ראיון עם הטריאתלט אביעד כהן

| שתף |

פגשנו את אביעד כהן, אחד מהטריאתלטים הצעירים והמוכשרים בארץ לשיחה על ההכנות העכשוויות ועל העתיד: "מטרת העל שהיא גם חלום ילדות שלי - להתחרות באולימפיאדה ולייצג את ישראל בכבוד".

תאריך: 05/10/11, מאת: יובל כרמי

אביעד כהן, טריאתלט בן 20 המתגורר בישוב להבים שבדרום, החל את דרכו בטריאתלון בגיל 8. עד גיל 17 התאמן בקבוצה המקומית שהובילה אותו להישגים רבים באליפויות ישראל לנוער ואף לניצחון באליפות הונגריה הפתוחה עד גיל 15. בגיל 17 וחצי עבר לפנימיית המחוננים במכון וינגייט יחד עם עוד מספר חברים שנבחרו להיות חלק מהמקום שמטפח ספורטאים צעירים. מאז הספיק להתחרות באליפות אירופה לנוער ובאליפות ישראל לבוגרים שהיא גם אחת מתחרויות סבב גביע אירופה של איגוד הטריאתלון העולמי.

לקראת מה אתה מתאמן בימים אלה?

"היום אני מתאמן לקראת אליפות אירופה עד גיל 23 שתתקיים השנה באילת".

האם ההכנה שלך לתחרות הזו שונה מההכנה לתחרויות קודמות?

"כבכל שנה אני מתאמן לקראת תחרויות בארץ ותחרויות מסוימות בחו''ל, אבל כמובן שבראש ובראשונה לקראת אליפות ישראל באילת שמתקיימת מדי שנה ובשנים האחרונות בשבילי התחרות היא גם חלק מסבב גביע אירופה.
מבחינת ההכנה לתחרות כמובן שהעומס באימונים גבוה בחודשיים-שלושה שלפני וישנם אימונים ספציפיים שנבנים בהתאם למרחקי התחרות ולמסלול באילת שהוא כבר מוכר לי משנים קודמות. כמו כן מאמני הציב לי מטרות בתחרויות בארץ שחשובות גם הן לכושר התחרותי שלי, ובנוסף בחודש שעבר נסעתי להתחרות בתחרות ברומניה ששימשה כאליפות מדינות הבלקן והיא חלק מסבב גביע אירופה. כל זאת במטרה לצבור עוד ניסיון בדרך, שהרי זוהי בסך הכל התחרות הבינלאומית השנייה שלי בבוגרים".

מה צפיותיך ושאיפותיך בתחרות?

"אני תמיד שואף לסיים כל תחרות על דוכן המנצחים, אבל כמובן שאליפות אירופה זו תחרות ברמה הגבוהה ביותר ואני יודע שאני עוד לא מספיק מנוסה ושאצטרך לעבור עוד דרך ארוכה כדי שאוכל לכוון כל כך גבוה. כרגע אוכל להסתפק בביצוע טוב בחלק של השחייה שיוכל למקם אותי בין הקבוצה הראשונה לשנייה ברכיבה ומשם אני חושב שארגיש בטוח מספיק, כי אני יודע שאני נמצא בכושר מצוין ואני סומך בעיקר על יכולת הריצה שלי, בסה"כ מקום בין ה20-30 הראשונים יהיה מספיק מכובד כרגע עבורי".

באיזו מסגרת אתה מתאמן כרגע? האם יש לך תמיכה כלשהי?

"המאמן שלי הוא אורי זילברמן, שהוא גם המאמן של הפנימייה שמשלבת לימודים, אימונים ובמקרה שלי גם שירות צבאי (בתנאים של ספורטאי). במסגרת הזאת אני מתאמן כבר שלוש שנים בזכות פרוייקט מוצלח שהוקם על ידי איגוד הטריאתלון,
שמעבר לכל מה שמניתי, גם מספק לי תמיכה של מעטפת רפואית מלאה, אספקת ג'לים ומשקה איזוטוני לאימונים, ציוד מקצועי וייצוגי של הסגל וכמעט על מה שספורטאי וטריאתלט מקצוען ששואף להגיע לרמה הגבוהה ביותר צריך כדי להגיע אל יעדו".

"בהזדמנות זו אני רוצה להודות גם לחברת "אגנטק" המשווקת מוצרים של POLAR ו OAKLEY, שדאגה לצייד אותי בשעוני דופק ומשקפיים איכותיים לאימוני ריצה ורכיבה, וכמובן לצחי כהן וחברת ''מיזונו'' שבזכותם אני רץ ומתחרה עם נעליים מקצועיות ואיכותיות ביותר".

"חשוב לי מאוד לציין כי ענף הטריאתלון בגלל מורכבותו, דורש קנייה של ציוד רב ויקר מאוד ואם נוסיף לזה גם נסיעות לחו''ל, מחנות אימונים, מגורים בפנימייה שכולליםשלוש ארוחות ביום. מאחר וכל אלה הכרחיים כדי להתקיים ולהתקדם כספורטאי אז העסק נהיה כמעט בלתי אפשרי בלעדיהם. כמו כן התמיכה וההשקעה האדירה של הוריי בי היא מוגבלת ולכן אני מודה על כל תמיכה לה אני זוכה ואני יודע שללא ההשקעה הרבה של האנשים הטובים הללו לא אוכל ולהמשיך להתקדם בספורט ולהגשים את שאיפותיי".

מהן שאיפותיך להמשך הקריירה הספורטיבית ובכלל בחיים?

"להמשך אני מקווה להמשיך ולהתקדם, להתחרות כמה שאוכל בחו''ל ברמה הגבוהה של הטריאתלון העולמי, וכמובן להשיג את מטרת העל שהיא גם חלום ילדות שלי - להתחרות באולימפיאדה ולייצג את ישראל בכבוד.
אני רואה את הספורט כדרך חיים ואני חושב שהוא מספק המון טוב לאנשים, אני בטוח שאהיה טריאתלט עד שגופי יעצור בעדי מלהמשיך, ומבחינתי העיסוק בטריאתלון יכול אך ורק לתרום ולעזור לי בכל מקום שאליו אפנה ובתחום שבו אבחר לעסוק בהמשך חיי".

 


 

סגור