' מספר שתוך כדי הריצה כבר חישב את ההשלכות של הפרישה מהמירוץ, והיתה לו תוכנית גיבוי מוכנה - להשתתף במרתון המבורג בעוד ארבעה שבועות בגרמניה. עוד הוא אומר כי הוא הרגיש שהוא בכושר טוב אבל התנאים באותו יום לא היו אידיאליים לריצה וכן "אחת מהסיבות שפרשתי היא שאני רוצה לקבוע קריטריון לאליפות העולם". ברגע שהבין שהוא נותר לבד בריצה העדיף לפרוש ולשמור כוחות לעוד מרתון קרוב.

על השאלה של איך הוא מתכוון להכין את עצמו להמבורג הוא אומר: "אני ממשיך עם ההכנות כרגיל, אני מנתח את הריצות שלי באימונים וממשיך להתאמן". וודג' שעובד במשרה מלאה משלב בין האימונים לעבודה ולמשפחה. הוא מספר שאינו יכול להרשות לעצמו לנסוע למחנות אימונים ארוכים בחו"ל ולהשאיר את האשה והילדים לבד. "כל הנסיעות האלה פוגעות ברקמה המשפחתית", הוא אומר. ולכן, על מנת לשלב בין כל הדברים וודג' התרגל לרוץ לבד בשעות המוקדמות של הבוקר והמאוחרות בערב.

בשנים האחרונות הוא אינו מתמסר לאף מאמן ומסתמך בעיקר על הידע שרכש במשך עשרות השנים שהוא רץ. ובכל זאת הוא מוכרח לציין את רפי וישניצר וקבוצתו: "התאמנתי אצל רפי מאוקטובר 2009 ועד אוקטובר 2010. להתאמן בקבוצה בכלל זה טוב, זה עוזר מבחינה מנטלית, ברור שאף פעם זה לא טוב לבד. לצערי התנאים לא תמיד מאפשרים לי לרוץ בקבוצה אבל כשהייתי מגיע לאימונים עם רפי הוא עזר לי מאד וזה יאמר לזכותו".

מה יהיה אחרי המבורג? "אני מקווה שיהיה בסדר. לפרוש? אני לא אפרוש בקרוב. מה שחשוב זה שיהיה חג שמח לכולם!"

 

סגור