ראיון לערב ראש השנה עם דימה קרויטר - אלוף אולימפי לנוער

| שתף |
  • SPORTWEB
  • כתבות
  • ראיון לערב ראש השנה עם דימה קרויטר - אלוף אולימפי לנוער

כיום קרויטר הוא בכיר הקופצים בישראל ומחזיק בתארים הבכירים ביותר לגילו בעולם. קרויטר כיום מחזיק בשלושה תארים שכל אתלט היה חולם להחזיק - אלוף אירופה, אלוף עולם ואלוף אולימפי. קרויטר גם שיפר את שיא הקדטים ואת שיא ישראל לבתי ספר ומסכם כאן עונה מוצלחת מאוד.

תאריך: 08/09/10, מאת: מערכת עולם הריצה

 כיום קרויטר הוא בכיר הקופצים בישראל ומחזיק בתארים הבכירים ביותר לגילו בעולם. קרויטר כיום מחזיק בשלושה תארים שכל אתלט היה חולם להחזיק - אלוף אירופה, אלוף עולם ואלוף אולימפי. קרויטר גם שיפר את שיא הקדטים ואת שיא ישראל לבתי ספר ומסכם כאן עונה מוצלחת מאוד. ערב השנה החדשה נבחר דימה קרויטר כספורטאי השנה הצעיר של עיתון ידיעות אחרונות (עד גיל 20). הישגו בולט במיוחד מכיוון שנבחר לפני אלוף אירופה לנוער בשחיה יעקב טומרקין.

עולם הריצה: אם תוכל לספר לנו מה אתה עושה בימים אלו?

קרויטר: "כרגע אני בסוג של פגרה, באתלטיקה ספטמבר ואוקטובר אין תחרויות והאתלטים בעיקר נחים. אני מתאושש מפציעה וחוזר להתאמן בהדרגה. עושה חיזוקים ורץ כדי לשמור על כושר".

עולם הריצה: איך את מרגיש אחרי ההישג בסינגפור באוגוסט האחרון?

קוריטר: "אני מרגיש מצויין, אני חושב שזה אחד המקומות הגבוהים שניתן להגיע אליהם בתור ספורטאי בגילי. לקחתי מדליות באליפות אירופה, אליפות עולם ואולימפידה ובכולם לקחתי את מדליית הזהב".

עולם הריצה: איך אתה מסכם את העונה האחרונה?

קוריטר: "מבחינת תוצאות במהלך הקיץ לא שיפרתי אך עד עד החורף היה נהדר. בחורף הייתי במחנה אימונים במשך חודש במוסקבה שם היה לי המון תחריות ובמהלך פברואר קפצתי 2.22, לאחר ארבעה ימים קפצתי 2.24. לאחר מכן חזרתי לארץ ושברתי את שיא בתי הספר שהיה שייך לניקי פאלי – 2.21 ושברתי אותו ל – 2.22. כאן הסתיימה עונת החורף והתחלתי להתכונן לקיץ במהלך אימון קפצתי 2.26. אחרי יומיים ניסיתי באימון 2.31 והייתי ממש קרוב. לאחר יומיים נפצעתי בהמסטרינג (ירך אחורי), חשבתי שקרעתי אותו. בבדיקת MRI גילו שזה מגיע מהגב. שהבנו שיש לנו בעיה ויתרנו על אליפות ישראל ואליפות העולם לנוער, במהלך אותו הזמן נקעתי את הקרסול במהלך אימון. פשוט מזל רע. עבדתי צמוד לפיזיוטרפיסט – שעזר לי מאוד ואחרי שבוע שלא יכולתי ללכת, חזרתי לאימונים. לאולימפידה הגענו ב – 9.8.2010 לסינגפור והמשכנו את האימונים כרגיל. התחרות המוקדמות התקיימה ב – 17.8.10. עליתי אחרון לגמר. הפציעה הציקה לי במהלך המוקדמות. עם הרבה מזל עליתי לגמר כי פסלתי ב – 2.10 והיה עוד אחד כזה למזלי. אחרי המוקדמות ניתחנו את ההרצה שלי, שיפרנו אותה ונחתי ארבעה ימים בין המוקדמות לתחרות. ובגמר עשו לי עוד זריקה".

עולם הריצה: מה לדעתך גרם לך להגיע לרמה שאתה נמצא בה היום?

קרויטר: "קודם כל המאמן שלי – אנטולי שפרן . ובכמובן בזכות עבודה קשה. בנוסף למעטפת הרפואית של הועד האולימפי ולתמיכת איגוד האתלטיקה. וכן התמיכה הכלכלית שאני מקבל מחברת גמא שנותנת לי חסות במשך ארבע שנים. בנוסף לכך אני מקבל תמיכה מספונסר פרטי – עו"ד ישי מור שאימץ אותי ותומך בי לאורך השנים. אני מתגורר במרכז ת"א בתמיכת הועד האולימפי ומכבי ת"א. ואני רוצה להודות בהזדמנות זו גם לחברת אדידס שתומכת בי".

