מיהו רץ מספר 171?

| שתף |

בין הרצים שזינקו למרתון טבריה זינק גם הרץ האיטלקי הרטמן שטמפפר, רץ מספר 171, לציון המרתון ה-171 שלו, מרתון טבריה 2011.

תאריך: 08/01/11, מאת: מערכת עולם הריצה

הרטמן שטמפפר קיבל מתנה מאשתו לכבוד יום הולדתו ה-50: חופשה של שבועיים בישראל, הכוללת השתתפות במרתון טבריה. בשנים האחרונות הוא רגיל לטוס למרתונים בעולם, אך כל פעם רק לשניים-שלושה ימים. הפעם, הוא הגיע לביקור ארוך בישראל הכולל את ריצת המרתון הראשונה שלו לשנת 2011 וכן בילוי בארץ הקודש יחד עם חבריו ממועדון "איילות".

חמש השנים האחרונות היו מאד אינטנסיביות עבור הרטמן, הוא רץ בתקופה זו 160 מרתונים. על השאלה "איך מתאמנים לכל-כך הרבה מרתונים בשנה"? הוא ענה: "צריך לרוץ קל בין האימונים, יש 2-3 אימונים בשבוע. מה שחשוב זה היום אחרי המרתון - שעה ריצה קלה מאד". לפעמים קורה שהוא רץ יום לפני המרתון, ועוד יום אחרי המרתון ועוד אימון באמצע השבוע.

ב-2002 רץ את המרתון הראשון שלו בעיר בלזנו באזור שבו גדל "דרום טירול". אך רק החל מ-2006 התחיל לרוץ מרתונים בלי הפסקה. "מה שקשה אלו הנסיעות", אומר הרטמן. ועיקר העבודה היא לארגן את כל הנסיעות שבעה-שמונה חודשים מראש. 

"מה שחשוב זה לסיים", הוא אומר, לא חשוב הזמן, העיקר להגיע אל קו הסיום. את השיא האישי שלו הוא קבע לפני מספר שנים במרתון באיטליה "מרתון טרביסו", 3:13 שע'. 9 פעמים הוא ירד מ3:20 שע', 50 פעמים ירד מ 3:30 שע'. 120 פעמים ירד מ - 4:00 שע'.

ישראל הינה המדינה ה-40 שבה הוא רץ מרתון. אבל המדינה היא לא העיקר, הוא אוהב לרוץ במקומות מיוחדים ו"אם אפשר כמה שיותר מטורפים", הוא אומר. כך למשל הוא מספר על מרתון שהתקיים בבית כלא (!!!), שם רצו לא יותר מחמישים משתתפים, 25 הקפות, לעיניהם של האסירים והסוהרים. עוד הוא השתתף במירוץ של שלושה מרתונים בשלושה ימים, ופעם, ביום האחרון של חודש דצמבר זינק מעט לפני חצות למרתון בשוויץ וכך הריצה התחלקה על שתי השנים, זו שחלפה וזו שנכנסה.

אולם בשנתיים האחרונות הרטמן הוריד מעט את כמות המרתונים כיוון שהיה כבר עייף. למרתון טבריה למשל, הגיע לאחר חמישה שבועות של חופש וזהו המרתון הראשון שלו בשנת 2011. למרתון טבריה הוא הגיע בשל הערך הדתי, בתור נוצרי, לבקר בישראל.

עוד הוא מתכנן בשנה הקרובה חמישה מרתונים באיטליה, בשל הקרבה והחיסכון בנסיעות שכבר הצליחו להתיש אותו בשנים האחרונות. בקיץ 2011 הוא מתכנן לרוץ ריצה של 100 ק"מ.

מה המרתון שהכי זכור לך מבין כל המרתונים שעשית עד כה? 

"מרתון רומא היה כמו קסם עבורי. לרוץ בין כל האתרים ההסטוריים, היה מחזה מרהיב שאני זוכר באופן ברור".

לאור נסיונך הרב, איזו עצה יש לך לתת למרתוניסטים בישראל?

"מרתון זה אורח חיים. זהו כלי כדי ללמוד. צריך לשים דגש בהתחלה לעשות את הדברים עם הדרכה ולא לדרוש יותר מדי מן הגוף בשלבים הראשונים. לאחר מכן, זה מגיע אחרי שזה הופך לאורח חיים".

מי שילוו את הרטמן בחופשה שלו בישראל יהיו חברי מועדון איילות. ב-2009 הרטמן ונתן אופן נפגשו במרתון בבוקרשט ומאז הקשר איתו נשמר. יובל עופר ונתן אופן דאגו להרטמן לליווי ולאירוח מלא בביקורו בארץ, כולל הצטרפות לאימוני הריצה של המועדון.

 

תמונות שער מתוך האלבום של הרטמן

 

סגור