טור ד'פראנס - גירסת הריצה

| שתף |

"הטראנס אלפין" היא תחרות בת 310 ק"מ, המתפרסת על פני 8 ימים. הריצה מתנהלת בזוגות, ישנן הגבלות זמן, אבל מה שחשוב זה ניצחון הרוח על הגוף.

תאריך: 19/09/10, מאת: דפנה פרחי

 את פטריק תיאלנדר פגשתי בברלין בשבוע שעבר. הוא חזר מתחרות ה"טראנס אלפין" אותה הוא השלים עם בן זוגו לריצה (פטריק שמו גם כן, כמה אירוני). לריצה זינקו כ 560 רצים שהם 280 זוגות. בכל בוקר הרצים זינקו לשלב הבא ובתום כל יום ישנו באותו מקום. התחרות התחילה בגרמניה, דרך אוסטריה עד איטליה. בראיון הבא פטריק מספר על ההכנות, על הריצות, ובעיקר על קו הסיום.

תחילה פטריק פרס לפני שמונה מפות, שכל אחת מהן הינה גרף גבהים של כל שלב. המרחק הכי ארוך היה 48 ק"מ בשלב השישי. אולם גם שלב "קצר" של 30 ק"מ, נראה על גרף הגבהים מאיים ביותר. המסלול שעובר באלפים כולל טיפוסים משופעים שבהם אין דרך אחרת אלא לעבור להליכה ולהיעזר במקלות טיפוס. בהתאם לעליות גם הירידות הינן מסוכנות ודורשות שימת לב מירבית.

אחרי שהתבוננו במפות פטריק חשף בפניי את ציפורני רגליו, ששאריות שטפי הדם עדיין גלויות לעין. אבל בין המראה הלא נחמד קשה שלא להבחין בתחושת הסיפוק שאופפת אותו. למרות כל הכאבים והמשברים שחווה עם חברו, עדיין החיוך לא יורד לו מהפנים.

איך התאמנת למירוץ?

"כיוון שפטריק גר רחוק ממני בבוואריה, למעשה כל אחד התאמן לבד. אבל אנחנו מכירים הרבה שנים וכבר רצנו מרתון ביחד. האימונים שנעשו אינם יוצאי דופן מאימונים למרתון רגיל. הכי הרבה שהגעתי בשבוע היה 120 ק"מ".

איך הרגשת בסוף?

"כאשר חציתי את קו הסיום היו לי דמעות בעיניים. אחרי כל המשברים בשמונה הימים האלה יש תחושה שהתגברת על הכל וזה מאד מרגש. זה היה קשה כל בוקר להגיע לזינוק, עם מצב רוח רע, חוסר חשק אבל אז המארגנים השמיעו שני שירים בעוד כולם עומדים וכל האווירה השתנתה. היה את השיר של התחרות שמושמע בוידאו, והשיר השני של ACDC "הדרך לגיהנום". זה מדהים איך אחרי שהשמיעו את השירים מצב הרוח השתפר".

פטריק תיאלנדר הוא בעל שיא אישי במרתון של 3:02 שע' (מרתון דיסלדורף) והוא עובד כסוכן של חברת "מיזונו" בברלין. הקשר בין העבודה לריצה מאפשר לו לשמור על שיגרת אימונים. בעוד כחודש יתחרה פטריק במרתון (עדין לא נבחר היעד) והתכנון שלו הוא לרדת מ-3 שע'. על ההכנות למרתון בסמוך לתחרות "הטראנס-אלפין" הוא מסביר: "אין צורך להשלים הרבה קילומטראז' כיוון שיש לי סיבולת די טובה בשלב זה. עד המרתון אני אוסיף מעט אימוני מהירות לחידוד ונקווה שיהיה בסדר".

 

האם אתה מרוצה מהתוצאה שלכם במירוץ?

"זו פעם ראשונה שרצנו שם ולכן התייחסנו לזה כחוויה. נכון שהיו הגבלות זמן, ובשלב אחד כמעט ולא הגענו לתחנה. פטריק חווה איזה שהוא משבר של כאבים והוא אמר לי שאולי כדאי לוותר. זה היה בשלב השישי. אמרתי לו באותו רגע: "פטריק, אני חושב שזה רעיון ממש גרוע". הוא התגבר על הכאבים והגברנו את הקצב והספקנו להגיע. בשלב השמיני, עצרנו בפסגה לשתות בירה למשך שעה. כך שאנחנו רוצים לחזור שנה הבאה ולנסות לרוץ את זה יותר מהר".

 

 

סגור