ראיון עם אינדלאו טקאלה - אלוף ישראל ב-10 ק"מ כביש

| שתף |

ראיון עם אלוף ישראל הטרי בריצת 10 ק"מ כביש -אינדלאו טקאלאה. היעד הבא: להתמקד בריצות 5000 מ' ולהתכונן לאליפות אירופה לבוגרים.

תאריך: 10/11/11, מאת: יובל כרמי

אינדלאו טקאלה הדהים את עולם הריצה הישראלי באליפות ישראל באתלטיקה 2011. לאחר שניצח את ריצת ה-1500 במאבק עם ימר גטהון, הוא חזר 24 שעות מאוחר יותר כדי לקבוע 13:48 ל-5,000 בחום כבד ובלי יותר מדי מתחרים. השבוע באליפות ישראל ל-10 ק"מ באשדוד הוא הוכיח שההתקדמות הדרמטית שלו בשנה החולפת לא פסקה ועוד יש לו הרבה מה לתת. דיברנו איתו מעט אחרי זכייתו במקום הראשון באליפות ישראל שהתקיימה ביום שלישי.

מזל טוב על הניצחון! איך היה לך מירוץ אשדוד? 

היה בסדר והרגשתי טוב. רצתי בלי הרבה מאמץ. עד הק"מ ה-7 הייתי צמוד לרץ האתיופי שניצח בתחרות, אבל כשראיתי שהפער ביני לישראלי השני גדול רצתי קצת פחות מהר. בק"מ ה-8 אמרה גירמה הגיע אלי ואז שוב התחלתי להגביר. המטרה שלי הייתה בעיקר לנצח את אליפות ישראל בלי לבזבז יותר מדי כוח.

טקאלה (בצהוב) וסיסאי האתיופי שניצח בזמן של 29:59. צילום:עופרי מילר

איפה אתה מתאמן בימים אלה?

אני שייך לאגודת מכבי ת"א, אבל מתאמן באופן די מפוזר. אני רץ עם זוהר זמירו וקבוצתו, שבין השאר גם מתאמן שם אמרה גירמה שהגיע במקום השני באליפות. אנחנו מתאמנים בכל מיני מקומות כמו הדר יוסף, ווינגיט, ויער בן שמן.

מה התוכניות לזמן הקרוב?

בשבועות הקרובים אני מתכונן בעיקר למרוצי הכביש ברחבי הארץ, מרוץ הספארי ברמת גן, מרוץ אייל וכו'. זה חלק מהפרנסה שלנו הרצים. בעתיד היותר רחוק אתכונן לאליפות אירופה ב-5,000 לבוגרים שתתקיים בחודש יולי 2012. ככה שאני מתכונן בעיקר לעונת המסלול ובשיאה לאליפות אירופה לבוגרים בפעם הראשונה (שנה שעברה זכה אינדלאו במקום ה-6 המכובד באליפות אירופה ב-5,000 עד גיל 23).

מה אתה עושה באימונים בתקופה הנוכחית? האם תצא למחנה אימונים בקרוב?

הרבה ריצות ארוכות, ריצות טמפו והכל בשטח, בלי אצטדיון, באמת כדי לבנות את הסבולת. אני מגיע בערך ל-140 ק"מ בשבוע בתקופה הזו, וזה דבר חדש בשבילי, בעבר הייתי רץ גג שעה ביום. אני מאוד מקווה לצאת למחנה אימונים בינואר אבל לא בטוח שזה יצא לפועל מכל מיני סיבות, אבל אני מקווה שהכל יסתדר בסוף ואצליח לצאת למחנה.

מה המטרות שלך מבחינת תוצאות לשנה הקרובה?

המטרות שלי הן לרדת מה-13:40 ב-5,000 מטר ולרדת מה-3:45 ב-1,500. אני עוד לא מתכוון להתמקד ב-10,000 או במרחקים הארוכים יותר. אני עוד צעיר (20) ויש לי עוד הרבה זמן למרחקים הארוכים.

מה לדעתך תרם לשיפור הגדול ביכולותיך בשנה החולפת?

האימונים היו הרבה יותר טובים, עבדתי פשוט קשה יותר. בשנה שעברה יצאתי ל-2 מחנות אימון בקניה, שכל אחד ארך כחודש, ואלה עזרו לי הרבה. עבדתי שם מאוד קשה וזה עזר לי מאוד להתקדם בהישגים.

 

 

סגור