עולם הריצה: האם תוכל לספר לגולשי עולם הריצה איך נראה סדר יומו של אתלט ברמה בינלאומית?

קרויטר: "אני עדיין לומד עכשיו אני בי"ב, יש לי פעמיים בשבוע שאני מסיים לימודים ב – 16:30 ובכל השאר עד 15:00 אני מגיע הביתה ומתארגן לאימון. יוצא לאימון עד 19:30. יש תקופה שאני מתאמן גם בבוקר. אני מתעורר בשעה 5:45 ואני והמאמן שלי נוסעים לפארק וולפסון ומתאמנים שם בין שעה ולשעה וחצי. סדר היום מאלץ אותי לשמור על לוח זמנים קבוע, ללכת לישון מוקדם ולקום מוקדם".

עולם הריצה: מה הביא אותך לעסוק באתלטיקה כשהתחלת?

קרויטר: "המאמן שלי אנטולי שפרן מצא אותי וגרם לי לאהוב את הספורט. הוא שגרם לי להתאהב בקפיצה לגובה".

עולם הריצה: מה דעתך על מצב האתלטיקה בישראל? ואם תוכל לפרט ספציפית על הקפיצה לגובה בארץ?

קרויטר: "מקצוע הקפיצה לגובה משתפר בשנים האחרונות בישראל. לעומת אירופה אנחנו מתקדמים. לעומת העולם קשה להשוות. עצם זה שהאלופים האולימפיים האחרונים הם אירופאים זה אומר שישנה התקדמות באירופה ואנחנו בהשוואה לאירופה גם מתקדמים. אם אני מצרף גם את ניקי פאלי ודניאל פרנקל אז הכיוון הוא חיובי. הרמה בארץ טובה יחסית לאירופה".

עולם הריצה: ספר לגולשי עולם הריצה איך התנהל גמר הקפיצה לגובה בסינגפור ואיך הרגשת במהלכה?

קרויטר: "לפני הגמר נתנו לי חצי זריקה כדי שכן ארגיש את האיזור. עברתי בחימום 2.10 כדי להראות לכולם שמה שקרה במוקדמות היה סתם טעות ובכך התחלתי להפעיל עליהם לחץ נפשי. בגמר הכל התחבר: עברתי נסיון ראשון: 2.08, 2.11, 2.14, 2.17 ו – 2.19 בניסיון שלישי. זה שעברתי הכל בניסיון ראשון זה מה שהביא לי את הניצחון. גם הבחור מאוסטרליה עבר 2.19 אך פסל פעמיים ב – 2.17. ההרגשה היתה מדהימה".

עולם הריצה: איך היו התגובות בישראל לאחר ההישג?

קרויטר: "הבאנו הרבה מדליות וכולם יודעים שהמדליות באתלטיקה הם הכי קשות כי כולם עוסקים בעולם באתלטיקה. התגובות היו חיוביות מאוד, פירגנו לנו. באו מאלג'יר ומקטאר ואמרו למאמן שלי כל הכבוד לאתלט שגידלת. קיבלתי מענקים כספיים מרשויות הספורט שגם זה עוזר לי מאוד. באו לקבל אותנו בשדה תעופה. היה מרגש כי פגשתי את אמא שלי וכל הועד האולימפי הגיע לקבל אותנו".

עולם הריצה: מה התוכניות הלאה לקראת השנה והשנתיים הקרובות?

קוריטר: "קודם כל אני עובר לקטגוריית נוער, השאיפה להיכנס לחמישייה/שלישייה הראשונה בעולם. יש אליפות אירופה לנוער לאחר מכן אליפות עולם לנוער. יש לי מנימום כבר לאליפויות האלה" (2.08 לאירופה, ועולם 2.14).

עולם הריצה: מה אתה צריך לקבוע כדי להגיע למשחקים האולימפיים הקרובים שייערכו בלונדון 2012?

קרויטר: "מינימום B  אם קופץ אחד נוסע המינימום הוא 2.28. אך אם ניקי פאלי יעשה את המינימום יש שתי אופציות -  או שיחליטו מי נוסע או שיקחו את מינימום A 2:30. כרגע השיא שלי 2.24  כך שיש עבודה".

עולם הריצה רוצה להודות לך מקרב לב וימשיך לעקוב מקרוב על ההישגים והתחרויות.

 

שנה טובה לקרויטר ולכל הספורטאים הנהדרים שלנו!

 

*צילום שער: אנטולי שפרן

 

 

 

 

 

סגור