ראובן פינקל מספר על מירוץ נס ציונה

| שתף |

ראובן פינקל יחגוג השנה 85 שנים. כמדי שנה הוא ישתתף במירוץ הבית שלו, מירוץ נס ציונה. אותו יזם והקים לפני 26 שנים. "אם היה נשאר כסף במירוץ הייתי מחלק אותו בהגרלה חזרה לרצים".

תאריך: 25/01/11, מאת: דפנה פרחי

ראובן פינקל תמיד רץ בשדות זרים, הוא מספר. עד שיום אחד  לפני קצת יותר מ-26 שנים הוא החליט שצריך להיות מירוץ גם אצלו בבית, בנס ציונה. הוא פנה למועצת הפועלים בבקשה לעזור לו לבנות תשתית למירוץ. מועצת הפועלים נענתה בחיוב לקיום המירוץ ולמעשה תוך עשרים וארבע שעות כבר היו חולצות למירוץ. "הם רק לא האמינו לי שיגיעו רצים", מספר ראובן. "למירוץ נס ציונה הראשון הגיעו כ-242 רצים", הוא זוכר במדיוק.

עוד עניין שיצר בעיה בשלבי ארגון המירוץ הוא קיום הצעדה בנס ציונה. התאריך שנקבע ליום המירוץ היה בדיוק היום שבו מתקיימת צעדת נס ציונה. מי שאינו אמון על נושא ארגון המירוצים לא היה יכול לדעת שתיווצר בעייה על מסלול המירוץ. לכן, ראובן פינקל נלחם כדי להזיז את הצעדה לתאריך אחר ושיום המירוץ יהיה מוקדש לריצה בלבד. הוא ניצח.

בשנים הראשונות ראובן היה מארגן המירוץ עד שהארגון עבר לעיריית נס ציונה. הוא היה אוסף את הכסף מהרצים שהיו משלמים על ההרשמה ובצעד חסר תקדים, אם היה נשאר "עודף" בסוף המירוץ  הוא היה מחלק את הכסף בהגרלה חזרה לרצים. "עשיתי מפעל הפיס, מה שהגיע מהרצים חוזר לרצים".

ראובן פינקל זכה עם השנים להיות אורח הכבוד במירוץ נס ציונה. כל חמש שנים מציינים עבורו בכרזות ובקישוטים את יום הולדתו. כך היה כאשר חגג 80, 75, 70 וכן הלאה. רק פעם אחת קרה, בשנה שעברה שהרגיש לא טוב ונאלץ לוותר על הריצה. גם השנה, פחות משבועיים ליום המירוץ הוא עוד לא יודע אם יוכל להשתתף עקב כאבי גב. זאת למרות שהוא מודה כי "התאמנתי חזק". אם ראובן ייעדר מהמסלול בכל זאת יהיה נציג למשפחה שייסדה את המירוץ וזה נכדו בן ה-13.

מלבד מירוץ נס ציונה ראובן פינקל אחראי על מספר ארועי סבולת בארץ, כאלו שנעשו בצורה בלתי רשמית לצד הארגון הרשמי. למשל בשנת 1997 הקים מירוץ בן 10 ימים של ריצה מנס ציונה עד אילת. יחד עם חבר טוב הם רצו כ-360 ק"מ שנמדדו מהבית של ראובן בנס ציונה עד הכניסה למלון ספורט באילת. את המירוץ המיוחד הזה קיימו שלוש שנים ברציפות, כאשר בפעם השלישית הם היו שמונה רצים, בינהם הרצה הוותיקה שוש בלייכמן.

עוד מירוץ עצמאי שארגן היה "סובב ישראל", מסלול מיוחד שכלל ריצה בשטחיה הנרחבים של מדינת ישראל, כל יום רץ קטע אחר כאשר היציאה והסיום היו מביתו בנס ציונה. עוד מספר ראובן: " לפני הרבה שנים פגשנו בארץ בחור אמריקאי שסיפר לנו על תחרות שבה גם שוחים, גם רוכבים וגם רצים, אז החלטנו לארגן מירוץ כזה בארץ!" הטריאתלון הראשון שקיים ראובן היה בקיבוץ חורשים, כאשר השחייה התקיימה בבריכה. 

אם שואלים את ראובן מה דעתו על מירוץ נס ציונה היום, הוא נשמע מאד מרוצה: "מאז שהארגון עבר לעירייה הם עושים עבודה מצויינת, לא סתם ככה מגיעים הרבה רצים לנס ציונה".

 

 

להרשמה למירוץ נס ציונה ה-26 

 

תמונת שער: באדיבות 4sport

סגור