ראיון עם פני בייסרון

| שתף |

פני בייסרון בראיון לעולם הריצה, מספרת על התחרות בסינגפור, היא חושבת שהטריאתלון בארץ לא נופל מזה שבאירופה והיא בעיקר חולמת על אולימפיאדת לונדון 2012. צפו בסיקור התחרות האולימפית מסינגפור.

תאריך: 20/09/10, מאת: מערכת עולם הריצה

פני בייסרון זכתה במהלך חודש אוגוסט בשני השגים יוצאים מן הכלל באולימפידת הנוער שנערכה בסינגפור. ההישג הראשון היה סיום במקום ה- 6 המצויין בתחרות הטריאתלון. עם תוצאה של 1:02:07, 1:17 דק' מהמקום הראשון וניצחון על הטריאתלטית הגרמניה מאריאן גומז-איסלינגר החזקה, שסיימה ראשונה את תחרות הקריטריון שנערכה בספרד לפני שנה. מכל מדינות אירופה פני הביאה את ישראל למקום השני אחרי הונגריה. שלושה ימים לאחר מכן פני עשתה הסטוריה והביאה מדליית זהב קבוצתית עם קבוצת  "אירופה 1" יחד עם הבנים מפורטוגל ואוסטריה ובת מהונגריה. הקבוצה הקדימה כזכור ב – 4 שניות את הקבוצה מאוקיאניה וב – 8 שניות את הקבוצה מארה"ב. לאחר מכן בתחרות הסבב האחרונה בבודפשט סיימה פני במקום ה-25 בקבוצת הגיל שלה. 

עולם הריצה: רבים שאלו בטיראתלון קסריה איפה פני בייסרון? אם תוכלי לספר לנו איפה את שוהה בימים אלו?
"כרגע אני בבית, אחרי תקופה ארוכה של שהייה בחו"ל, נחה קצת, וצוברת כוחות לקראת סיום העונה בארץ".

עולם הריצה: איך את מרגישה אחרי ההישג בסינגפור באוגוסט האחרון?
"זה היה בהחלט מעל כל ציפייה שהצבתי לעצמי, ואני מאוד שמחה שהצלחתי להגיע למעמד כזה".

עולם הריצה: איך את מסכמת את העונה האחרונה עד כה?
"העונה האחרונה הייתה לא קלה עבורי כלל. הייתי במחנות אימונים רחוק מהבית כ-4 חודשים. בנוסף , זו גם הייתה השנה האחרונה שלי בביה"ס, והיה לי חשוב לסיים כמו שצריך, אז היה קצת לחץ גם מהבחינה הזו".

עולם הריצה: מה לדעתך גרם לך להגיע לרמה שאת נמצאת בה היום? 
"התמיכה מהבית, ומאיגוד הטריאתלון.הם אלו שתמכו ועזרו לאורך כל הדרך ואני מודה להם על כך מאוד".

עולם הריצה: מה הביא אותך לעסוק בטריאתלון ?
"בהתחלה רציתי ללמוד שחייה, אבל מהר מאוד הציעו לי לעבור ישר לטריאתלון, והתחום הזה משך אותי מאוד, במיוחד שזה היה משהו שונה בשבילי, לא הכרתי את התחום הזה בעבר, וגם כי עסקתי בהתעמלות קרקע במשך 4 שנים קודם לכן".

עולם הריצה: מה דעתך על מצב הטריאתלון בישראל? ואם תוכלי לפרט ספציפית על טריאתלון הנשים בארץ?
"שמתי לב, שבעיקר בכבישים, אפשר לראות הרבה רוכבים עם מספרי הברזל של הטריאתלון, וזה ממש משמח! משהו שלא היה הרבה בשנים קודמות.
גם כל שנה מזכירים את העלייה המתמדת בכמות המשתתפים בתחרויות שונות בארץ ובעיקר באליפות ישראל באילת. ועם זאת המודעות לתחום הולכת וגדלה.
כל שנה מתקיים טריאתלון הנשים בארץ, שאליו נירשמות הרבה בנות חדשות, שבשבילן זו הפעם הראשונה, והרבה מאוד מתוכן ממשיכות עם זה הלאה ומתמידות".

עולם הריצה: אחרי התחרות בסינגפור עם הקבוצה האירופאית, איך היית משווה אותנו לאירופה בתחום הטריאתלון? "אני חושבת שאנחנו יכולים להסתכל על האירופאים בגובה העיינים, ואנחנו לא שונים מהם".

עולם הריצה: ספרי לגולשי עולם הריצה איך התנהלה התחרות הקבוצתית ואיך הרגשת במהלכה?
"אחרי התחרות האישית, הוועדה האולימפית אירגנה קבוצות, שבנויות משני בנים ושתי בנות מאותה היבשת.
הראשונות שפתחו את התחרות הן הבנות-במקרה שלנו-אסתר דודס מהונגרייה. אחרי שהיא סיימה היא נתנה 'כיף' לחבר קבוצה בפורטוגל, שהוא נתן 'כיף' לי.
יצאתי לשחייה יחד עם הנערה הניוזילנדית, ועבדנו ביחד לאורך כל הדרך כאשר שתי קבוצות מאמריקה מקדימות אותנו. צימצמנו פער גדול מאוד ברכיבה, וכבר בריצה הייתי במיקום 2-3 ואז העברתי את ידי לנער מאוסטריה שהוא זה שסיים את התחרות וחצה את קו הסיום.
אני חייבת לציין שזו אחת התחרויות הקשות ביותר שהיו לי, אולם זו עבודה של 20 דקות בלבד, אך הכל נעשה בצורה זריזה ביותר, ואין מקום לטעויות.

עולם הריצה: איך היו התגובות בישראל לאחר ההישג?
"אני מניחה ששמחו, כשחזרנו לארץ היו הרבה תגובות נחמדות".


עולם הריצה: מה התוכניות הלאה לקראת השנה והשנתיים הקרובות?
"התוכניות שלי הן כמובן להישתפר ברמה העולמית, ולהתחיל להתחרות עם הנשים המובילות בתחום בעולם, ולנסות להעפיל לאולימפיאדה הקרובה".

עולם הריצה: מה את צריכה לקבוע כדי להגיע למשחקים האולימפיים הקרובים שייערכו בלונדון 2012?
"בשביל להגיע למשחקים האולימפים בטריאתלון צריך לצבור ניקוד בתחרויות בחו"ל, ולהתברג בין 50 הראשונות בעולם". 

סגור